Najromantickejšie miesta v Európe

By: Moyan Brenn - CC BY 2.0

Európske krajiny ponúkajú nespočetné množstvo obdivuhodných miest, ktoré ulahodia každému cestovateľskému oku. Či už ide o krásy prírody, alebo mestskú architektúru, je z čoho vyberať. Ak patríte medzi romantické duše so zmyslom pre dobrodružstvo, určite by ste mali navštíviť aspoň jedno z najromantickejších miest, ktoré európsky svetadiel ponúka. 

Santorini, Grécko

budovy v Santorini
Santorini – By: Maggie MengCC BY 2.0

Súostrovie Santorini je považované za klenot Egejského mora. Je najvyhľadávanejším miestom za účelom romantickej dovolenky v Grécku. Nie je veľa miest na svete, kde by ste si mohli vychutnať čistejšiu vodu. Ostrov má sopečný pôvod, v skutočnosti ide o do mora prepadnutý vrchol sopky. To, čo zostalo na povrchu, sú zvyšky po okraji krátera. Reputácia ostrova ako svadobnej destinácie neustále rastie a sobášia sa na ňom páry nielen z Grécka, ale aj z celého sveta.

Florencia, Taliansko

Florencia v noci
Florencia – By: Arturo DonateCC BY 2.0

Historické centrum mesta sa pýši neuveriteľným množstvom umeleckých diel. V roku 1982 bola Florencia vyhlásená ako svetové dedičstvo UNESCO, a to hlavne vďaka tomu, že zahŕňa celú históriu mesta. Vyrástli tu nesmierne umelecké fenomény súvisiace s prerodom Európy. Je hlavným mestom regiónu Toskánsko a vyznačuje sa neobyčajným šarmom a čarom, ktorým každoročne láka tisícky (nielen) romantických turistov.

Bergen, Nórsko

domy na ulici
Bergen – By: Víctor VélezCC BY 2.0

Mesto Bergen môžeme pokojne nazvať vstupnou bránou k nórskym fjordom. Je to medzinárodné mesto s bohatou históriou, malomestským čarom a svojskou atmosférou. Prechádzky po starých vydláždených uličkách, kde ľudia žili po stáročia, je priam rozprávkovým zážitkom. Nájdete tam malé drevené domčeky, plno kvetín na každom kroku a určite sa oplatí navštíviť aj rybí trh.

Paríž, Francúzsko

výhľad na Paríž
Paríž – By: Moyan BrennCC BY 2.0

Ide o cestovateľskú klasiku a romantické klišé. Paríž ponúka romantické prechádzky, nádherné reštaurácie s dobrým jedlom a nezabudnuteľné zážitky pre zamilované páry. Každý rok láka tisícky návštevníkov a je svedkom nespočetného množstva požiadaní o ruku či sobášov.

Porto, Portugalsko

cesta a budova
Porto – By: mat's eyeCC BY 2.0

Porto je jednou z najstarších európskych turistických destinácií. Jeho bohatstvo monumentálneho a umeleckého dedičstva, portské víno či otvorené priestranstvá určené na zábavu a kultúrny život sú len niektoré z dôvodov, prečo sa oplatí toto mesto navštíviť. Každý deň počas celého roka Porto oplýva špeciálnym šarmom, ktorý uchváti každého, kto sa rozhodne toto miesto navštíviť.

Benátky, Taliansko

benátky
Benátky – By: Trish HartmannCC BY 2.0

Benátky sú známe svojou architektúrou a umeleckými dielami, no v neposlednom rade plavbami na gondolách, ktoré dokonale symbolizujú romantiku mesta. Efektné reštaurácie či staroveké tehlové uličky robia z Benátok mesto, v ktorom je veľmi ťažké neprepadnúť romantike. 

Lisabon, Portugalsko

mesto lisabon
Lisabon – By: BarryCC BY 2.0

Lisabon je mestom svetla. Takmer stála prítomnosť slnečných lúčov transformuje hlavné mesto Portugalska do zrkadla tisícich farieb zdôrazňujúcich jeho jedinečnosť, architektúru a krásu. V Lisabone si môžete užiť pokojné chvíle v mestských parkoch, záhradách, vyhliadkach či kaviarňach. Očarujúca je aj jeho gastronómia, luxusné hotely či kúpele.

Záhreb, Chorvátsko

kostolné veže v Záhrebe
Záhreb – By: Mario FajtCC BY 2.0

Hlavné mesto Chorvátska je cudzincami tu žijúcimi, podnikateľmi či turistami považované za veľké mesto, ktorému sa podarilo zostať romantickým a bezpečným. Ponúka neobmedzené možnosti trávenia času, od hudobných a divadelných predstavení, výstav výtvarného umenia až po športové podujatia.  Užijete si tu príjemné prechádzky a úžasnú a zaujímavú architektúru s bohatými prvkami v centre mesta.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?