Najromantickejšie miesta v Európe

By: Moyan Brenn - CC BY 2.0

Európske krajiny ponúkajú nespočetné množstvo obdivuhodných miest, ktoré ulahodia každému cestovateľskému oku. Či už ide o krásy prírody, alebo mestskú architektúru, je z čoho vyberať. Ak patríte medzi romantické duše so zmyslom pre dobrodružstvo, určite by ste mali navštíviť aspoň jedno z najromantickejších miest, ktoré európsky svetadiel ponúka. 

Santorini, Grécko

budovy v Santorini
Santorini – By: Maggie MengCC BY 2.0

Súostrovie Santorini je považované za klenot Egejského mora. Je najvyhľadávanejším miestom za účelom romantickej dovolenky v Grécku. Nie je veľa miest na svete, kde by ste si mohli vychutnať čistejšiu vodu. Ostrov má sopečný pôvod, v skutočnosti ide o do mora prepadnutý vrchol sopky. To, čo zostalo na povrchu, sú zvyšky po okraji krátera. Reputácia ostrova ako svadobnej destinácie neustále rastie a sobášia sa na ňom páry nielen z Grécka, ale aj z celého sveta.

Florencia, Taliansko

Florencia v noci
Florencia – By: Arturo DonateCC BY 2.0

Historické centrum mesta sa pýši neuveriteľným množstvom umeleckých diel. V roku 1982 bola Florencia vyhlásená ako svetové dedičstvo UNESCO, a to hlavne vďaka tomu, že zahŕňa celú históriu mesta. Vyrástli tu nesmierne umelecké fenomény súvisiace s prerodom Európy. Je hlavným mestom regiónu Toskánsko a vyznačuje sa neobyčajným šarmom a čarom, ktorým každoročne láka tisícky (nielen) romantických turistov.

Bergen, Nórsko

domy na ulici
Bergen – By: Víctor VélezCC BY 2.0

Mesto Bergen môžeme pokojne nazvať vstupnou bránou k nórskym fjordom. Je to medzinárodné mesto s bohatou históriou, malomestským čarom a svojskou atmosférou. Prechádzky po starých vydláždených uličkách, kde ľudia žili po stáročia, je priam rozprávkovým zážitkom. Nájdete tam malé drevené domčeky, plno kvetín na každom kroku a určite sa oplatí navštíviť aj rybí trh.

Paríž, Francúzsko

výhľad na Paríž
Paríž – By: Moyan BrennCC BY 2.0

Ide o cestovateľskú klasiku a romantické klišé. Paríž ponúka romantické prechádzky, nádherné reštaurácie s dobrým jedlom a nezabudnuteľné zážitky pre zamilované páry. Každý rok láka tisícky návštevníkov a je svedkom nespočetného množstva požiadaní o ruku či sobášov.

Porto, Portugalsko

cesta a budova
Porto – By: mat's eyeCC BY 2.0

Porto je jednou z najstarších európskych turistických destinácií. Jeho bohatstvo monumentálneho a umeleckého dedičstva, portské víno či otvorené priestranstvá určené na zábavu a kultúrny život sú len niektoré z dôvodov, prečo sa oplatí toto mesto navštíviť. Každý deň počas celého roka Porto oplýva špeciálnym šarmom, ktorý uchváti každého, kto sa rozhodne toto miesto navštíviť.

Benátky, Taliansko

benátky
Benátky – By: Trish HartmannCC BY 2.0

Benátky sú známe svojou architektúrou a umeleckými dielami, no v neposlednom rade plavbami na gondolách, ktoré dokonale symbolizujú romantiku mesta. Efektné reštaurácie či staroveké tehlové uličky robia z Benátok mesto, v ktorom je veľmi ťažké neprepadnúť romantike. 

Lisabon, Portugalsko

mesto lisabon
Lisabon – By: BarryCC BY 2.0

Lisabon je mestom svetla. Takmer stála prítomnosť slnečných lúčov transformuje hlavné mesto Portugalska do zrkadla tisícich farieb zdôrazňujúcich jeho jedinečnosť, architektúru a krásu. V Lisabone si môžete užiť pokojné chvíle v mestských parkoch, záhradách, vyhliadkach či kaviarňach. Očarujúca je aj jeho gastronómia, luxusné hotely či kúpele.

Záhreb, Chorvátsko

kostolné veže v Záhrebe
Záhreb – By: Mario FajtCC BY 2.0

Hlavné mesto Chorvátska je cudzincami tu žijúcimi, podnikateľmi či turistami považované za veľké mesto, ktorému sa podarilo zostať romantickým a bezpečným. Ponúka neobmedzené možnosti trávenia času, od hudobných a divadelných predstavení, výstav výtvarného umenia až po športové podujatia.  Užijete si tu príjemné prechádzky a úžasnú a zaujímavú architektúru s bohatými prvkami v centre mesta.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.