Raňajky na Venice Beach alebo ako som ochutnala Kaliforniu

Ocean Front Walk of Venice Beach in Venice, California
Slnečná California sa predvádza v tieni paliem, s príchuťou opaľovacieho krému a vôňou rozpáleného piesku. Je to pohľad cez slnečné okuliare, ako vystrihnutý z klipu Red Hot Chilli Peppers.  Venice beach nadväzuje na severozápade na Santa Monicu a na západe ju obmývajú vlny Tichého oceánu.

Západ slnka na Venice Beach v Los Angeles

Ako zažiť príjemné ráno na Venice beach? Príjemné už je to, že sa zobudíte v Los Angeles, kde je priemerná ročná teplota okolo 20 stupňov. Občas trochu spŕchne a občas zafúka vietor, ktorý akurát prihrá do karát surferom. Tí nahodia neoprén a hurá do vĺn.

Venice beach

Na Venice beach plynie čas akosi pomalšie. Či už je to ležérnym šumom vĺn z pobrežia, hrejivým slnkom, alebo pouličnou muzikou, ktorá sa ozýva z každej strany. Lokálnych umelcov je na meter štvorcový viac, ako by sa vám mohlo zdať príjemné. Ľudia sú akýsi bezstarostnejší a vládne tu pohoda. Vidíte 30 ročných bradatých pánov, ako sa preháňajú na skateboardoch miesto toho, aby sa zdržovali v práci. Je tu veľmi hustá premávka, ale len ľudí na bicykloch a korčuliach. Heslo je, hlavne sa nikam neponáhľať.  

Venice Beach

Venice beach si nájdete na záberoch seriálu Baywach. Určite si pamätáte ako David Hazelhof hopkal v červených šortkách v spomalenom zábere. Je to pláž ako každá iná, ale predsa len niečim iná. Svojou atmosférou sa odlišuje od čohokoľvek, čo môžete vidieť a zažiť v Európe. K vode sa blížite po zohriatom piesku, okolo vás sa húpajú palmy a popri tom si všímate rôznych zaujímavých ľudí a pouličný tzv. – street art. Vidíte svalovcov, ktorí chodia cvičiť na neďaleké plážové fitko, bikerov, alebo zvedavých turistov s foťákmi. Od pláže vedie 2,5 km dlhá promenáda a lemovaná množstvom obchodíkov s kadečím. Či už sú to tričká, čiapky, obchody s potrebami pre surferov, suveníry a mnohé iné veci, ktoré ani neviete na čo komu budú.

Takto sa vypracujete jedine vo fitku na Venice Beach – By: kevinofsydneyCC BY 2.0
Ide sa na surf – By: Ryan VaarsiCC BY 2.0

My sme sa ubytovali priamo na Venice beach. Ráno nás zobudili slnečné lúče a čulý turistický ruch na ulici. Bol čas na raňajky a keď už raňajky tak veľké. V štedrom kalifornskom štýle. Heavy breakfast pozostávalo zo sladkého a slaného menu. Vajíčka so slaninkou, rôzne druhy mäsa a opekané zemiaky. Ja som mala wafle, pancakes s meaple leaf sirupom, jahodovým džemom a čerstvým ovocím. K tomu kávu, čaj a džús. Po raňajkách som bola najedená na celý deň. Nebolo to ani veľmi drahé, ale výborné! Z USA sa vrátite akosi zmenení. No v mojom prípade to bolo pár kíl navyše. Čím dlhšie sme v spojených štátoch boli, začali sme sa podobať priemernému americkému obyvateľstvu, aspoň čo sa obvodu pásu týka.

Venice Beach – Kalifornia – bežný deň – By: vmiramontesCC BY 2.0

Vtedy sa stalo, čo nikto z nás nečakal. Ako sme sedeli na terase a vychutnávali výborné jedlo, prišla si k vedľajšiemu stolu sadnúť jedna surferka. Chlapi prestali žuť a my baby sme sa tvárili, že sme si ju nevšimli. Vyzerala ako vystrihnutá z katalógu najlepších surférskych značiek. Dlhé čierne vlasy a neoprén jej sedel akoby bol pre ňu zrodený. Ženy chceli vyzerať ako ona a chlapi, …no veď viete 😉 Keď už sa na ňu chalani dlho nenápadne dívali, kamoška vzala svojho priateľa usúdila, že už sme najedení ide sa do ulíc.

Mólo na Venice Beach – By: Ryan VaarsiCC BY 2.0

Prechádzka Venice beach vás prevedie celou promenádou s výhľadom na pláž. Idete popri basketbalových a beachvolejbalových ihriskách. Úroveň hráčov, ktorí tu hrávajú streetbal, je veľmi vysoká. Mnohí zo svetoznámych hráčov doviedli svoje zručnosti k dokonalosti aj tu. Promenádou sa dostanete ku vyhliadkovému kolesu. Toto koleso ste mohli spoznať v mnohých amerických seriáloch a filmoch.

Obľúbené plážové bicykle – By: Carl-Henrik SkårstedtCC BY 2.0

Dúfame, že aj vy načerpáte dobrú dovolenkovú náladu z Venice Beach ako my. Želáme šťastnú cestu a vidíme sa na pláži!

Vyhľadaj letenku do LA

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.