[8/12] Najkrajšie parky v Londýne | Idem Do Londýna

Hyde Park v Londýne
Hyde Park Londýn

Aj keď Londýn je obrovské, preplnené a rušné mesto, je neuveriteľné s akou ľahkosťou sa tu zrazu ocitnete v oáze zelene. Parky sú prirodzenou súčasťou mesta a života Londýnčanov. Počas pracovných dní ich tu ráno vidíte behať, bicyklovať a cvičiť jogu a počas víkendov tu robia pikniky, opaľujú sa, oddychujú tu mladí aj celé rodiny s deťmi. 

Parky sa preto stali ďaľším pokračovaním nášho 12 dielneho seriálu „Idem do Londýna„. Poďme sa na ne teda pozrieť bližšie.

Holland Park

Je park pri Notting Hill je krásnym miestom na prechádzky aj piknik. Je výnimočný najmä vďaka japonským záhrade Kyoto Garden s jazierkom a vodopádom.

holland park londýn musíte vidieť
Holand park v Londýne s krásnym jazierkom

Park sv. Jakuba (St James’s Park)

Rozprestiera sa priamo vedľa Buckinghamského paláca. Nachádza sa tu veľké jazero a keď budete prechádzať cez mostík, všimnite si krásny výhľad na zeleň v pozadí s Buckinghamským palácom a London Eye. Takmer plynule prechádza do Green Park.

st james park v londýne
Park sv. Jakuba (St James’s Park)

Regent’s Park

Park s jazerom a fontánami je známy aj vďaka open-air divadlu. Viac informácií tu https://openairtheatre.com/.

Regents park v Londýne
Regent’s Park

Hyde Park

Je to najznámejší park v Londýne s veľkým jazerom, reštauráciami a množstvom zelených plôch pre šport a oddych. V lete sa tu môžete osviežiť pri fontáne princeznej Diany. V zime sa tu koná Winter Wonderland, podujatie pre deti aj dospelých s množstvom zimných atrakcií, hier, koncertov, ľadovým klziskom a kolotočmi. Môžete tu tiež nájsť stánky s vianočnými ozdobami, občerstvením, vareným vínom a sladkosťami. Nachádza sa tu tiež slávny Speakers’ corner, kde sa diskutuje pod holým nebom na rôzne témy.

Hyde Park z hora
Hyde Park v Londýne

Kensingtonské záhrady

Nachádzajú sa blízkosti Kensingtonského paláca a oplatí sa ich navštíviť kvôli krásnemu rastlinstvu. Nachádza sa tu aj socha Petra Pana, dub s rozprávkovými postavičkami alebo známa Serpentine Gallery, kde sa neplatí vstupné. Od júna do augusta sú tu vystavené letné pavilóny od rôznych architektov slúžiace cez deň ako kaviareň a večer ako miesto pre diskusie a prednášky.

kensingtonské záhrady londýn
Kensingtonské záhrady

Richmond Park

Je najväčší prímestský park v Európe s rozlohou až 10 km2 a je zaujímavý najmä pre krásne zalesnené plochy a voľne pohybujúce sa jelene.

Richmond Park Londýn a jelene
Jeleň v Richmond parku

Kew Gardens

Predstavuje Kráľovskú botanickú záhradu so skleníkmi, rôznymi sezónnymi výstavami a cestičkou ponad koruny stromov s voľným vstupom. Viac na http://www.kew.org/.

Kew Gardens v Londýne
Kew Gardens

Hampstead Heath

S krásnym výhľadom na Londýn je výborným miestom na letné prechádzky a športy.

hampsted heath park v londýne
Hampsted Heath s výhľadom na Londýn

Viac o kráľovských parkoch sa dozviete na https://www.royalparks.org.uk/parks.

Prečítajte si aj ostatné diely zo seriálu Idem do Londýna!

Autor článku: Paula Pechová

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.