Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  

By: Conor Luddy - CC BY 2.0

Na toto malebné mestečko natrafíte po necelých troch hodinách cestovania z hlavného mesta Írska. V porovnaní s Dublinom je to malé mesto, ktoré však nezaostáva svojou živosťou. Je označované aj ako brána do regiónu Connemara. Každého turistu víta s otvorenou náručou a ponúka množstvo zábavy, kultúry a histórie.

Galway je známe ako srdce írskej kultúry. Je tomu tak aj z dôvodu, že každoročne sa tu organizuje veľký počet festivalov, osláv či rôznych iných kultúrnych podujatí. Napríklad, každý november sa tu koná festival výtvarného umenia Tulca. Kultúrne podujatia sú tým najväčším lákadlom, kedy mesto pokladá „červený koberec“ pre svojich turistov.

Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  
By: Phalinn OoiCC BY 2.0

Kultúru a umenie tu nájdete doslova na každom rohu. Nie je nezvyčajné, že počas prechádzky mestom natrafíte na akordeonistov či gitaristov, ktorí radi a ochotne zahrajú pre každého, kto kráča okolo. Samozrejme, za malú odplatu „do klobúka“. Prevažná časť šarmu tohto mesta spočíva práve v hudbe, ktorá vypĺňa uličky lemované tehlami. V meste nájdete typické maľované krčmičky, ale aj príjemné kaviarne, ktoré ponúkajú sedenia s výhľadom na ulicu. Okrem toho, pri prechádzke mestom natrafíte aj na zvyšky stredovekých mestských hradieb, ktoré ležia medzi obchodíkmi. V drobných obchodíkoch nájdete napríklad ručne vyrábané prstene či množstvo použitej, ale aj novej literatúry.

Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  
By: Marcus MeissnerCC BY 2.0

Mesto Galway je častokrát označované aj ako „najviac írske mesto zo všetkých írskych miest“. A to z jednoduchého dôvodu – je to pravdepodobne jediné miesto, kde budete Írčinu počuť na každom kroku. Na ulici, v obchodoch, v baroch aj kaviarňach.

Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  
By: Robert LinsdellCC BY 2.0

Mestečko je živou zmesou hudby, umenia kultúry, ale aj mladosti. Vďaka tomu, že je domovom Írskej národnej univerzity, natrafíte tu nielen na domácich, ale aj mladých študentov. Turisti sa sem vydávajú aj pri zdolávaní slávnej Divokej Atlantickej cesty (scénickej jazdnej cesty), ktorá sa rozprestiera na 1500 kilometroch pobrežia západného Írska.

Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  
By: Eoin GardinerCC BY 2.0

Existuje nespočetné množstvo dôvodov, pre ktoré sa oplatí toto mestečko navštíviť. Medzi nimi je aj prívetivosť a príjemná povaha ľudí, ktorí mesto obývajú. Ich pohostinnosť a humor robí z mesta perfektný cieľ pre turistov.

Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  
By: Conor LuddyCC BY 2.0
Mesto Galway. Kultúrne srdce Írska  
By: Phalinn OoiCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?