Ryanair odpustí poplatok za príručnú batožinu pasažierom, ktorí rezervovali pred 31.augustom, no letia po 1. novembri

By: Paolo Margari - CC BY 2.0

Ryanair dnes v oficiálnej správe vyhlásil, že odpustí poplatok za príručnú 10 kg batožinu pasažierom, ktorí letia po 1. novembri ale rezervovali si letenky už pred 31. augustom.

Pôvodne malo pravidlo spoplatnenej 10 kg príručnej batožiny platiť pre všetkých pasažierov, ktorí letia po 1.novembri, tak ako sme informovali v tomto článku. S tým, že komu to nevyhovovalo, mohol požiadať o zrušenie letenky a vrátenie peňazí.

Od dnes je tomu však inak. Ak ste rezervovali pred 31.augustom. Príručnú batožinu budete mať aj po 1. novembri ešte zdarma. Ryanair zrejme usúdil, že sa im viac oplatí ponechať batožinu zdarma, ako čeliť istému percentu stornobvaných leteniek, kde by museli vrátiť plnú sumu. Aj keď v správe to Ryanair oznamuje ako predbežný vianočný darček (smiech).

Tým, ktorí si kúpili po 1. septembri priority ako zvlášť službu, kvôli novým podmienkam, ale rezerváciu letenky urobili pred 31. augustom, Ryanair vráti peniaze za priority.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.