Raňajky na Venice Beach alebo ako som ochutnala Kaliforniu

Ocean Front Walk of Venice Beach in Venice, California
Slnečná California sa predvádza v tieni paliem, s príchuťou opaľovacieho krému a vôňou rozpáleného piesku. Je to pohľad cez slnečné okuliare, ako vystrihnutý z klipu Red Hot Chilli Peppers.  Venice beach nadväzuje na severozápade na Santa Monicu a na západe ju obmývajú vlny Tichého oceánu.

Západ slnka na Venice Beach v Los Angeles

Ako zažiť príjemné ráno na Venice beach? Príjemné už je to, že sa zobudíte v Los Angeles, kde je priemerná ročná teplota okolo 20 stupňov. Občas trochu spŕchne a občas zafúka vietor, ktorý akurát prihrá do karát surferom. Tí nahodia neoprén a hurá do vĺn.

Venice beach

Na Venice beach plynie čas akosi pomalšie. Či už je to ležérnym šumom vĺn z pobrežia, hrejivým slnkom, alebo pouličnou muzikou, ktorá sa ozýva z každej strany. Lokálnych umelcov je na meter štvorcový viac, ako by sa vám mohlo zdať príjemné. Ľudia sú akýsi bezstarostnejší a vládne tu pohoda. Vidíte 30 ročných bradatých pánov, ako sa preháňajú na skateboardoch miesto toho, aby sa zdržovali v práci. Je tu veľmi hustá premávka, ale len ľudí na bicykloch a korčuliach. Heslo je, hlavne sa nikam neponáhľať.  

Venice Beach

Venice beach si nájdete na záberoch seriálu Baywach. Určite si pamätáte ako David Hazelhof hopkal v červených šortkách v spomalenom zábere. Je to pláž ako každá iná, ale predsa len niečim iná. Svojou atmosférou sa odlišuje od čohokoľvek, čo môžete vidieť a zažiť v Európe. K vode sa blížite po zohriatom piesku, okolo vás sa húpajú palmy a popri tom si všímate rôznych zaujímavých ľudí a pouličný tzv. – street art. Vidíte svalovcov, ktorí chodia cvičiť na neďaleké plážové fitko, bikerov, alebo zvedavých turistov s foťákmi. Od pláže vedie 2,5 km dlhá promenáda a lemovaná množstvom obchodíkov s kadečím. Či už sú to tričká, čiapky, obchody s potrebami pre surferov, suveníry a mnohé iné veci, ktoré ani neviete na čo komu budú.

Takto sa vypracujete jedine vo fitku na Venice Beach – By: kevinofsydneyCC BY 2.0
Ide sa na surf – By: Ryan VaarsiCC BY 2.0

My sme sa ubytovali priamo na Venice beach. Ráno nás zobudili slnečné lúče a čulý turistický ruch na ulici. Bol čas na raňajky a keď už raňajky tak veľké. V štedrom kalifornskom štýle. Heavy breakfast pozostávalo zo sladkého a slaného menu. Vajíčka so slaninkou, rôzne druhy mäsa a opekané zemiaky. Ja som mala wafle, pancakes s meaple leaf sirupom, jahodovým džemom a čerstvým ovocím. K tomu kávu, čaj a džús. Po raňajkách som bola najedená na celý deň. Nebolo to ani veľmi drahé, ale výborné! Z USA sa vrátite akosi zmenení. No v mojom prípade to bolo pár kíl navyše. Čím dlhšie sme v spojených štátoch boli, začali sme sa podobať priemernému americkému obyvateľstvu, aspoň čo sa obvodu pásu týka.

Venice Beach – Kalifornia – bežný deň – By: vmiramontesCC BY 2.0

Vtedy sa stalo, čo nikto z nás nečakal. Ako sme sedeli na terase a vychutnávali výborné jedlo, prišla si k vedľajšiemu stolu sadnúť jedna surferka. Chlapi prestali žuť a my baby sme sa tvárili, že sme si ju nevšimli. Vyzerala ako vystrihnutá z katalógu najlepších surférskych značiek. Dlhé čierne vlasy a neoprén jej sedel akoby bol pre ňu zrodený. Ženy chceli vyzerať ako ona a chlapi, …no veď viete 😉 Keď už sa na ňu chalani dlho nenápadne dívali, kamoška vzala svojho priateľa usúdila, že už sme najedení ide sa do ulíc.

Mólo na Venice Beach – By: Ryan VaarsiCC BY 2.0

Prechádzka Venice beach vás prevedie celou promenádou s výhľadom na pláž. Idete popri basketbalových a beachvolejbalových ihriskách. Úroveň hráčov, ktorí tu hrávajú streetbal, je veľmi vysoká. Mnohí zo svetoznámych hráčov doviedli svoje zručnosti k dokonalosti aj tu. Promenádou sa dostanete ku vyhliadkovému kolesu. Toto koleso ste mohli spoznať v mnohých amerických seriáloch a filmoch.

Obľúbené plážové bicykle – By: Carl-Henrik SkårstedtCC BY 2.0

Dúfame, že aj vy načerpáte dobrú dovolenkovú náladu z Venice Beach ako my. Želáme šťastnú cestu a vidíme sa na pláži!

Vyhľadaj letenku do LA

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?