Najmierumilovnejšie krajiny, ktoré ponúkajú ideálne podmienky na život

island
By: Moyan Brenn - CC BY 2.0

Bezpochyby, takmer každý občan sníva o žití v pokojnej a šťastnej krajine. Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe sú niektoré štáty poznačené nepokojmi či vojenskými konfliktmi, stále sa nájdu miesta, ktoré ponúkajú ideálny priestor na pokojný, mierumilovný a šťastný život. Ktoré to sú?

Švajčiarsko

hory
By: Francisco AntunesCC BY 2.0

Čisté a upravené mestá, nízka miera kriminality a potraviny s vysokou kvalitou robia zo Švajčiarska jednu z najšťastnejších krajín na život. Môže sa pýšiť prvotriednym vzdelávacím systémomzdravotníctvom. Mzdy sú vysoké a daňová sadzba je pomerne nízka, Švajčiarsko je považované za jeden z najlepších daňových rajov na svete. Zároveň je jednou z najzelenších krajín na svete.  Prednosť sa dáva obnoviteľným zdrojom energieekologickým produktom. Navyše, nájdete tu aj rozsiahle cyklistické trasy.

Kanada

hory a cesta
By: Thank you for visiting my pageCC BY 2.0

Kanadská vláda považuje bezpečnosť svojich občanov za jeden z kľúčových prvkov tvoriaci dobrú a spokojnú krajinu, respektíve národ. Kanada sa vyznačuje veľmi nízkou kriminalitou a podľa OECS má skóre životnej spokojnosti7,6 z 10.  Kanada je tiež jednou z hlavných krajín, v ktorých je miera vzdelanosti mimoriadne vysoká. Percento volebnej účasti je 61%, čo naznačuje dôveru obyvateľov k jej vláde. Miera nezamestnanosti je v Kanade veľmi nízka, a to len 6,6%.

Austrália

nočné mesto nad riekou
By: Lenny K PhotographyCC BY 2.0

Austrália je krajina príležitostí, dobrého počasia, efektívnej infraštruktúry, vzdelávacieho systému svetovej triedy či prírodných krás. Vďaka tomu, že je multikultúrnou krajinou, určite sa v nej nebudete cítiť ako cudzinec. Je ideálnou destináciou pre uchádzačov o zamestnanie, študentov a turistov. Táto ekonomicky silná krajina ponúka množstvo pracovných príležitostí. Miera účasti voličov je až 83%, čo dokazuje dôveryhodnosť austrálskej vláde. Austrália je zároveň jedna z najmenej skorumpovaných krajín sveta. Znečistenie ovzdušia je minimálne a kvalita vody je veľmi vysoká.

Fínsko

lúka a domček
By: josef.stueferCC BY 2.0

Fínsko sa radí sa medzi krajiny s najvyššou úrovňou v oblasti vzdelávaniarodovej rovnosti. Nepožaduje žiadne poplatky za akýkoľvek stupeň vzdelania. Fíni sú veľmi zdatní v oblasti čítania, matematiky a prírodných vied. V prieskume OSN sa Fínsko umiestnilo na piatom mieste v rebríčku krajín na život. Ponúka stabilnú ekonomikukvalitné životné prostredie.  

Dánsko

loďky
By: Roman BoedCC BY 2.0

Dánsko je krajina s vysokou mierou gramotnosti, pokročilým systémom zdravotnej starostlivosti a vysokou životnou úrovňou a prosperitou. Taktiež sa môže pýšiť najnižšou mierou korupcie a radí sa medzi najšťastnejšie krajiny na svete. To všetko z Dánska robí mimoriadne dobrým miestom na život. Radí sa tiež medzi popredné krajiny s rodovou rovnosťou. Z toho vyplýva fakt, že je tu silná prítomnosť žien na politickom rozhodovaní, v zdravotníctve či v školstve. Sociálna starostlivosť na vysokej úrovni sľubuje bezplatné vzdelaniezdravotnú starostlivosť.

Island

island
By: Moyan BrennCC BY 2.0

Na základe celosvetového mierového indexu za rok 2016 je Island najpokojnejšou krajinou na život. Má vysokú úroveň demokracie a rovnosť pohlaví. Na Islande je značná prítomnosť žien v politike, vzdelávaní a v zdravotníctve. Miera gramotnosti je 99% a vzdelávanie je bez akýchkoľvek poplatkov. Islanďania vynikajú v čitateľskej gramotnosti a patria medzi najviac informovaných ľudí na celom svete. Zaujímavosťou je tiež fakt, že v tejto krajine nenájdete ani jedného komára, pretože tunajšie podmienky nie sú vhodné na ich prežitie.

Autor článku: Bc. Zuzana Benková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno