Najkrajšie pláže Chorvátska: 23 pláží, ktoré stoja za návštevu!

Pohľad na more a mestské stavby po jeho pravici, Pohľad spríjemňuje fialový kvet vystupujúci vpredu.
Chorvátsko, ilustračné fotka (Depositphotos)

Chorvátsko sa dlhodobo umiestňuje medzi najvyhľadávanejšími dovolenkovými destináciami. Jedným z dôvodov sú jeho pláže. Na chorvátskom pobreží Jadranského mora sa ich nachádza viac ako sto. Aj keď viacero z nich sú kamenisté, natrafíte aj na pláže s rozohriatym pieskom.

Ktoré sú však tie najkrajšie? V tomto článku vám predstavíme 23 očarujúcich pláží Chorvátska, v rôznych častiach krajiny tak, aby ste bez ohľadu, kde práve  svoju dovolenku trávite, neprišli o možnosť vidieť to najkrajšie.

Hawaii Beach

Prekrásna pláž v zálive Principina, na polostrove Veruda neďaleko Puly, vás ohúri svojím exotickým vzhľadom. Biely kamienkový povrch a tyrkysová farba mora tak pripomínajú skôr havajské pobrežie, od čoho sa odvodil i jej názov, Hawaii beach.

Prostredie dopĺňajú zelené borovice a skalnaté výbežky, nahrádzajúce skákacie mostíky. Voda je čistá a stvorená na šnorchlovanie. Pláž je obľúbená medzi mladými aj rodinami s deťmi.

Kacjak Beach

Kacjak beach je malý raj na Crikvenickej riviére. Leží na polostrove Kacjak, na periférii dedinky Dramalj. 

Pláž je kamienková, no k dispozícii je vydláždená plocha s ležadlami a slnečníkmi. Dohľad na pláži zabezpečujú plavčíci. Je vhodná pre rodiny s deťmi. Dostupné sú aj atrakcie ako skákací hrad na mori či požičovňa vodných bicyklov. Na pláži sa možno občerstviť v reštaurácii alebo zájsť do baru.

Pohľad na pláž, obklopenú skalami, jemným pieskom, more má smaragdovúfarbu.
Pláž Kacjak (Depositphotos)

Pinizule Beach

Jednou z najkrajších pláži Chorvátska je aj Pinizule beach.  Rozprestiera sa v NP Kamenjak, na juhu Istrie.

Pláž je opäť kamienková s mohutnejšími skalami, ktoré dopĺňajú zelené borovice.

Neďaleko pláže, 70 m smerom k lesíku sa nachádza športovisko s podmanivým výhľadom na Jadran. V blízkosti sa možno zúčastniť aj náučného chodníka s modelmi dinosaurov, ktoré v období Kriedy žili na tomto území. Celková dĺžka trate je 600 m, možno ju prebádať pešo i na bicykli. Na pláži vás čaká bar s jedlom a nápojmi.

Sipar Beach

Farebné domčeky, tyrkysové more a kamienkový povrch. Taká je Sipar beach v zátoke Kvarner. Užijete si tu príjemný deň, ktorý možno obohatiť harmonickou prechádzkou po promenáde s pristavením sa v útulnom bare alebo reštaurácii.

Bršec Beach

Takmer 40 km od Rijeky nájdete piesočnato-kamienkovú pláž Bršec. Na svoje si tu prídu predovšetkým milovníci šnorchlovania, potápania, ba aj horolezectva.

Pláž obklopujú vysoké útesy a more v žiarivých modrých odtieňoch. Naskytne sa vám aj ďaleký výhľad na ostrov Cres. Dostupnosť tejto pláže je o čosi zložitejšia, prístup sem umožňuje len súkromná doprava.

Pohľad na chorvátske pobrežie Kacjak. Na mohutnej skale krémovej farby sedí muž, pozerá sa na búrlivé more tyrkysové more prechádzajúce do modrej farby. Pobrežie je obsypané kamienkami.
Pobrežie Kacjak (Depositphotos)

Oprna Beach

Zo všetkých chorvátskych ostrovov má práve ostrov Krk najviac pláži s ocenením Modrá vlajka. Jednou z nich je Oprna beach, i jej Modrá vlajka zaručuje, že spĺňa všetky požadované environmentálne štandardy.

