Najzaujímavejšie miesta planéty – časť #1


Každý z nás si predstavuje svoje vysnívané miesto alebo raj. Naša nová časť magazínu bude zameraná práve na miesta, ktoré sú považované za najkrajšie a za najzaujímavejšie miesta na našej planéte. V prvom vydaní sa môžete pokochať krásou 8 miest, v ktorých sa stávajú vysnívané miesta. Ak ste našli medzi miestami svojho favorita alebo ste miesto už navštívili, tak nám kľudne dajte vedieť do komentárov. Budeme radi za vaše postrehy a reakcie 🙂

1. Tunel lásky

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
Source: http://www.cooler.sk

Toto romantické miesta ideálne na prechádzku sa nachádza u naších susedov na Ukrajine. Vedie tadiaľ koľajisko, pri ktorom sú nádherne tvarované stromy a počas jesene alebo jari je tu priam čarovne. Miesto vytvarovali vlaky, ktoré tadiaľto jazdia nízkou rýchlosťou, takže v prípade prechádzky tu treba dávať pozor. Tunel nájdete v blízkosti mesta Klevan. V prípade, ak sa vyberiete na túto romantickú prechádzku so svojou polovičkou, tak si nezabudnite naplánovať výlet aj na spoznanie histórie hradov a pod. V okolí sa totiž nachádza viac možností na spríjemnenie dňa.

2. Plitvické jazerá

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
By: Leon YaakovCC BY 2.0

Je to národný park sídliaci v Chorvátsku a je považovaný za najstarší národný park v Juhovýchodnej Európe. Ak plánujete výlet najbližšie leto do Chorvátska, tak toto miesto určite nevynechajte. Nachádza sa pri Zadare a vstup doňho je spoplatnený. Nájdete tu množstvo lagún, zelene a vodopády. Je to pastva pre oči a hlavne krásny odpočinok v podobe pohodovej turistiky.

3. Veľký bariérový útes

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
By: Paul ArpsCC BY 2.0

Je vašou záľubou potápanie? Tak šup do Austrálie. Stačí vystriehnuť lacnejšiu letenku a letí sa do Queensland v Austrálií. Veľký barierový útes nedostal svoje pomenovanie len tak. Je tak veľký, že je ho možné spozorovať aj z vesmíru. Nádherné korále, podoceánsky svet a potápačske dobrodružstvo čaká už na vás!

4. Craco – opustené mesto

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
By: Martin de LusenetCC BY 2.0

Rozpadajúce sa mesto Craco nájdeme v Taliansku. Bolo postavené na svahu ešte v 11 storočí. Keďže mesto bolo vybudované na skalnatej hore, podmienky pre pestovanie a prácu tu boli obtiažnejšie. Podľa údajov veľa ľudí ešte v 19 storočí odišlo do Ameriky za lepším životom a otrasy a zosuv pôdy prispeli k tomu, aby sa obyvatelia tohto mesta presťahovali nižšie. Mesto je opustené, ale zato plné kľudu a nádherného pohľadu takmer zo 400m výšky.

5. Komplex chrámov Hagar Qim a Mnajdra

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
By: John HaslamCC BY 2.0

Pokiaľ ste vyznávači mytológie, toto miesto určite naplní vaše túžby. Miesto leží v Maroku zhruba 15km od hlavného mesta Maroka. Chrámy sú dokonca staršie ako egyptské pyramídy a ukrývajú ešte mnoho tajomstiev. Našlo sa tu mnoho archeologických vzácností ako napríklad figuríny bohyne plodnosti. Vstupná brána do chrámu sa skladá z veľkých kameňov, z čoho jeden meria až 7 metrov! Nájdete tu visitor centrum „návštevnícke centrum“, kde sa môžete občerstviť a zakúpiť si suveníry.

6. Termálne pramene v Islande

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
By: Jason EppinkCC BY 2.0

Nazývajú sa taktiež ako aj Modrá lagúna. Boli vytvorené sopečnou činnosťou a v zime môžete zažiť krásny pohľad na to, ako sa voda odparuje a vytvára sa nad jazerami hmla. Takže ak chcete byť v teple a kochať sa pritom na zamrznutú prírodu tak tieto termálne jazerá vám to umožnia. Je to prírodná sauna, ktorá vás očarí svojou polohou a krásnym pohľadom na islandskú panorámu.

7. Zaujímavý hotel La Montana Magica

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
Source: http://www.uniqhotels.com

Ak by ste sa chceli ubytovať v tomto hoteli, museli by ste preletieť pár tisíc kilometrov. Hotel sa totiž nachádza v Južnej Amerike v Chile. Je postavený v súkromnej rezervácií ale samozrejme dostupný na rezervovanie. Na tomto hoteli by nebolo nič zvláštne, keby nebol postavený v krásnej prírode a ešte k tomu v tvare hory. Aby to nestačilo, z vrchu „hotelovej hory“ vyviera prameň vody aby to hotelu dodalo na efekte. No povedzme si pravdu. Vysnívané ubytovanie, že ? 🙂

8. Maldivy

Najzaujímavejšie miesta planéty - časť #1
By: Lubo MihalikCC BY 2.0

Názov, ktorý v každom z nás vyvolá nádhernú predstavu o dovolenke. Ako sedíme v slamenej pohovke prichytenej o stromy, vidíme krásny príliv azúrovej vody, veje ľahký vánok a popíjame miešaný alkohol. Krásna predstava, že? No nie nereálna. Maldivy, známe tiež ako Maledivy sídlia pri Indickom oceáne. Je to veľmi vyhľadávaná destinácia na dovolenku. Samozrejme, ceny sú na naše pomery drahšie a preto treba začať šporiť čo najskôr, aby ste si v lete mohli vychutnať toto čarokrásne miesto na rozlohe viac ako 90-tisíc km2. Nájdete tu viac ako 1000 ostrovov z toho len 20 až 25% je obývaných. Tropické podnebie na nádherných plážach sa mení na raj pre nie jedného dovolenkára.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?