Najstarší legoland je v Bilunde – ako vyzerá?

By: fdecomite - CC BY 2.0

Billund je malé nenápadné mestečko nachádzajúce sa v Dánsku. Podľa názvu nám nič nevraví ale sídli tu najstarší (prvý) Legoland. Každý z nás si určite vybaví svoje detstvo a lego, ktoré sme niekedy dávno stavali a hrali sa s ním. V tomto zábavnom parku nájdete Lego na každom kúsku ale vo väčších rozmeroch. Poďme sa spoločne pozrieť do tohto úžasného Legolandu, v ktorom si na svoje prídu nie len deti 🙂

Najstarší legoland je v Bilunde - ako vyzerá?
By: Holger ZscheygeCC BY 2.0

Lego, lego a ešte raz lego. Všade kam sa pozriete tak uvidíte kocky, z ktorých sú postavené nádherné stavby či atrakcie. Aj keď je tento Legoland už starý pán (postavený v roku 1968), tak nezaostáva za ostatnými 6-timi Legolandami na svete. Park je veľký a preto je rozdelený na časti: Duplo Land, ImaginationZone, LEGOREDO Town, Adventure Land, Miniland, Pirate Land, Lego City, Knights Kingdom, Viking land a Polar Land.

Najstarší legoland je v Bilunde - ako vyzerá?
By: Mandy JouanCC BY 2.0

Najnavštevovanejšia časť Legolandu je bezpochyby Miniland. Nájdete tu repliky stavieb, ktoré boli spracované do detailov. Taktiež tu nájdete letisko na ktorom vzlieta lietadlo, štartujúci raketoplán alebo Star Wars repliky. Na videu (viz. dole) nájdete Miniland v plnej kráse 🙂

Najstarší legoland je v Bilunde - ako vyzerá?
By: Karen RoeCC BY 2.0

Ďalšou zaujímavou časťou Legolandu je svet Atlantis. Všetky svety alebo atrakcie sú inšpirované z pôvodných mini stavebníc. V Atlantise nájdete potápačov, loďky a samozrejme umelo vytvorené mini jazierko. Časti z lega si nemôžete zobrať domov, toľko by ste ani sami neodniesli, pretože je ich tu viac ako 60 miliónov kusov.

Najstarší legoland je v Bilunde - ako vyzerá?
By: Dave CatchpoleCC BY 2.0

Ak ste zberateľom lega tak v Legolande si prídete na svoje. Nemyslíme aby ste samozrejme začali kradnúť časti z atrakcií. Máme na mysli lego obchod, ktorý je najväčší a kúpite tu zaujímavé kúsky. Je to príležitosť ako si doplniť zbierku, pretože taký bohatý obchod na lego nájdete len v Legolande. Vzácne kúsky sa ale pri návšteve viac ako 2milónov návštevníkov ročne rýchlo vypredávajú.

Najstarší legoland je v Bilunde - ako vyzerá?
By: Sean Hayford OlearyCC BY 2.0

Ak si myslíte, že na Legoland nemáte už svoj vek tak sa mýlite. S legom vyrastal každý jeden z nás. Park navštevuje aj mnoho seniorov a spolu s vnúčatami si užívajú atrakcie. Legoland v Bellunde je síce vzdialený od Bratislavy viac ako 1 000km ale spiatočné letenky z Bratislavy priamo do tohto mestečka sa pohybujú od 60 Eur. Najbližší Legoland je v Nemecko, Günzburgu asi 600km od nášho hlavného mesta.

Zaujímavé odkazy:

Vstupenku do Legolandu si môžete zakúpiť na oficiálnej stránke – legoland.dk

Aktuálne akciové letenky

Video z Legolandu v Bellunde:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?