Partia Slovákov a ich dobrodružný trip po juhovýchodnej Ázii + VIDEO

Juhovýchodná Ázia trip - Kuala Lumpur

Nie je jednoduché naplánovať trasu v tak veľkej oblasti a s rôznorodým počasím ako je Juhovýchodná Ázia. Navyše, ak to robíš pre 12 ľudí a chceš prejsť viacero krajín a zároveň mať lacné letenky.

Jediné, čo ťa však vždy delí od cieľa je len snaha a čas, ktorý tomu venuješ. A tak sa tento krát vydávame na jedno z najväčších dobrodružstiev nášho života a to rovno na celý mesiac.

Možno si myslíš, že na takúto cestu potrebuješ so sebou veľký kufor, no som si istý, že sa mýliš.

Vystačíš si aj s batohom a v ňom pár základných vecí. Takmer každý hotel ti tvoje oblečenie za lacno vyperie a okrem toho si v týchto krajinách kúpiš všetko, čo ti chýba za pár drobných. Ale čo by ti už len chýbalo v raji? Chvíľu síce trvalo, kým sme o tom presvedčili aj dievčatá, avšak nakoniec nám dali aj ony za pravdu. Jednoducho čím viac cestuješ, tým menej vecí so sebou nosíš.Luboš Šiška - Trip po Juhovýchodnej Ázii - Lombok

Kuala Lumpur

Našou prvou zastávkou bola Malajzia a jej metropola Kuala Lumpur. Je to veľmi sympatické mesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Tento trip začíname vo veľkom štýle večernou prehliadkou vysvietených Petronas Twin Towers a narodeninovou párty v bazéne na streche 33 poschodového hotela. Po 2 nociach odlietame do Indonézie na ostrov Lombok.

Lombok

Keďže v Indonézii dostanešza asi 70eur 1 milión rupií, hneď po prílete sa z nás stávajú milionári.

Požičiavame si motorky a na ostrove objavujeme sopku, vodopády, tabakové plantáže a krásne pieskové pláže. Na Lomboku stretneš len veľmi málo turistov a preto je bežné, že si ťa ľudia fotia
 do mobilu len preto, že si biely. Domáci sú tu však hrozne milí a najväčším zážitkom pre nás je pozvanie na tradičnú svadbu. Muž tu môže mať 4 ženy, svadobné dary sú ryža a cukor a je sa tu rukami.

Preprava je tu dosť lacná, môžeš cestovať autobusom, prenajať si auto aj s vodičom (ten náš mal 16 rokov ), no nie je ale nič lepšie, ako sa prehánať po ostrove na motorke. Musíš však dávať pozor na kravy a opice, no občas ti môže skrížiť cestu aj dikobraz.
Luboš Šiška - Trip po Juhovýchodnej Ázii - Lombok

Gili Islands

Našou ďalšou zastávkou sú Gili Islands, kam sa dostávame ľodou. Sú to 3 malé tropické ostrovy medzi Lombokom a Bali. Neexistuje tu polícia, autá a motorky sú tu zakázané a tak sa tu môžeš prepravov
ať jedine po vlastných, na bicykli, alebo na koni. Stačí skočiť do vody a potápaš sa s korytnačkami. Práve tu stretávame Kanaďana, ktorý tadiaľto len prechádzal a rozhodol sa, že sa tu nejaký čas zdrží a už je tam 12 rokov.

Gili Islands

Bali

Bali nie je o plážach, ako si väčšina ľudí myslí. Samozrejme tam nájdeš aj krásne pláže, ale predovšetkým je to tam o vnútrozemí, sopkách, ryžových poliach a hlavne o ľuďoch.
Zatiaľ čo v Európe beží čas veľmi rýchlo, tu je to presný opak. Domáci sú hinduisti a veria v karmu. Všade nájdeš veľa chrámov a na uliciach sú obetné dary a vonné tyčinky.

My sa najprv vydávame do centrálnej časti ostrova do dediny Ubud, kde sme sa ubytovali v hoteli, v ktorom sa natáčal film Eat, pray and love. Ubud je kultúrne centrum ostrova s množstvom remeselných dielní a jedinečnou atmosférou. Neskôr sa presúvame na juh, ktorý je známy hlavne ako raj surferov. Okrem toho si môžeš z Bali odskočiť na neďaleký ostrov Nusa Lembongan, kde sa dá potápať s 2,5 metra vysokou sochou Buddhu, ktorá je na dne oceánu.

Luboš Šiška - Trip po Juhovýchodnej Ázii - Bali

Singapur

Po ostrove bohov nasledovalo mesto zákazov Singapur. Za odhodenie odpadku sú tu vysoké pokuty v stovkách dolárov a žuvačky je tu zakázané predávať, lebo je z nich bordel. Je to multikultúrne mesto a po prejdení pár zastávok metra máš pocit, že si v úplne inej krajine.

[vc_video link=“https://vimeo.com/172544948″]

Thajsko

Poslednou zastávkou bolo Thajsko, kde nás čakal už len oddych v provincii Krabi na najkrajších plážach Ázie a celý trip sme tak ukončili na slávnej Maya beach.

Cestovanie je jednou z najlepších investícii, akú môžeš pre seba spraviť . Na cestách stretávaš veľa zaujímav
ých a inšpiratívnych ľudí z celého sveta, spoznávaš iné spôsoby života a vďaka cestovaniu si uvedomuješ veci, ktoré by si si inak nikdy neuvedomil. Toto všetko ťa potom pravdepodobne pošle v živote úplne novým smerom.

S nami to však je trochu nebezpečné, pretože sa ti môže stať, že dáš v práci výpoveď, zbalíš si veci a odídeš napríklad do takého Thajska, ako to spravila naša kamarátka po návrate z tohto tripu.

Trip po Juhovýchodnej Ázii - Thajsko

Ceny leteniek:

Budapest-Kuala Lumpur-Budapest 399eur

Kuala Lumpur-Lombok 37eur

Bali-Singapur 47eur

Singapur-Thajsko 69eur

Thajsko-Kuala Lumpur 36eur

Celkovo 588 eur

Sledovať nás môžete na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/SuperTrip-843556439031780/

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?