Praha otvorí oči už 17. októbra!

Od tohto štvrtka si ľudia z celého sveta budú vymieňať minútové pohľady s náhodnými okolidúcimi. Projekt pod názvom The World’s Biggest Eye Contact Experiment obkrúži zem a zamieri aj do Prahy a to v sobotu 17. októbra.

Oficiálna udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/669642313172865/

Akcia sa koná o 15:00 na Staromestskom námestí, kde bude pre verejnosť vyznačený krátky úsek s miestami na sedenie a státie. Okoloidúci sa môžu kedykoľvek pridať a zdieľať očný kontakt po dobu jednej minúty s ľubovoľným prisediacim.

Udalosť je prístupná pre každého, kto má otvorenú myseľ a srdce náhodným stretnutiam. Každý jeden z nás ukrýva v sebe celú škálu pocitov. Oči sú bránou do duše a je až neuveriteľné, koľko sa toho človek dozvie o druhej osobe vďaka jednému dlhšiemu pohľadu.

Hoci hľadieť cudziemu človeku do očí po dobu 60 sekúnd sa môže zdať prekvapivo náročné a zastrašujúce, je to krásna a silná skúsenosť, po ktorej vám bude pripadať, akoby ste osobu naproti vám už poznali.

12039344_885658711525626_8111577422268396599_n
Zdroj: The Liberators International

Nápad na tento spoločenský experiment sa zrodil v hlavách členov austrálskeho hnutia The Liberators International, ktoré neustále prichádza s novými podnetmi ako robiť ľudskú spoločnosť krajšou a láskavejšou.

Hoci pôvodna myšlienka pochádza od protinožcov, plány na jej realizáciu sa rýchlo rozmohli do všetkých kútov sveta. Akcia sa koná aj v mestách ako Melbourne, Štokholm, Vancouver, Rio de Janeiro, Viedeň, Hong Kong, Tel Aviv a mnoho ďalších.

Za realizáciu tohto projektu v Prahe vďačí mesto skupinke nadšencov HumanKIND Prague.

Cieľom tohto experimentu je pripomenúť spoločnosti nesmiernu dôležitosť ľudského kontaktu a vzájomného porozumenia a to najmä v tejto uponáhľanej digitálnej dobe. Zastaviť sa a venovať svoju pozornosť človeku na druhej strane, hoci je pre vás úplne neznámym.

Malý tip na záver: V prípade, že sa cítite neisto pri uprenom pohľade do oboch očí prisediaceho, The Liberators odporúčajú, aby ste sa zamerali len na ľavé oko. Pomôže vám to uvolniť sa a spojenie s dotyčným viac precítiť :).

Akcia sa koná aj v prípade dažďa a predpokladaný čas ukončenia je 17:00.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?