Ryanair mení pravidlá! Platiť budeme aj za príručnú batožinu!

Ryanair opäť mení podmienky pre batožinu a tentokrát asi nikoho nepotešíme. Od 1.11.2018 bude zdarma iba malá príručná batožina (takzvaná kabelka :)) v rozmeroch 40 x 25 x 20 cm. Toto platí pre letenky zakúpené po 1.9.2018! 

Ak ste si zakúpili letenku pred 1.9. a letíte po 1.11.2018, aj na vás sa vzťahujú pravidlá. Môžete si dokúpiť priority nástup za 6-10 € alebo 10kg príručnú batožinu za 10-12€. ak s tým nesúhlasíte, môžete zrušiť rezerváciu a žiadať celú sumu za letenky naspäť. Originál Ryanair zdroj (v angličtine).

Štandardnú príručnú batožinu plus malú príručnú batožinu (kabelku/laptop..) si budete môcť so sebou vziať na palubu ak si priplatíte priority nástup (ktorý je v obmedzenom počte na každý let).

Ak si príručnú batožinu nepridáte do rezervácie pri kúpe letenky, tak aj neskôr si ju môžete pridať online za 10-12 €. Ak si nekúpite príručnú batožinu online a budete ju chcieť dokúpiť na letisku, zaplatíte až 25 €! Túto klasickú pŕiručnú batožinu budete musieť odovzdať na check in prepážke a pôjde do podplaubia. 

Zmena je aj vo veľkosti batožiny. Tá malá batožina zdarma sa trošku zväčšuje. Z rozmerov 35x20x20cm (platí do konca októbra) na 40x20x25cm.

Prečo to Ryanair robí?

Ryanair sa tým snaží znížiť dobu a frekvenciu meškania letov, ktoré boli spôsobené odovzdávaním batožiny v Gate-och. Aktuálne odporúčame si kupovať priority nástup, kde máte obe batožiny na palube. 

Zdroj: Ryanair (v angličtine)

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.