Zažite vlastnú verziu “Jedz, modli sa a miluj” v Ubude

Jedz, modli sa a miluj na Bali
By: Michaela Struhárová

 

Elizabeth Gilbert spôsobila svojou knihou ošiaľ. Po uvedení jej sfilmovanej verzie prichádza na Bali každý rok množstvo ľudí utekajúcich z každodenných povinností, v nádeji spoznania seba samých.

Ako inšpiráciu sme pre vás pripravili vlastnú verziu Jedz, modli sa a miluj, ktorú sme situovali do Ubudu.

Jedz

Skôr ako ochutnáte niektoré z miestnych jedál, spoznajte pôvod a tradíciu pestovania najdôležitejšej suroviny – ryže. 15 minút jazdy severne od Ubudu sa nachádzajú zelené ryžové terasy Tegalalang, kde sa o dostatok vlahy potrebnej k dozrievaniu jednotlivých zŕn stará ekologická zavlažovacia metóda Subak. Systém kanálov, ktoré vedú vodu cez jednotlivé terasy vznikol už v 9. storočí a je dôkazom harmónie medzi človekom a prírodou. Od roku 2012 je Subak súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Tegalalang ryžové terasy Bali
By: Michaela Struhárová

Príslovie “Sme to, čo jeme” je 100% pravdivé, čo určite sami viete. Učte sa od Balijcov, ktorí pristupujú k jedlu ako k umeniu, ktoré je pastvou nielen pre chuťové bunky, ale aj pre oči. Mix farieb a chutí dosiahnutej kombináciou korenín vás donúti jedlo vychutnávať.

Šéfkuchár Made pripravuje v reštaurácii Moksa famózne jedlo zo surovín z lokálnej farmy. So spoluautorom konceptu Made (pozn. Balijské mená podľa poradia, v ktorom sa narodili, no ide o 2 osoby 🙂 ) sa vždy snažia o maximálnu spokojnosť svojich zákazníkov.

Koncept Sari Organik je rodinný podnik, ktorý vedie majiteľka Nila. Narodila sa v dedine Kintamani pod sopkou Batur, kde je roky zaužívaná farmárska tradícia. Pestovaniu vlastnej zeleniny a ovocia sa venuje už 12 rokov. Výborné jedlo si užijete s výhľadom na okolité ryžové polia, ktoré navodzujú akýsi zvláštny a magický pokoj. Pod značkou Sari Organik otvorila Nila už 3 reštaurácie, v Ubude je to Sari Organik Penestanan a Warung Bodag Maliah.

Vegánska reštaurácia Sari Organik Ubud Bali
Phine Ioves / Facebook Sari Organik

Modli sa

Nemusíte sa modliť doslova, v prenesenom zmysle ide o nájdenie vnútorného pokoja, kedy sa zbavíte negatívnych myšlienok a stresu, ktorý zažívate v každodennom pracovnom kolotoči.

Zájdite na meditáciu a zistíte, aké náročné je úplne vypnúť a nemyslieť na nič. Ten pocit ľahkosti, ktorý pri pravidelnej meditácii získate, sa s vami ponesie celým dňom. V Ubud Yoga House k tomu máte navyše aj výhľad na ryžové polia, ktorý je sám o sebe upokojujúci.

Off the Beaten Track

Off the beaten track….Ubud Yoga House…Yoga for Every Body

Zveřejnil(a) Ubud Yoga House dne 21. září 2016

Vchod do maličkého štúdia Taksu je ako chodník dažďovým pralesom a vyzerá priam neuveriteľne keď si uvedomíte, že ste v centre Ubudu. Skupiny na hodinách jógy sú malé, niekedy sa stane, že ste sami a učiteľ sa vám naplno venuje.

Miluj

Nielen svojich blízkych, partnera alebo partnerku, no predovšetkým seba samých. Rozmaznajte svoje telo príjemnou masážou, ktorá vyženie z tela bolesť, stres a budete sa cítiť ako znovuzrodení.

Relaxačná masáž s peelingom, zakonečná horúcim kúpeľom s esenciálnymi olejmi a lupeňmi kvetov v ZEN spa nie je klišé, ale začiatok závislosti, kedy si prajete, aby tie 2 hodiny trvali aspoň raz toľko.

spa ubud bali
By: Michaela Struhárová

Ketut Jasi, majiteľka Cantika Spa, sa učila tradičné masážne techniky už od roku 1997. Počas masáže sú používané produkty, ktoré Jasi vyrába z byliniek z jej záhrady. Tajomstvá čarovania s bylinkami si nenecháva len pre seba. Pravidelne organizuje workshopy, kde vysvetľuje podstatu používaných masážnych techník a tiež proces výroby produktov. Ukáže vám tiež, ako nahradiť niektoré ingrediencie, ktoré mimo Indonézie nie sú dostupné a nestratiť účinnosť.

Autor: Michaela Struhárová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?