Dostanete sa sem len pešo, preto obyčajne nebýva preplnená. Je to však perfektné miesto na plávanie a šnorchlovanie. Vode je pokojná, vhodná pre rodiny s deťmi.

Mali Bok Beach

Ostrov Cres patrí medzi nádherné chorvátske destinácie. Na jeho východnej strane sa tiahne prírodná rezervácia Mali Bok, ktorej súčasťou je aj pláž Mali Bok.

Pláž je kamienková s plytkým vstupom do mora. Prostredie vytvárajú mohutné skaly, na ktorých hniezdia aj vzácne no ohrozené druhy. Pláž nepatrí medzi najnavštevovanejšie, zato si užijete menej ruchu a nedotknutú prírodu.

Pohľad z priezračného mora modrej farby tmavšieho odtieňu na pobrežie vysypané kamienkami, obkopené mohutnými vysokými skalami, ktoré malú časť pláže zvierajú naookolo.
Pláž Mali Bok (Depositphotos)

TOP 7 pláži v strednej časti chorvátskeho pobrežia:

Sakarun Beach

Sakarun beach, jedna z najlepších piesočnatých pláži krajiny, sa rozprestiera na ostrove Dugi Otok, najväčší v súostroví Zadar.

Jemný biely piesok, lagúna obmývaná pokojným morom v karibských farbách a mohutný borovicový porast naokolo nie je jediným plusom tohto miesta. Dovolenkárom je k dispozícii komfortný servis priamo na pláži: reštaurácie, sprchy, šatne i toalety bez poplatku či možnosť zapožičania slnečníkov s ležadlami. O pestrosť vašich dní sa postarajú i bohaté vodné atrakcie, športoviská i detské priestoru na kratochvíľu.  Večer sa tu zabavíte na tradičnej letnej party.

Podvrske Beach

Obľúbená pláž medzi rodinami s deťmi, Podvrske beach na ostrove Murter, sa vyznačuje bielym pieskom, plytkým čistým morom a úžasnou scenériou.

Pre dobrodružnejšie povahy sa tu naskytá možnosť návštevy ostrovčeka, ktorý vidno priamo z pevniny. Na tomto nedotknutom mieste natrafíte na ďalšie očarujúce pláže.

Pohľad na krásny ostrov lemovaný stomovým zeleným porastom a plážou s bielym pieskom, more je tyrkysové, blankytné na druhej strane sa sfarbuje do tmavého
Pobrežie Sakarun (Depositphotos)

Mala Raduca Beach

Nezabudnuteľná pláž Mala Raduca, v obľúbenej destinácii Primošten, je kamienková pláž v malebnej lagúne. Uvidíte čarovné prostredie, ktoré vytvára chorvátska príroda s tyrkysovým morom. Výhľady sa naskytnú aj na farebné domy malebného mestečka, za ktorým sa tiahne romantická promenáda s barmi a reštauráciami. V blízkosti sa rozprestiera susedná pláž Velika Raduca beach.

Duboka Draga Beach

Originálna Duboka Draga Beach na ostrove Vir, nie je obyčajnou chorvátskou plážou. Nedotknuté prírodné útesy v oranžovo-červených farbách obopínajú pláž s prírodným pieskom a slabomodrou morskou vodou. 

Toto mieste určite neprehliadnite. Plytký vstup do mora a nehlučné prostredie vytvárajú vhodné miesto i pre rodiny s deťmi. Nezabudnite si zobrať vlastné príslušenstvo ako slnečníky, plážové stany a podobne, ktoré tu inak nie sú dostupné.

