Každý chce mať fotku s týmto roztomilým zvieratkom Quokka z Austrálie

Láka vás krajina nachádzajúca sa na južnej pologuli? Chceli by ste navštíviť miesta ako Veľký korálový útes, operu v Sydney, nádherné pláže a kultúru? No v Austrálii nájdete aj niečo daľšie, čo nenájdete na inom mieste. Ak chcete vedieť, o čo ide, čítajte ďalej.

Už ste niekedy počuli o zvieratku s názvom Quokka?  Ak nie, ide o malú kenguru, ktorá sa rada usmieva. Dorastá do dĺžky približne 50 cm a váži okolo 3-4 kíl. Quokky sú bylinožravce a živia sa najmä v noci. Chutia im listy, stonky, kôra a tráva.

 

A photo posted by Tiffany Scanlon (@tiffany_janes) on

 

A photo posted by QUOKKA ? (@quokkaposts) on

 

A photo posted by QUOKKA ? (@quokkaposts) on

 

Zaujímavosťou však je, že kedysi bol tento druh pomerne rozšírený, no dnes by ste ju našli len na ostrove Rottnest, na ostrove Bald a v ich blízkosti.

Kedysi dávno navštívil tento, vtedy ešte nepomenovaný ostrov, holanďan Willem de Vlamingh a pomenoval ho Rattenest (hniezdo potkanov) práve podľa Quokky, ktorá mu pripomínala potkana.

Dnes sú tieto kengurky stredobodom pozornosti pre turistov. Sú veľmi priateľské a dôverujú ľuďom. Dokonca si s vami radi spravia selfie a niektoré sa nechajú aj pohladkať.

 

A photo posted by @quokka_selfies on

A photo posted by Jenna Schijf ✨ (@jschijf) on

Ak by ste sa na ostrov Rottnest vybrali, určite vás bude zaujímať, čo iné sa okrem hľadania Quokky na ňom dá robiť.

Rottnest Island, nachádzajúci sa v Indickom oceáne, sa pýši prekrásnymi dlhými plážami, útesmi aj zátokami. Záliv Little Parakeet Bay je ideálny pre vodné športy a jednoznačne krásny výhľad vás čaká z majáku na kopci Wadjemup hill. Musím spomenúť aj nádherné jazerá ako Herschell lake alebo Baghdad lake.

Dominika Priečková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno