Letná dovolenka? Vyrazte si do Chorvátska!

dovolenka v chorvátsku

Pomaly je čas premýšľať nad letnou dovolenkou. Väčšina ľudí už teraz vie, že bude cestovať do Chorvátska, jednej z najobľúbenejších destinácií Slovákov a Čechov. Chorvátsko má krásne pláže, nádhernú prírodu a je celkom lacné.

dubrovnik v chorvatskuZdroj: pixabay.com

Kam v Chorvátsku vyrazíme najčastejšie?

Určite každému ako prvé napadnú miesta ako Makarská, Dubrovník, Krk alebo Tučepi. A nie je tajomstvom, že patria práve k tým najnavštevovanejším miestam v Chorvátsku. Jednou z najčastejšie navštevovaných miest je Pag, spojené s nekončiacou párty, diskotékami a zábavou.

Ak dávate prednosť kľudnejšiemu prostrediu alebo cestujete s deťmi, skúste Crikvenicu. Nájdete tu reštaurácie, kaviarne, pláže a parky, liečebný prameň.

Určite nikoho neminie ani obľúbená časť v Dalmácii, Makarska. Krásne modré Jadranské more, promenáda s palmami, ale aj možnosť kultúrneho vyžitia.

Obľúbeným je aj ostrov Brač, ktorý je najväčším ostrovom Dalmácie. Nájdete tu aj najkrajšiu pláž Európy, Zlatni Rat, ale aj množstvo ďalších nádherných pláží.

 

chorvatskoZdroj:pixabay.com

Ako sa dostať do Chorvátska?

Spôsob dopravy do Chorvátska si môžete vybrať. Slováci si obľúbili cestovať najmä autom, aj preto, že priame lety boli od nás zrušené. Chce to však obrniť sa dávkou trpezlivosti. Ak chcete cestovať pohodlnejšie, skúste vlak alebo autobus. Výhodou je, že sa nemusíte sústrediť na cestu a stačí sa pohodlne usadiť, čítať, pracovať alebo obdivovať krajinu za oknom. Najrýchlejším a najpohodlnejším variantom je cestovať lietadlom. Pravidelné linky lietajú do Záhrebu, odkiaľ sa ľahko dopravíte tam, kam potrebujete.

Na čo pri cestovaní nezabudnúť?

V prvom rade si určite nezabudnite zobrať občiansky preukaz alebo cestovný pas, aby ste sa do Chorvátska dostali. Ďalšou veľmi dôležitou vecou je mať cestovné poistenie, a to nielen pri ceste do Chorvátska. Nemali by ste si zabudnúť ani európsky zdravotný preukaz pre prípad úrazu.

plitvice chorvatskoZdroj:pixabay.com

Ak sa rozhodnete cestovať autom, pripravte sa na zápchy. Tie sú najčastejšie počas víkendov, najmä v sobotu. Ideálne je preto si naplánovať začiatok dovolenky v strede týždňa.

Na dovolenku do Chorvátska si so sebou nemusí baliť žiadne jedlo, časom zlepeňákov a konzerv už dávno odzvonilo. Na čo však nezabudnite je zameniť si peniaze. Na mýtnici síce zaplatíte eurami, no inde už to nepôjde, aspoň do chvíle, než prijmú euro, čo by malo byť v tomto roku.

Pozor by ste si mali dať aj na nový zákaz, ktorý v Chorvátsku platí, a to zákaz chodiť do mesta v plavkách.

 

/PR článok/

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.