Najpriateľskejšie mestá sveta. Časť 1.

By: David Stanley - CC BY 2.0

Svet ponúka množstvo miest, ktoré svojich návštevníkov vítajú s otvorenou náručou. Každé z nich, nezáležiac na tom, kde sa nachádza, je špecifické a má čo ponúknuť. Snom takmer každého cestovateľa je navštíviť miesto, kde sa bude cítiť príjemne a vítane. Prečítajte si, ktoré mestá sú označované za tie najpriateľskejšie.

Reykjavík, Island

reykiavik
By: Marco BellucciCC BY 2.0

Island sa celkovo umiestnil na treťom mieste v rebríčku najšťastnejších krajín pre život. V jeho hlavnom meste sú všetci obyvatelia ako jedna veľká, šťastná rodina a k návštevníkom sa chovajú rovnako. Bežnou súčasťou života v Reykjavíku je živá hudba v podaní koncertov na uliciach či v baroch. Okrem krásnej prírody navôkol si pri jeho návšteve teda užijete aj trocha kultúry.

Hoi An, Vietnam

Hoi An
By: Jeremy CoutureCC BY 2.0

Starobylé prístavné mesto je známe svojimi historickými budovami. Množstvo turistov označuje jeho obyvateľov ako krásnych, očarujúcich či výnimočne priateľských. Častokrát sa mu hovorí aj „miesto, kde vám každý pozdraví“. Je to malebné historické mesto, ktoré ponúka množstvo reštaurácií, príjemných kaviarní či obchodíkov.

Siem Reap, Kambodža

siem reap
By: Andrea SchafferCC BY 2.0

Kambodžania sú považovaní za jedných z najláskavejších ľudí, a to platí aj pre tých, ktorých stretnete v Siem Reap. Toto mesto je navštevované mnohými turistami predovšetkým pre jeho polohu. Leží približne 6 kilometrov od presláveného Angkor Watu, najväčšieho chrámového komplexu na svete. Mesto je pre turistov dostatočne vybavené, nachádza sa tu množstvo reštaurácií, barov, hotelov či bánk.

Auckland, Nový Zéland

Auckland
By: Harrison / PepperyCC BY 2.0

Mesto s počtom obyvateľov cez 1 a pol milióna zaberá dvakrát takú rozlohu, ako Londýn. Jeho centrum tvorí zmes mrakodrapov a kancelárskych priestorov. Aj napriek tomu, že Auckland je pre mnohých turistov len prestupnou stanicou na ceste za prírodnými krásami Nového Zelándu, ponúka množstvo obchodov, kaviarní, barov a reštaurácií. Najväčšou dominantnou je Sky Tower, ktorá so svojou výškou 328 metrov ponúka výhľad na celé mesto a prístav.

Hobart, Tasmánia

Hobart
By: Rob TaylorCC BY 2.0

Približne 200 tisícové mesto je druhým najstarším mestom v Austrálii. Svojim návštevníkom ponúka neuveriteľný zážitok z prírody, ktorá tu kraľuje. Spája v sebe prvky histórie, ale aj nový, moderný štýl. Je známe pre svoju premenlivosť počasia, ktoré sa dá prirovnať k anglickému. No celkovo sa v tomto meste budete cítiť príjemne a pokojne. Ráno sa môžete prebúdzať spolu s rybármi, ktorí vyrážajú na more.

Christchurch, Nový Zéland

Najpriateľskejšie mestá sveta. Časť 1.
By: David JonesCC BY 2.0

Najväčšie mesto Južného ostrova na Novom Zélande je domovom viac ako 350 tisíc obyvateľov. Je akosi bránou do sveta nádhernej a divokej južnej časti ostrova. Aj napriek tomu, že bolo v posledných obdobiach tvrdo poznačené ničivými zemetraseniami, obyvatelia tejto metropoly si stále zachovávajú svoje radostné a šťastné správanie.

Edinburgh, Škótsko

edinburgh
By: ian_woodhead1CC BY 2.0

Mesto dýchajúce históriou zanechá na každom návštevníkovi svoj dojem. Na každom kroku ponúka pôsobivé historické budovy a je najviac zeleným mestom v rámci Veľkej Británie. Nájdete v ňom až 112 parkov. Každoročne privíta takmer 13 miliónov turistov, a to aj vďaka udalosti Summer Art festival, na ktorej sa schádzajú divadelné a koncertné súbory z celého sveta.

Autor článku: Bc. Zuzana Benková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?