Potulky po Denveri – USA

By: Larry Johnson - CC BY 2.0

Po prílete na hlavné denverské letisko, ktoré je typické svojim výzorom pripomínajúcim dedinu postavenú z cirkusových stanov, uvidíte po svojej pravej ruke siluetu pohoria Rocky Mountains. Denver sa nachádza v nadmorskej výške jednej míle, ale tomu prekvapivo nezodpovedá lokálne počasie. Napriek veľkej nadmorskej výške je počasie veľmi prívetivé. To ale neplatí, ak sa rozhodnete pre turistiku v Rocky Mountains, kde šťastie praje viac dobre oblečeným.

By: Andrew E. RussellCC BY 2.0

Denver je jedno z najpriateľskejších miest v USA k cyklistom. Nie je to veľké mesto, a preto je ideálne na prepravu využiť práve bicykel. Tento pozitívny vzťah k cyklistike pramení ešte v hlbokej minulosti. Denver je totiž známy použitím prvej papuče v USA za nesprávne parkovanie. Mesto sa síce nemazná s nezodpovednými vodičmi, za to spravuje vlastnú sieť požičovní bicyklov pod názvom B-Cycle. Určite si musíte požičať aspoň na jeden deň hipsterský bicykel z tejto schémy, lebo tak sa to v Denveri robí. Nezabudnite sa potom trošku povysmievať ľuďom za volantom v zápche na Colfax Avenue. Pozor ale na čierne SUVečka s čiernymi sklami.

Po tom ako ste si spravili selfie pred sídlom vlády Coloráda a upli ju na sociálnu sieť, ďalším miestom, ktoré chcete určite navštíviť je amfiteáter v Red Rocks. Amfiteáter je z veľkej časti prírodného charakteru vsadený medzi načerveno sfarbené skaliská. Veľmi jedinečné miesto. Samozrejme počas večerov to tam žije a západ slnka je tam úplne iný ako ste ho doteraz zažili. Americké slnko je jednoducho lepšie ako to európske.

Po celodennom bicyklovaní po meste vám už poriadne vyhladlo a vysmädlo. V takejto chvíli je najrozumnejšie zakotviť vo Wynkoop pivárni a reštaurácii v jednom. Wynkoop je tradičná denverská značka piva. Na jej počesť bola dokonca pomenovaná ulica, na ktorej sa reštaurácia nachádza. Je to naskok od Union Station a Coors baseball arény. Určite trafíte. Ak pojmy ako buffalo burger a unikátne pivo rozozvučia vaše chuťové poháriky, neváhajte ani sekundu.

By: CliffCC BY 2.0

Podľa typu vašej osobnosti určite venujte svoju pozornosť pohoriu Rocky Mountains, ktoré sa rozprestiera na západnej strane Denveru. Po dvoch dňoch na tvrdom sedadle bicykla v Denveri vás aj tak začnú pobolievať zadnica. Na taký Mount Evans, vo svojej úctyhodnej výške 4300 metrov nad morom, sa dostanete dokonca autom. Cestu zaslúžene prezývajú – Cesta do neba. Ak ste doteraz neuvažovali o kariére fotografa pohľadníc, po tomto roadtripe určite začnete.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno