[8/11] Najkrajšie parky v Londýne | Idem Do Londýna

St. James Park londýn
St. James Park, Londýn

Aj keď je Londýn obrovské, preplnené a rušné mesto, je neuveriteľné, s akou ľahkosťou sa tu zrazu ocitnete v oáze zelene. Parky sú prirodzenou súčasťou mesta a života Londýnčanov. Počas pracovných dní ich tu ráno vidíte behať, bicyklovať a cvičiť jogu a počas víkendov si tu robia pikniky, opaľujú sa, oddychujú tu mladí aj celé rodiny s deťmi.

Parky sa preto stali ďaľším pokračovaním nášho 11-dielneho seriálu Idem Do Londýna. Poďme sa na ne teda pozrieť bližšie.


Holland Park

Tento park pri Notting Hill je krásnym miestom na prechádzky aj piknik. Je výnimočný najmä vďaka japonskej záhrade Kyoto Garden s jazierkom a vodopádom.

holland park londýn musíte vidieť
Holand park v Londýne s krásnym jazierkom

Park sv. Jakuba (St James’s Park)

Rozprestiera sa priamo vedľa Buckinghamského paláca (titulná fotka). Nachádza sa tu veľké jazero a keď budete prechádzať cez mostík, všimnite si krásny výhľad na zeleň v pozadí s Buckinghamským palácom a London Eye. Takmer plynule prechádza do Green Park.

Regent’s Park

Park s jazerom a fontánami je známy aj vďaka open-air divadlu. Viac informácií nájdete tu.

Regent’s ParkHyde Park

Je to najznámejší park v Londýne s veľkým jazerom, reštauráciami a množstvom zelených plôch pre šport a oddych. V lete sa tu môžete osviežiť pri fontáne princeznej Diany. V zime sa tu koná Winter Wonderland, podujatie pre deti aj dospelých s množstvom zimných atrakcií, hier, koncertov, ľadovým klziskom a kolotočmi. Môžete tu tiež nájsť stánky s vianočnými ozdobami, občerstvením, vareným vínom a sladkosťami. Nachádza sa tu tiež slávny Speakers’ corner, kde sa diskutuje pod holým nebom na rôzne témy.

Hyde Park v Londýne
Hyde Park v Londýne

Kensingtonské záhrady

Nachádzajú sa v blízkosti Kensingtonského paláca a oplatí sa ich navštíviť kvôli krásnemu rastlinstvu. Nachádza sa tu aj socha Petra Pana, dub s rozprávkovými postavičkami alebo známa Serpentine Gallery, kde sa neplatí vstupné. Od júna do augusta sú tu vystavené letné pavilóny od rôznych architektov slúžiace cez deň ako kaviareň a večer ako miesto pre diskusie a prednášky.

kensingtonské záhrady londýn
Kensingtonské záhrady

Richmond Park

Je najväčší prímestský park v Európe s rozlohou až 10 kilometrov štvorcových a je zaujímavý najmä pre krásne zalesnené plochy a voľne sa pohybujúce jelene.

Richmond Park Londýn a jelene
Jeleň v Richmond parku

Kew Gardens

Predstavuje Kráľovskú botanickú záhradu so skleníkmi, rôznymi sezónnymi výstavami a cestičkou ponad koruny stromov s voľným vstupom. Viac info na tejto stránke.

Kew Gardens v Londýne
Kew Gardens

Hampstead Heath

S krásnym výhľadom na Londýn je výborným miestom na letné prechádzky a športy.

hampsted heath park v londýne
Hampsted Heath s výhľadom na Londýn

Viac o kráľovských parkoch sa dozviete na tejto stránke.

Autor článku: Paula Pechová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.