Letisko Viedeň

Letisko Vienna International Airport (VIE), Rakúsko

Letisko Vienna International Airport je hlavné medzinárodné letisko v Rakúsku, nachádza sa 18 km juhovýchodne od centra Viedne. Je to najväčšie letisko v Rakúsku a slúži ako dôležitá letecká brána do strednej Európy.

Má ideálnu polohu iba 50 km od Bratislavy. Dostanete sa naň pohodlne autobusmi z Bratislavy alebo autom približne za hodinu. Z Viedne lieta nespočetne veľa letov do celého sveta a preto je toto letisko pre Slovákov veľmi obľúbené. Ak nenájdete let z letiska v Bratislave, takmer určite ho nájdete z Viedne. Letisko nesie názov Schwechat, podľa blízkeho mesta Schwechat a prevádzkuje ho Flughafen Wien AG. Má tri terminály a pôvodne slúžilo ako vojenské letisko. Aktuálne je to jedno z najfrekventovanejších letísk v strednej Európe.

Základné informácie

  • Adresa: Flughafen Wien AG, 1300 Schwechat, Rakúsko
  • Telefón: +43-1-70070
  • Web: www.viennaairport.com
  • Odletové brány: 3 terminály (T1, T2, T3)
  • Parkovanie: Rôzne možnosti parkovania vrátane krátkodobého a dlhodobého parkovania
  • Požičovne áut: Dostupné v prízemí terminálu 1

Doprava na a z letiska

Na letisko sa dostanete pohodlne autobusom z Bratislavy alebo autom. Autobusom vás to však výjde lacnejšie, pretože nebudete musieť platiť parkovné, ak vás tam nemá kto odviezť. Ak idete viacerí, môžete využiť aj taxi resp objednanú dopravu na letisko približne od 40 € za auto. Vygooglite si jednoducho „taxi na schwechat“.

Ak idete z iného kúta Slovenska na aute, môžete využiť parkovanie na autobusovej stanici NIVY v Bratislave, ak si zakúpite lístok na autobus u Slovak Lines. Cena za parkovanie vás tak výjde iba na 5 € na deň. Cena za autobus z Bratislavy na letisko vo Viedni je približne 8-10 €. Cesta trvá prevažne do hodiny ak je dobrá dopravná situácia. Občas bývajú zápchy na ceste, tak si dajte radšej rezervu. Ak pôjdete autom po dialnici, budete potrebovať dialničnú známku. Minimálna je na 10 dní a stojí 11,50 €.  Zakúpite ju na čerpacích staniciach v Rakúsku. Dá sa ísť aj mimo dialnice a cesta trvá približne o 15 minút dlhšie.

Parkovanie na letisku vo Viedni

Priamo pri letisku Schwechat môžete samozrejme aj parkovať svoje auto. Ak ide iba o krátkodobé parkovanie ak ste niekoho prišli odviezť alebo vyzdvihnúť, zaplatíte približne 5 eur za hodinu. Zaplatíte v automate kartou či v hotovosti. Ak však plánujete auto nechať na parkovisku niekoľko dní, cena za týždeň je od 130 €, za dva týždne 180 €, a predĺžený víkend okolo 82 €. Celý cenník nájdete tu. Ceny nie sú najnižšie, preto odporúčame dopraviť sa skôr autobusom. Oveľa lacnejšie parkovanie nájdete na nonstop parkovisku MAZUR, odkiaľ vás kyvadlovka odvezie priamo na letisko. Je to obľúbené a overené parkovisko.

Ďalšie informácie o doprave nájdete na stránke letiska.

Letenky na letisko: