Poznáte najkrajšiu anglickú dedinku Bibury?

By: crabchick - CC BY 2.0

Podľa mnohých je Bibury najkrajšou dedinkou v celkom Anglicku. Jej história sa viaže so spracovaním vlny a dnes v nej nájdete aj farmu pstruhov. Typické domčeky postavené pozdĺž rieky vytvárajú scenériu, ktorá sem láka množstvo turistov.

Bibury leží na brehoch rieky ColnAnglicku. Je očarujúcou dedinkou, ktorú mnohí označujú za najkrajšiu v krajine. Kamenné domčeky pozdĺž brehov rieky vytvárajú dojem, ako keby ste sa naozaj ocitli v rozprávke.

Možno práve pre svoju malebnosť sa jej kresba nachádza dokonca na vnútornej strane cestovných pasov Spojeného kráľovstva. Domčeky v dedinke sú častokrát označované ako najviac fotografované a najkrajšie vidiecke domy.

Bibury leží neďaleko mesta Cirencester a je súčasťou prírodnej rezervácie Costwolds. Pôvodne bola dedinka postavená v 14. storočí ako kláštorný obchod s vlnou a v 17. storočí bola prestavaná na rad tkáčskych domov. Dnes je tento rad domčekov známy ako Arlington Row. Je postavený z miestneho kameňa, ktorý bol ťažený z rieky Coln.

ulica
By: Ratti MariboCC BY 2.0
ulica a domčeky
By: Karen RoeCC BY 2.0

Miesto, kde v minulosti obyvatelia vešali vlnu na vyschnutie, je známe ako Rack Isle. Dnes je táto vodná lúka a močaristá oblasť, ktorá je sezónne zaplavená a obklopená vodou z troch strán, dôležitým biotopom pre rastlinstvo a vtáctvo, ktoré milujú vodu. Je taktiež národnou rezerváciou pre divokú zver.

jazero
By: Karen RoeCC BY 2.0

Rieka Coln je zároveň súčasťou vodnej farmy Bibury Trout Farm. Je jednou z najstarších pstruhových fariem v krajine.

jazero
By: Karen RoeCC BY 2.0

 

jazero
By: Karen RoeCC BY 2.0

Najväčšiu budovou v Bibury je Bibury Court, postavený v roku 1633. Táto budova bola nedávno zaradená medzi hotely. Avšak hotel je teraz natrvalo zatvoąrený a jeho budúcnosť je neznáma.

Ďalšou zaujímavosťou v Bibury je aj kostol Sv. Márie, ktorý chránenou pamiatkou. V jeho exteriéri je umiestnený saský náhrobný kameň.

budova
By: Karen RoeCC BY 2.0

Bibury je obľúbenou atrakciou v oblasti Costwold, ktorá sa zvykne turistami napĺňať najmä v letnom období. Avšak priťahuje množstvo návštevníkov aj počas chladných zimných dní. Častými návštevníkmi v Bibury sú aj japonskí turisti. Miesto okrem krásnej scenérie ponúka aj niekoľko miest na občerstvenie či dokonca si tu môžete kúpiť piknikové sady a vydať sa na piknik napríklad k vodnej farme.

rieka
By: Karen RoeCC BY 2.0
dedinka
By: Karen RoeCC BY 2.0
domčeky
By: Karen RoeCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?