Ryanair mení pravidlá! Platiť budeme aj za príručnú batožinu!

Ryanair opäť mení podmienky pre batožinu a tentokrát asi nikoho nepotešíme. Od 1.11.2018 bude zdarma iba malá príručná batožina (takzvaná kabelka :)) v rozmeroch 40 x 25 x 20 cm. Toto platí pre letenky zakúpené po 1.9.2018! 

Ak ste si zakúpili letenku pred 1.9. a letíte po 1.11.2018, aj na vás sa vzťahujú pravidlá. Môžete si dokúpiť priority nástup za 6-10 € alebo 10kg príručnú batožinu za 10-12€. ak s tým nesúhlasíte, môžete zrušiť rezerváciu a žiadať celú sumu za letenky naspäť. Originál Ryanair zdroj (v angličtine).

Štandardnú príručnú batožinu plus malú príručnú batožinu (kabelku/laptop..) si budete môcť so sebou vziať na palubu ak si priplatíte priority nástup (ktorý je v obmedzenom počte na každý let).

Ak si príručnú batožinu nepridáte do rezervácie pri kúpe letenky, tak aj neskôr si ju môžete pridať online za 10-12 €. Ak si nekúpite príručnú batožinu online a budete ju chcieť dokúpiť na letisku, zaplatíte až 25 €! Túto klasickú pŕiručnú batožinu budete musieť odovzdať na check in prepážke a pôjde do podplaubia. 

Zmena je aj vo veľkosti batožiny. Tá malá batožina zdarma sa trošku zväčšuje. Z rozmerov 35x20x20cm (platí do konca októbra) na 40x20x25cm.

Prečo to Ryanair robí?

Ryanair sa tým snaží znížiť dobu a frekvenciu meškania letov, ktoré boli spôsobené odovzdávaním batožiny v Gate-och. Aktuálne odporúčame si kupovať priority nástup, kde máte obe batožiny na palube. 

Zdroj: Ryanair (v angličtine)

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?