IconTalk – cestovateľská aplikácia slovenského vývojára!

icon talk aplikácia

Predstavte si situáciu, že ste prišli do krajiny, kde nikto neovláda jazyky, ktorými hovoríte a niečo súrne potrebujete. Môžete začať zháňať človeka, ktorý hovorí anglicky, môžete skúsiť začať hovoriť ich rečou s pomocou nejakého toho prekladača alebo môžete vyskúšať aplikáciu Icon Talk!

Nehovoríme síce všetci tým istým jazykom, ale obrázkom rozumie každý. Na tomto princípe vytvoril slovenský vývojár Vlado aplikáciu Icon Talk, kde si iba vyberiete obrázok, ktorý popisuje to čo chcete druhej osobe povedať a obrázku peňazí, motorky či policajta rozumie úplne každý. 

„Stalo sa Vám už niekedy, že ste sa ocitli v krajine, kde Vám nikto nerozumel no Vám stačilo povedať úplne jednoduchú vec a nemali ste ako? Mne sa to stalo tiež pri cestovaní po Taiwane, kde som často potreboval povedať niečo jednoduché (napríklad taxikárovi, že chcem ísť na hlavnú stanicu, v reštaurácií som si chcel vypýtať kuracie mäso alebo ma zaujímalo koľko stáli veci na trhoch). Bez príručného slovníka, internetového pripojenia, či stiahnutých offline cudzích jazykov v Google Translatore to nebolo možné. Preto som sa rozhodol vytvoriť aplikáciu IconTalk.“ píše sám Vlado.

Inšpirovali ho predovšetkým tričká Icon Speak. Narozdiel od nich sa však do aplikácie zmestí omnoho viac obrázkov, stačí vám mať iba nabitý mobil a je úplne zadarmo!

Aplikáciu môžete sťahovať na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eliapps.travelicons

Dostupná je zatiaľ iba pre Android, ale ďalší vývoj záleží len a len na užívateľskej odozve a či bude o aplikáciu záujem. V prípade, že áno, Vlado dodáva: 

Samozrejme obsah konverzácie je obmedzený len na ikonky umiestnené v appke, rád by som ich ale dopĺňal aj spolu s cestovateľmi. Preto vydávam prvú verziu, ktorá možno nie je ešte taká pekná a dokonalá ale ak by bol záujem na strane používateľov, tak sa aplikácia dočká určite poriadneho updatu. Z tohto dôvodu budem rád, ak ma kontaktujete na emailovej adrese podpora@eliapps.com , kde mi môžete písať Vaše návrhy,sťažnosti, prípadne pochvaly aby som vedel, že sa aplikácia páči. IconTalk je zadarmo a vždy bude, momentálne iba pre zariadenia so systémom Android.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno