Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.

By: Fiona James - CC BY 2.0

Niet pochýb o tom, že séria filmov o mladom čarodejníkovi a jeho magickom svete sa stala akýmsi fenoménom. Vo filmových dielach sa okrem kúziel, špeciálnych efektov a zaujímavých príbehov nachádza aj množstvo neuveriteľných scenérií. Niektoré sú vytvorené s pomocou efektov, no niektoré sú ozajstné. Kam sa teda vybrať na výlet, keď si chcete užiť trocha čarodejníckej atmosféry?

Hrad Alnwick, Veľká Británia

By: Thomas QuineCC BY 2.0

Tento stredoveký hrad môžete skôr poznať pod názvom Rokfort, stredná škola čarodejnícka. Vidieť ho môžete v prvých dvoch filmoch v známych scénach, akou je napríklad Harryho prvá hodina metlobalu v časti Harry Potter a Kameň mudrcov či Ronova autonehoda a potýčka so Zúrivou vŕbou v časti Harry Potter a Tajomná komnata.

Chirst Church, Oxford

By: Tejvan PettingerCC BY 2.0

Ak ste fanúšik Harryho Pottera, bezpochyby poznáte rokfortskú miestnosť s názvom Veľká Sieň. Vo filme sa v nej mladí čarodejníci a čarodejnice z jednotlivých fakúlt zhromažďovali okolo veľkých stolov za účelom jedla a osláv. Veľmi podobne je tomu aj v prípade študentov Oxfordskej univerzity, ktorí sa stretávajú v Christ Church. Návštevníci sem môžu pokojne kedykoľvek zavítať, samozrejme, ak práve neprebieha nejaká edukačná činnosť.

Parný vlak Jacobite, Škótsko

By: 96tommyCC BY 2.0

Ak hľadáte to pravé „harrypoterovské“, rozhodne by ste sa nemali ukrátiť o návštevu Škótska. A to konkrétne úseku od mesta Fort William po Mallaig. Tu totižto pravidelne, po dobu 30 rokov, premáva dnes už unikátny parný vlak s názvom Jacobite. Všetci fanúšikovia Harryho Pottera ho však lepšie poznajú pod názvom Rokfortský expres. Cestujúcim ponúka neuveriteľný pohľad na škótsku krajinu. Pri jazde týmto vlakom na chvíľu zabudnete na realitu a ocitnete sa ako keby na ceste do čarodejníckeho sveta. Zbystriť by ste mali pri prejazde cez viadukt Glenfinnan, tvorený 21 oblúkmi, ktorý určite poznáte aj zo scén filmu.

Stanica King´s Cross, Londýn

By: Laura LaRoseCC BY 2.0

Pravdepodobne najznámejšia a v súčasnosti najviac navštevovaná scéna zo série filmov Harry Potter sa, dá sa povedať, stala kultovou. Na stanici King´s Cross v Londýne sa nachádza Nástupište 9 ¾, dokonca aj s vozíkom v stene. Nástupište je síce nepravé, no ak vezmeme do úvahy, že Harry reálne cestoval cez King´s Cross, stále toto miesto neklesá na atraktivite. Len to neskúšajte ako čarodejníci a vyhnite sa rozutekaniu sa s vozíkom priamo do steny, v opačnom prípade skončíte s lietajúcou batožinou a bolesťami hlavy.

Most Millennium, Londýn

By: Adam KinneyCC BY 2.0

Ak cestujete do Londýna a zhodou okolností ste veľkým fanúšikom Harryho Pottera, určite nevynechajte návštevu Millennium Bridge. V časti Harry Potter a Polovičný princ bol tento most zničený smrťožrútmi, ktorých vyslal Lord Voldemort. V skutočnosti je však most stále na svojom mieste a je skvelou cestou od Katedrály svätého Pavla k múzeu Tate Modern.

Autor článku: Bc. Zuzana Benková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 2.5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.