Kasjuni Beach

Na juhozápade mesta Split, v okúzľujúcej časti Marjan Forest Park, leží kamienková pláž Kasjuni, obmývaná čistým tyrkysovým Jadranom. Obklopený budete stredomorským porastom hustých ihličnanov i plážovým výbežkom lemovaným exotickými palmami. Slnečníky či ležadlá tu nie sú dostupné avšak plážové sprchy áno. 

Schladiť sa môžete v lokálnom bare či utiahnuť sa do chládku marjanskej prírody. Zaujímavá je turistika na vrchol Marjan, odkiaľ budete mať výhľad nielen na mesto Split, pláž Kasjuni, ale i na ďalšie susedné ostrovy.

Pohľad na mesto Split a more z chodníka na vrchole meste, kam vedie cesta, ihličnany, jasná obloha a modré more.
Cesta vedúca na vrchol Marjan s pekným výhľadom (Depositphotos)

Labadusa Beach

Neďaleko Trogiru sa vypína ostrov Čiovo. Nájdete tu príjemnú pláž Labadusa s priezračnou tyrkysovou vodou a pravou stredomorskou atmosférou. Labadusa je dobrým miestom na plávanie aj šnorchlovanie.

Oddýchnete si v bare, kaviarni a dobrým jedlom sa posilníte v tradičnej taverne. Pláž je obľúbená medzi mladými i rodinami s deťmi.

Kraljičina Beach

Pýchou Chorvátska je aj pláž Kraljičina, ktorá patrí k najkrajším na svete. Táto až 8-kilometrová pláž je obsypaná hodvábnym zlatistým pieskom, na chorvátske pobrežie tu netradične nenájdete žiadne kamienky či kamenné výbežky.

More je tu teplejšie a slanšie v porovnaní s inými destináciami. V blízkosti sa tiahne známa oblasť liečivého bahna, Peloid, kde bez poplatku je možné zúčastniť sa bahenných procedúr.

Letecký pohľad na more a pláž Labadusa. Tmavé more s loďkami a yachtami vzdialené od pobrežia, pláž je piesočnatá, stromový porast.
Pohľad na pláž Labadusa (Depositphotos)

TOP pláže bohatého južného pobrežia:

Zlatni Rat Beach

Zlatni Rat beach sa pokladá za jednu z najznámejších pláži Chorvátska. Jej tvar vytvára pomyselný roh vybiehajúci z pevniny priamo do blankytného mora. Pláž je kamienková, dlhá 500 m. Nachádza sa neďaleko obce Bol, na juhu ostrova Brač.

Dubovica Beach

Približne 10 km od mesta Hvar sa rozprestiera Dubovica beach. Kamienkové pobrežie obmýva krištáľovo čisté more a romantickú atmosféru spečaťuje malebný kamenný dom. Na pláž sa z príchodovej cesty dostanete už len pešo, chodníkom pozdĺž svahu. Návštevu tejto skrytej pláže však neobanujete.

Očarujúci pohľad na tmavomodré more, do ktorého vybieha výbežok v tvare rohu, posiaty bielym jemným pieskom, neskôr tu začína stromový posast, okolo pevninového rohu je voda úplne blynkytná a tyrkysová
Pláž Zlatni Rat (Depositphotos)

Punta Rata Beach

Punta Rata, chorvátska pláž, ktorá sa umiestnila medzi desiatimi najlepšími plážami sveta, je lákadlom v mnohých cestovateľských katalógoch.

Punta Rata beach sa nachádza v známej Makarskej riviére, v rekreačnej oblasti Brela. Jej dĺžka dosahuje 6 km, obklopuje ju zelenkavo-modré more s pozvoľným vstupom, známa skala Brala s vlastným stromovým porastom i pohorie Biokovo.

Dovolenkárom je zabezpečený plný servis v podobe slnečníkov a ležadiel, bezplatných toaliet a spŕch. Vyskytuje sa tu množstvo kaviarní i miest na občerstvenie. K dispozícii sú športoviská či vodné atrakcie.

