Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko

By: Christine und Hagen Graf - CC BY 2.0

Webová stránka TripAdvisor každý rok uverejňuje ocenenie za najlepšiu destináciu sveta. Prvé miesto si aktuálne drží kráľovské mesto Marrákeš nachádzajúce sa v Maroku.

Murrákuš (Marrákéš) sa rozprestiera na rozlohe 6,2 km² pri pohorí Atlas. Ocenenie za TOP destináciu 2015 získalo toto mesto za nádherné záhrady, mestské trhy, mešity a paláce. Veľa turistov sem chodí hľadať pokoj s meditáciou v krásnych záhradách. Mesto vzniklo v 11. storočí a nachádza sa v príjemnej nadmorskej výške 466 m. n. m. Typická farba pre toto mesto je červená, kvôli sfarbeniu pôdy a budov.

By: Michael CamilleriCC BY 2.0

Najznámejšie v Marrákeši je trhovisko/námestie Djemaa el-Fna. Toto miesto je neskutočne magické a vládne tu príjemná atmosféra. Nájdete tu nielen stánky s jedlom a ovocím ale aj krotiteľov hadov, kúzelníkov, akrobatov alebo remeselníkov. Stovky turistov sa tu schádzajú a vytvárajú sa tu davy ľudí, ktoré zaujal nejeden kúzelník alebo krotiteľ hadov. Ak nemáte fóbiu z hadov tak si jedného môžete dať ako doplnok okolo krku 🙂

By: Oriol MartíCC BY 2.0

Mešita Koutubia je najväčšia v Marrákeši. Bohužiaľ jej interiér nikdy nespoznáte pokiaľ nemáte moslimské vyznanie. Turistom je totižto vstup do tejto mešity zakázaný, ale večerný pohľad na exteriér mešity je nádherný.

By: Rosemary DukelowCC BY 2.0

V múzeum Dar Si Said nájdete kus Marockého umenia. Typické odevy alebo tradičné nástroje, zbrane či klenoty. To všetko nájdete v tomto jednom múzeum. Ak sa zaujímate o kultúru Maroka viac, tak toto múzeum určite stojí za Vašu návštevu.

By: Darren ForemanCC BY 2.0

Palác Bahia pochádzajúci z 19. storočia mal byť najväčší svojho druhu. Je stále v dobrom stave a je dostupný pre turistov. Palác Vám môže okrem svojej nádhernej architektúry ponúknuť veľké záhrady, v ktorých si môžete počas pobytu v Marrákeši odpočinúť.

By: Julia MaudlinCC BY 2.0

Najväčšia záhrada a klenot mesta. Majorelle Garden je niekoľko akrová záhrada, v ktorej nájdete rastliny takmer z celého sveta. Spolu s námestím je to ideálna prechádzka v Marrákeši. V meste sídli ešte niekoľko záhrad ako Menara Garden alebo Agdal Garden. Skoro všetky záhrady sú zapísané v UNESCO.

TIP na záver: Ak sa jedného dňa dostanete do Marrákeša, tak nezabudnite vyjednávať s obchodníkmi. Niektoré ceny sú predražené a vyjednávaním môžete dosiahnuť prijateľnú cenu. Obchodníci tu vyjednávanie berú pomaly ako šport 😉

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?