Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.

By: Fiona James - CC BY 2.0

Niet pochýb o tom, že séria filmov o mladom čarodejníkovi a jeho magickom svete sa stala akýmsi fenoménom. Vo filmových dielach sa okrem kúziel, špeciálnych efektov a zaujímavých príbehov nachádza aj množstvo neuveriteľných scenérií. Niektoré sú vytvorené s pomocou efektov, no niektoré sú ozajstné. Kam sa teda vybrať na výlet, keď si chcete užiť trocha čarodejníckej atmosféry?

Hrad Alnwick, Veľká Británia

Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.
By: Thomas QuineCC BY 2.0

Tento stredoveký hrad môžete skôr poznať pod názvom Rokfort, stredná škola čarodejnícka. Vidieť ho môžete v prvých dvoch filmoch v známych scénach, akou je napríklad Harryho prvá hodina metlobalu v časti Harry Potter a Kameň mudrcov či Ronova autonehoda a potýčka so Zúrivou vŕbou v časti Harry Potter a Tajomná komnata.

Chirst Church, Oxford

Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.
By: Tejvan PettingerCC BY 2.0

Ak ste fanúšik Harryho Pottera, bezpochyby poznáte rokfortskú miestnosť s názvom Veľká Sieň. Vo filme sa v nej mladí čarodejníci a čarodejnice z jednotlivých fakúlt zhromažďovali okolo veľkých stolov za účelom jedla a osláv. Veľmi podobne je tomu aj v prípade študentov Oxfordskej univerzity, ktorí sa stretávajú v Christ Church. Návštevníci sem môžu pokojne kedykoľvek zavítať, samozrejme, ak práve neprebieha nejaká edukačná činnosť.

Parný vlak Jacobite, Škótsko

Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.
By: 96tommyCC BY 2.0

Ak hľadáte to pravé „harrypoterovské“, rozhodne by ste sa nemali ukrátiť o návštevu Škótska. A to konkrétne úseku od mesta Fort William po Mallaig. Tu totižto pravidelne, po dobu 30 rokov, premáva dnes už unikátny parný vlak s názvom Jacobite. Všetci fanúšikovia Harryho Pottera ho však lepšie poznajú pod názvom Rokfortský expres. Cestujúcim ponúka neuveriteľný pohľad na škótsku krajinu. Pri jazde týmto vlakom na chvíľu zabudnete na realitu a ocitnete sa ako keby na ceste do čarodejníckeho sveta. Zbystriť by ste mali pri prejazde cez viadukt Glenfinnan, tvorený 21 oblúkmi, ktorý určite poznáte aj zo scén filmu.

Stanica King´s Cross, Londýn

Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.
By: Laura LaRoseCC BY 2.0

Pravdepodobne najznámejšia a v súčasnosti najviac navštevovaná scéna zo série filmov Harry Potter sa, dá sa povedať, stala kultovou. Na stanici King´s Cross v Londýne sa nachádza Nástupište 9 ¾, dokonca aj s vozíkom v stene. Nástupište je síce nepravé, no ak vezmeme do úvahy, že Harry reálne cestoval cez King´s Cross, stále toto miesto neklesá na atraktivite. Len to neskúšajte ako čarodejníci a vyhnite sa rozutekaniu sa s vozíkom priamo do steny, v opačnom prípade skončíte s lietajúcou batožinou a bolesťami hlavy.

Most Millennium, Londýn

Miesta z Harryho Pottera, ktoré môžete reálne navštíviť.
By: Adam KinneyCC BY 2.0

Ak cestujete do Londýna a zhodou okolností ste veľkým fanúšikom Harryho Pottera, určite nevynechajte návštevu Millennium Bridge. V časti Harry Potter a Polovičný princ bol tento most zničený smrťožrútmi, ktorých vyslal Lord Voldemort. V skutočnosti je však most stále na svojom mieste a je skvelou cestou od Katedrály svätého Pavla k múzeu Tate Modern.

Autor článku: Bc. Zuzana Benková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.9 / 5. Počítadlo: 9

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?