Pupnatska Luka Beach

Jednu z najkrajších pláži Európy nájdete na ostrove Korčula, 15 km od Korčula Staré mesto. Už samotnú cesta autom si sem užijete vďaka dychberúcim výhľadom. Pupnatska Luka Beach má jemný kamienkový povrch, plytký vstup do čistého jasno-modrého mora a prekrásne prostredie, ktoré lemuje hustý borovicový les, poskytujúci príjemný a v lete žiadaný chládok.

Toto prenádherné miesto môžete spoznať aj z inej perspektívy. Stačí sa uchýliť bližšie k skalám, kde objavíte dobré podmienky na šnorchlovanie.

Nugal Beach

Aj Nugal beach patrí medzi najkrajšie a najobľúbenejšie európske plážové destinácie. Nachádza sa na Makarskej riviére, skrytá za mohutnými skalami a voňavými borovicami. Z mestského prístavu sa sem dostanete buď loďkou, alebo pešo nasledujúc horský kamenistý chodník. Menšia turistika (2 km od prístavu) je spojená s úžasnou scenériou krajiny.

 Nugal beach je kamienková, sčasti nudistická. Užijete si tu príjemné ticho a oddýchnete si od okolitého sveta.

Pohľad na more a pobrežie s dovolenkármi, oddychujú na pláži, za ktorou je hustý porast borovíc. Neďaleko od mora je skala na mori s vlastmým stromovým porastom.
Pohľad na Punta Rata (depositphotos)

Stiniva Beach

Stiniva beach sa tiahne na ostrove Vis, 2,5 hodiny trajektom od Splitu. Obklopuje ju zakrivená robustná skala, smaragdový Jadran a naokolo panenská príroda, vďaka čomu sa v roku 2016 stala najlepšou európskou plážou.

Prístupnosť je o čosi zložitejšia. Cesta nevedie priamo na pláž, preto je navštevovaná zriedkavejšie. No pre túto veľkoleposť sa mnoho cestovateľov obetuje a následne si užíva šnorchlovanie, plávanie či slnenie v neopísateľnej atmosfére.

Sveti Jakov Beach

Dubrovník sa zaraďuje medzi najpopulárnejšie chorvátske mestá, preslávený aj sériou Hra o tróny. Jednou z najokázalejších zátok v tejto  časti krajiny je Sveti Jakov beach, umiestnená iba 20 minút pešo od centra. Dostanete sa sem aj autom, autobusom či vodným taxíkom.

Biele kamienky, blankytné more,  impozantné skaly a malý kostol sv. Jakuba priamo nad očarujúcou plážou. Pokojná a nenáhlivá, taká je táto zátoka. Nezabudnite si tu vychutnať romantický západ slnka.

Skalnaté útesy, ihličnaté kroviny obklopujú malú zátoku s kamienkami, pláž, kde sú dovolenkári, skaly zvierajú malý výbežok do mora, ktorý sa za nimi zväčšuje.
Pohľad na pláž Stiniva (Depositphotos)

Divna Beach

Krásna pláž, taký je doslovný preklad Divna beach, uprostred útulnej prírody na juhu Dalmácie, na polostrove Pelješac. Priezračná modro-zelenkastá voda, jemná kamenná výplň a pokojné zátoky. Divna beach nehostí veľké rezorty, zato si udržuje svoju panenskú stredomorskú atmosféru.

Zaplávať si môžete až k malým ostrovčekom vyčnievajúcich neďaleko pobrežia. Zo sebou si nezabudnite nejaké občerstvenie, pitný režim a ďalšie potrebné veci na pláž.

Proizd

Neďaleko letoviska Vela Luka sa rozprestiera ostrovček Proizd. Dostanete sa sem taxíkom z ostrova Korčula alebo si možno prenajať na prepravu morský čln.

Proizd je pre tých, ktorí si chcú užiť slnečné dovolenkové dni bez hlučnosti ostatných turistov a pravé čaro odľahlej stredomorskej prírody. 

Pláže tu pokrývajú hladké biele kamienky a silnejším vetrom sa prenáša vôňa ihličnanov. Čas tu môžete stráviť i na surfe, plachetnici či pri plávaní sa občas popasovať s väčšími vlnami.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 19

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?