Kam do sveta vo februári?

prístav
By: CucombreLibre - CC BY 2.0

Zima je u nás v plnom prúde, chladný január o chvíľu vystrieda nie viac teplý február. Aj na vás ale nenápadne žmurká váš kufor spoza rohu a hádže smutné pohľady? Aj vy sa už vidíte niekde v cudzine, v zápale dobrodružstva či spoznávania nových miest a krajín? Čo nie je, môže byť. Pozrite sa spolu s nami na zoznam niekoľkých najlepších destinácií pre mesiac február. A kto vie, možno vás inšpirujeme a vy sa hneď pustíte do plánovania výletu či dovolenky.

 

Mendoza, Argentína

V tomto období je leto v Argentíne v plnom prúde. Mendoza je vsupnou bránou do argentínskej vinárskej krajiny, v ktorej sa koncom februára organizuje festival Vendimia, počas ktorého sa oslavuje zber hrozna. Mendoza je hlavným mestom provincie s rovnomenným názvom a leží v oblasti predhorí na východnej strane pohoria Andy. Región v okolí mesta je najväčšou vinárskou oblasťou v Latinskej Amerike. Mendoza je jedným z deviatich veľkých vínnych hlavných miest a zároveň rozvíjajúcou sa turistickou destináciou. Môžete sa vydať na cestu za objavovaním stoviek druhov vín v regióne, ktoré sa nachádzajú pozdĺž Argentínskej vínnej cesty.

vinice  
By: Jan BeckCC BY 2.0
víno  
By: Jorge GobbiCC BY 2.0
mesto 
By: Nico KaiserCC BY 2.0

Verona, Taliansko

Toto malebné stredoveké mesto je ako stvorené pre romantické výlety, nielen na Sv. Valentína. Leží na rieke Adige v talianskom regióne Veneto, približne hodinu jazdy vlakom západne od Benátok. Už len samotný slávny balkón z príbehu o Rómeovi a Júlii či bronzová socha Júlie v hoteli Casa di Giulietta hovoria o romantickosti tohto mesta. Vychutnať si môžete pohár prosecca či koktejlu na námestí Piazza Bra, ktoré poskytuje dokonalé prostredie na oddych a nasávanie príjemnej talianskej atmosféry. Ďalším miestom, ktoré priam pozýva na návštevu je Piazza delle Erbe s výhľadom na krásne zachované barokové budovy a hodinovú vežu Torre del Gardello. Veľkolepý výhľad na mesto a rieku si môžete vychutnať z kopca z Piazzale Castel San Pietro. A ak vám to čas dovolí, výlet do Benátok či k blízkemu jazeru Garda by bol skvelým zakončením romantickej dovolenky. 

most  
By: Juan Antonio SegalCC BY 2.0
fontána  
By: Iain CameronCC BY 2.0

Petrohrad, Rusko

Mesto palácov a básnikov, prameň umenia a filozofie. Petrohrad je obrazom skutočnej zimnej romantiky. Práve na tomto mieste zomrel Puškin v súboji obhajujúcom svoju česť, Dostojevskij bol prvýkrát privítaný do sveta literatúry a Čajkovskij vytvoril svoje symfónie. Zamrznuté rieky a snehom pokryté ulice sú typickým až ikonickým obrazom tohto mesta. V meste si okrem samotného umenia môžete vychutnávať aj dobré jedlo, ale aj tradičné banya, teda kúpele s typickou liečbou zahŕňajúcou „bitie“ vetvičkami.

Petrohrad  
By: Andrey Filippov 安德烈CC BY 2.0

 

Malajzia

Malajzia ponúka bohatý výber pre uspokojenie potrieb svojich návštevníkov. Hlavné mesto Kuala Lumpur vyniká svojím ultramoderným charakterom a zároveň očarujúcou architektúrou. Okrem toho, vo svojej jedinečnosti nezaostávajú ani samotné pláže. Počas februára cestujte k plážam LangkawiPenang smerom cez centrálny polostrov.

mesto  
By: Dennis Sylvester HurdCC BY 2.0
pláž  
By: Dennis Sylvester HurdCC BY 2.0

Kodaň, Dánsko

Kodaň je domovom hygge, kde vrstvenie je súčasťou atmosféry mesta. Toto dánske mesto sa v poslednej dobre spopularizovalo ako hipsterská krajina snov, no preslávilo sa aj niečím viac, ako len bradatými „cyklistami“ s čiapkou na hlave. Vyznačuje sa špičkovým vizuálnym umením, kvalitnou severskou kuchyňou a luxusnou kávou. To všetko je súčasťou dokonalej dánskej DNA. Ak sa sem vyberiete práve počas februára, neminie vás udalosť s názvom Lights festival, teda festival svetiel. Svetelné inštalácie na krásnych starých budovách či architektonických námestiach sú skvelým zážitkom, ktorý pridá na výnimočnosti vášho výletu. Okrem toho si v meste môžete vychutnať korčuľovanie na ľade priamo v jeho uliciach a potom sa zahriať pri šálke dobrého horúceho nápoja v niektorom z útulných miestnych podnikov.

kodaň  
By: Kristoffer TrolleCC BY 2.0
prístav  
By: CucombreLibreCC BY 2.0

Cartagena, Kolumbia 

Cartagena je nenápadnou zmesou španielskej, latinskej a karibskej kultúry. Toto kolumbijské mesto je oslavou pre zmysly s malými pobrežnými plážami, citrusmi a silnými rumovými kokteilmi. Je však pravdou, že miesto oplýva romantickou atmosférou, ktorá ho postupne mení na čoraz viac známy cestovateľský cieľ mnohých turistov. Miestni obyvatelia však zachovávajú autentickosť mesta a ulice sú ponorené do jasných nástenných malieb. Okrem toho počas prechádzky ulicami natrafíte na pouličných hudobníkov, ale aj miestne tanečné kluby, ktoré doslova hudbou ožívajú. Počas či dovolenky na tomto mieste si môžete dokonca prenajať loď a doplaviť sa na výlet na ostrov Rosario. Budete očarení jeho atmosférou, kde vám okrem iného v plážových chatkách dokonca nalejú drinky do kokosových orechov.

ulica  
By: Reg NatarajanCC BY 2.0
ženy  
By: Luz Adriana VillaCC BY 2.0
loď  
By: Reg NatarajanCC BY 2.0

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?