Malebná dedinka na pobreží Cornwallu, inak nazývaná aj raj umelcov

prístav
By: Martin Pettitt - CC BY 2.0

Ideálna destinácia pre tých, ktorých láka čerstvý morský vánok a chcú sa vrátiť späť v čase. Polperro je tradičná rybárska dedinka, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších vo Veľkej Británii. Jej domovom je pobrežie Cornwallu a ponúka (nielen) nádherný výhľad na pevninu a more. Možno aj preto je častokrát označovaná aj ako raj umelcov.

Polperro je pozoruhodná turistická destinácia, obľúbená najmä pre svoj idylický vzhľad so starobylými rybárskymi domčekmi, ktoré sú dodnes takmer nedotknuté. Je zároveň aj prístavom, ktorý poskytuje skvelé prostredie na prechádzku. Okrem toho je Polperro slávne aj pre svoje vynikajúce morské plody nazbierané miestnymi rybármi.

prístav 
By: Allie_CaulfieldCC BY 2.0
pláž 
By: Alistair YoungCC BY 2.0

Celé prostredie tohto miesta sa nesie v uvoľnenej atmosfére a tempe života. Prechádzky pozdĺž pobrežných chodníkov sa vyznačujú nádherným výhľadom a prístupom na krásne pláže, ktoré sú častokrát prázdne aj počas leta. Bez pochýb si teda užijete dokonalý oddych, pri ktorom vás nič nebude rušiť. Pláže v Polperro sú piesočnaté a niektoré ponúkajú aj atrakcie v podobe jaskýň.

záliv 
By: SmoobsCC BY 2.0
výhľad na more 
By: Reading TomCC BY 2.0

Množstvo z domčekov je počas letného obdobia pokrytých množstvom kvetov. Ulice v Polperro sú tak úzke, že prejazd áut je zakázaný. To robí z mestečka ideálnym miestom na pešiu turistiku. Natrafíte aj na obchodíky predávajúce obrazy, keramiku, šperky a veľa ďalších suvenírov pre návštevníkov. Okrem toho tu nájdete aj galérie a umelecké a remeselnícke výstavy. Každý rok v júni sa tu organizuje aj festival umenia.

dom 
By: Nick AmoscatoCC BY 2.0
prístav 
By: Martin PettittCC BY 2.0

Po celom dni prechádzok a objavovaní krás tohto miesta si môžete vychutnať skvelé jedlo v miestnych reštauráciách. Veľmi obľúbeným jedlom je krabí sendvič priamo v prístave alebo sa vydajte do podnikov v centre mesta. K dispozícii pre turistov sú aj vynikajúce kaviarne ale aj tradičné pivárne či krčmičky.

prístav 
By: Allie_CaulfieldCC BY 2.0
prístav 
By: Martin PettittCC BY 2.0

Navštíviť môžete aj zaujímavosti v okolí Polperro. V juhovýchodnej časti Cornwallu sa nachádza množstvo atrakcií pre návštevníkov, vrátane záhrad Lost Gardens of Heligan či zámku Restormel.

zámok 
By: Mark HoogenboomCC BY 2.0
záhrada 
By: Rob YoungCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?