Najkrajšie pláže v Zadare a okolí

pláž Borik v Zadare

V Zadare, jednej z najobľúbenejších turistických destinácií Chorvátska, sa nachádza mnoho nádherných pláží.

Patria k nim známe veľké mestské pláže, malebné zátoky, čisté kamienkové pláže a pláže s jemným pieskom, kde si každý môže nájsť svoju optimálnu polohu na slnku.

Letenky do Zadaru

Najkrajšie pláže v Zadare a okolí
Viedeň
Zadar
41€
Najkrajšie pláže v Zadare a okolí
Budapešť
Zadar
44€
Najkrajšie pláže v Zadare a okolí
Košice
Zadar
55€

Pláž Borik

Jednou z najobľúbenejších zadarských pláží je pláž Borik. Môže sa pochváliť 1,5 km dlhým pobrežím s množstvom možností na kúpanie, najmä na kamienkových plážach. Obzvlášť pôsobivé sú nádherné modré farby mora a priezračnosť vody, ktoré lákajú ľudí na kúpanie a šantenie v mori. Táto pláž je známa aj množstvom reštaurácií a barov, ktoré sú skvelým miestom na oddych po dni strávenom na slnku.

Pláž kempu Borik

Pláž kempu Borik je obľúbeným cieľom zadarských dovolenkárov. Táto krásna kamienková zátoka s piesočnatým dnom sa nachádza priamo pred 5-hviezdičkovým dovolenkovým parkom Falkensteiner Premium Mobile Homes and Camping Zadar, hoci je prístupná aj širokej verejnosti. Tento kemp je obľúbený u rodín vďaka vynikajúcemu výhľadu na more a vzdialené ostrovy.

Pláž Kolovare

Jednou z najmalebnejších zátok Zadaru je pláž Kolovare, ktorá sa nachádza južne od starého mesta. Táto pláž je obľúbená u návštevníkov aj obyvateľov, ktorí sa sem chodia kúpať. Na pláži Kolovare sa nachádza aj množstvo miestnych rybárskych lodí, ktoré dotvárajú skutočnú atmosféru tejto jedinečnej lokality.

Pláž Puntamika

pláž Borik v ZadarePláž Puntamika je malá, pokojná pláž v Zadare, ktorá vyniká svojou útulnosťou a krásnymi farbami mora. Je obľúbená u tých, ktorí hľadajú menej preplnené miesto na kúpanie a oddych. V blízkosti pobrežia sa nachádzajú kaviarne a reštaurácie, kde môžete ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Pláž Riva (Staré mesto Zadar)

Promenáda alebo Riva v starom meste Zadaru je obľúbeným miestom na opaľovanie. Je to ideálne miesto na pozorovanie západu slnka s výhľadom na historický portál starého mesta a súostrovie.

Pláž Punta Bajlo

Pláž Punta Bajlo je jednou z najkrajších v Zadare. Nachádza sa tri kilometre od starobylého mesta na malom zalesnenom polostrove. Je známa svojou pokojnou atmosférou, jemným pieskom a úchvatným výhľadom na Zadarský záliv.

 

Pláže ktoré sú v okolí zadaru

Pláž Radman (Petrčane)

Najkrajšie pláže v Zadare a okolí
Petrčane

Jednou z najkrajších pláží v zadarskej oblasti je pláž na myse Radman. Je známa svojou krásnou vodou, pestrým podmorským ekosystémom a jedinečným prírodným terénom.

(Nin) Kráľovnina pláž

Najkrajšie pláže v Zadare a okolí
Nin

Pláž kráľovnej v Nine je jednou z najznámejších piesočnatých pláží v oblasti Zadaru. Vďaka plytkému moru a jemnému piesku je skvelá pre rodiny s deťmi. Neďaleko sa nachádza historické centrum Ninu, kde sa môžete zoznámiť s bohatou históriou a kultúrou regiónu.

Pláž Bilotinjak

Pláž Bilotinjak je skutočným skrytým klenotom v oblasti Zadaru. Vďaka svojej pokojnej atmosfére a nádhernej prírode je ideálna pre ľudí, ktorí hľadajú pokoj a ticho mimo preplnených turistických oblastí.

Pláž Sakarun (ostrov Dugi Otok)

Najkrajšie pláže v Zadare a okolí
Sakarun

Pláž Sakarun je obľúbenou destináciou v zadarskom súostroví. Je známa svojím nedotknutým bielym pieskom a úžasným tyrkysovo modrým morom. Táto pláž je skvelá na celodenný oddych na slnku.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počítadlo: 17

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.