Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko

By: Christine und Hagen Graf - CC BY 2.0

Webová stránka TripAdvisor každý rok uverejňuje ocenenie za najlepšiu destináciu sveta. Prvé miesto si aktuálne drží kráľovské mesto Marrákeš nachádzajúce sa v Maroku.

Murrákuš (Marrákéš) sa rozprestiera na rozlohe 6,2 km² pri pohorí Atlas. Ocenenie za TOP destináciu 2015 získalo toto mesto za nádherné záhrady, mestské trhy, mešity a paláce. Veľa turistov sem chodí hľadať pokoj s meditáciou v krásnych záhradách. Mesto vzniklo v 11. storočí a nachádza sa v príjemnej nadmorskej výške 466 m. n. m. Typická farba pre toto mesto je červená, kvôli sfarbeniu pôdy a budov.

Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko
By: Michael CamilleriCC BY 2.0

Najznámejšie v Marrákeši je trhovisko/námestie Djemaa el-Fna. Toto miesto je neskutočne magické a vládne tu príjemná atmosféra. Nájdete tu nielen stánky s jedlom a ovocím ale aj krotiteľov hadov, kúzelníkov, akrobatov alebo remeselníkov. Stovky turistov sa tu schádzajú a vytvárajú sa tu davy ľudí, ktoré zaujal nejeden kúzelník alebo krotiteľ hadov. Ak nemáte fóbiu z hadov tak si jedného môžete dať ako doplnok okolo krku 🙂

Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko
By: Oriol MartíCC BY 2.0

Mešita Koutubia je najväčšia v Marrákeši. Bohužiaľ jej interiér nikdy nespoznáte pokiaľ nemáte moslimské vyznanie. Turistom je totižto vstup do tejto mešity zakázaný, ale večerný pohľad na exteriér mešity je nádherný.

Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko
By: Rosemary DukelowCC BY 2.0

V múzeum Dar Si Said nájdete kus Marockého umenia. Typické odevy alebo tradičné nástroje, zbrane či klenoty. To všetko nájdete v tomto jednom múzeum. Ak sa zaujímate o kultúru Maroka viac, tak toto múzeum určite stojí za Vašu návštevu.

Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko
By: Darren ForemanCC BY 2.0

Palác Bahia pochádzajúci z 19. storočia mal byť najväčší svojho druhu. Je stále v dobrom stave a je dostupný pre turistov. Palác Vám môže okrem svojej nádhernej architektúry ponúknuť veľké záhrady, v ktorých si môžete počas pobytu v Marrákeši odpočinúť.

Najobľúbenejšia destinácia roku 2015 Marrákeš, Maroko
By: Julia MaudlinCC BY 2.0

Najväčšia záhrada a klenot mesta. Majorelle Garden je niekoľko akrová záhrada, v ktorej nájdete rastliny takmer z celého sveta. Spolu s námestím je to ideálna prechádzka v Marrákeši. V meste sídli ešte niekoľko záhrad ako Menara Garden alebo Agdal Garden. Skoro všetky záhrady sú zapísané v UNESCO.

TIP na záver: Ak sa jedného dňa dostanete do Marrákeša, tak nezabudnite vyjednávať s obchodníkmi. Niektoré ceny sú predražené a vyjednávaním môžete dosiahnuť prijateľnú cenu. Obchodníci tu vyjednávanie berú pomaly ako šport 😉

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?