Praha otvorí oči už 17. októbra!

Od tohto štvrtka si ľudia z celého sveta budú vymieňať minútové pohľady s náhodnými okolidúcimi. Projekt pod názvom The World’s Biggest Eye Contact Experiment obkrúži zem a zamieri aj do Prahy a to v sobotu 17. októbra.

Oficiálna udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/669642313172865/

Akcia sa koná o 15:00 na Staromestskom námestí, kde bude pre verejnosť vyznačený krátky úsek s miestami na sedenie a státie. Okoloidúci sa môžu kedykoľvek pridať a zdieľať očný kontakt po dobu jednej minúty s ľubovoľným prisediacim.

Udalosť je prístupná pre každého, kto má otvorenú myseľ a srdce náhodným stretnutiam. Každý jeden z nás ukrýva v sebe celú škálu pocitov. Oči sú bránou do duše a je až neuveriteľné, koľko sa toho človek dozvie o druhej osobe vďaka jednému dlhšiemu pohľadu.

Hoci hľadieť cudziemu človeku do očí po dobu 60 sekúnd sa môže zdať prekvapivo náročné a zastrašujúce, je to krásna a silná skúsenosť, po ktorej vám bude pripadať, akoby ste osobu naproti vám už poznali.

12039344_885658711525626_8111577422268396599_n
Zdroj: The Liberators International

Nápad na tento spoločenský experiment sa zrodil v hlavách členov austrálskeho hnutia The Liberators International, ktoré neustále prichádza s novými podnetmi ako robiť ľudskú spoločnosť krajšou a láskavejšou.

Hoci pôvodna myšlienka pochádza od protinožcov, plány na jej realizáciu sa rýchlo rozmohli do všetkých kútov sveta. Akcia sa koná aj v mestách ako Melbourne, Štokholm, Vancouver, Rio de Janeiro, Viedeň, Hong Kong, Tel Aviv a mnoho ďalších.

Za realizáciu tohto projektu v Prahe vďačí mesto skupinke nadšencov HumanKIND Prague.

Cieľom tohto experimentu je pripomenúť spoločnosti nesmiernu dôležitosť ľudského kontaktu a vzájomného porozumenia a to najmä v tejto uponáhľanej digitálnej dobe. Zastaviť sa a venovať svoju pozornosť človeku na druhej strane, hoci je pre vás úplne neznámym.

Malý tip na záver: V prípade, že sa cítite neisto pri uprenom pohľade do oboch očí prisediaceho, The Liberators odporúčajú, aby ste sa zamerali len na ľavé oko. Pomôže vám to uvolniť sa a spojenie s dotyčným viac precítiť :).

Akcia sa koná aj v prípade dažďa a predpokladaný čas ukončenia je 17:00.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.