Najmierumilovnejšie krajiny, ktoré ponúkajú ideálne podmienky na život

island
By: Moyan Brenn - CC BY 2.0

Bezpochyby, takmer každý občan sníva o žití v pokojnej a šťastnej krajine. Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe sú niektoré štáty poznačené nepokojmi či vojenskými konfliktmi, stále sa nájdu miesta, ktoré ponúkajú ideálny priestor na pokojný, mierumilovný a šťastný život. Ktoré to sú?

Švajčiarsko

hory
By: Francisco AntunesCC BY 2.0

Čisté a upravené mestá, nízka miera kriminality a potraviny s vysokou kvalitou robia zo Švajčiarska jednu z najšťastnejších krajín na život. Môže sa pýšiť prvotriednym vzdelávacím systémomzdravotníctvom. Mzdy sú vysoké a daňová sadzba je pomerne nízka, Švajčiarsko je považované za jeden z najlepších daňových rajov na svete. Zároveň je jednou z najzelenších krajín na svete.  Prednosť sa dáva obnoviteľným zdrojom energieekologickým produktom. Navyše, nájdete tu aj rozsiahle cyklistické trasy.

Kanada

hory a cesta
By: Thank you for visiting my pageCC BY 2.0

Kanadská vláda považuje bezpečnosť svojich občanov za jeden z kľúčových prvkov tvoriaci dobrú a spokojnú krajinu, respektíve národ. Kanada sa vyznačuje veľmi nízkou kriminalitou a podľa OECS má skóre životnej spokojnosti7,6 z 10.  Kanada je tiež jednou z hlavných krajín, v ktorých je miera vzdelanosti mimoriadne vysoká. Percento volebnej účasti je 61%, čo naznačuje dôveru obyvateľov k jej vláde. Miera nezamestnanosti je v Kanade veľmi nízka, a to len 6,6%.

Austrália

nočné mesto nad riekou
By: Lenny K PhotographyCC BY 2.0

Austrália je krajina príležitostí, dobrého počasia, efektívnej infraštruktúry, vzdelávacieho systému svetovej triedy či prírodných krás. Vďaka tomu, že je multikultúrnou krajinou, určite sa v nej nebudete cítiť ako cudzinec. Je ideálnou destináciou pre uchádzačov o zamestnanie, študentov a turistov. Táto ekonomicky silná krajina ponúka množstvo pracovných príležitostí. Miera účasti voličov je až 83%, čo dokazuje dôveryhodnosť austrálskej vláde. Austrália je zároveň jedna z najmenej skorumpovaných krajín sveta. Znečistenie ovzdušia je minimálne a kvalita vody je veľmi vysoká.

Fínsko

lúka a domček
By: josef.stueferCC BY 2.0

Fínsko sa radí sa medzi krajiny s najvyššou úrovňou v oblasti vzdelávaniarodovej rovnosti. Nepožaduje žiadne poplatky za akýkoľvek stupeň vzdelania. Fíni sú veľmi zdatní v oblasti čítania, matematiky a prírodných vied. V prieskume OSN sa Fínsko umiestnilo na piatom mieste v rebríčku krajín na život. Ponúka stabilnú ekonomikukvalitné životné prostredie.  

Dánsko

loďky
By: Roman BoedCC BY 2.0

Dánsko je krajina s vysokou mierou gramotnosti, pokročilým systémom zdravotnej starostlivosti a vysokou životnou úrovňou a prosperitou. Taktiež sa môže pýšiť najnižšou mierou korupcie a radí sa medzi najšťastnejšie krajiny na svete. To všetko z Dánska robí mimoriadne dobrým miestom na život. Radí sa tiež medzi popredné krajiny s rodovou rovnosťou. Z toho vyplýva fakt, že je tu silná prítomnosť žien na politickom rozhodovaní, v zdravotníctve či v školstve. Sociálna starostlivosť na vysokej úrovni sľubuje bezplatné vzdelaniezdravotnú starostlivosť.

Island

island
By: Moyan BrennCC BY 2.0

Na základe celosvetového mierového indexu za rok 2016 je Island najpokojnejšou krajinou na život. Má vysokú úroveň demokracie a rovnosť pohlaví. Na Islande je značná prítomnosť žien v politike, vzdelávaní a v zdravotníctve. Miera gramotnosti je 99% a vzdelávanie je bez akýchkoľvek poplatkov. Islanďania vynikajú v čitateľskej gramotnosti a patria medzi najviac informovaných ľudí na celom svete. Zaujímavosťou je tiež fakt, že v tejto krajine nenájdete ani jedného komára, pretože tunajšie podmienky nie sú vhodné na ich prežitie.

Autor článku: Bc. Zuzana Benková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.