Európa ponúka množstvo zážitkov, vyber si ten svoj

By: Yann Cœuru - CC BY 2.0

Túžiš  po diaľkach a exotike, no pri pohľade na svoj aktuálny finančný stav len zaplačeš? Nevešaj hlavu, cestuj aspoň po Európe. Bývaš totiž na úžasnom kontinente, ktorý sa oplatí preskúmať. Rôznorodosť Európy ťa dostane! Na tak malom priestore môžeš spoznať mnoho kultúr, ochutnať mnoho chutných jedál, vidieť mnoho dych berúcich výhľadov…Stačí si len vybrať, Európa ponúka zážitky na každom kroku.

A aj vďaka cenám nízko nákladových leteckých spoločností to bude za babku. 😉

Vlakom po východnej Európe
Vďaka neobmedzeným lístkom od železníc môžeš precestovať jednou ranou viac krajín. Napríklad na východe kontinentu.  Pre západnejších cestovateľov je táto forma spoznávania veľmi obľúbená. Stretneš miestnych, spoza okna vlaku uvidíš veľký kus krajiny a ak si svoju cestu šikovne naplánuješ, ešte aj ušetríš.

Prenajmi si loďku v Berlíne
Vedel si, že v okolí Berlína sa nachádzajú stovky jazier? Dobre, stovky nie, ale je ich tam naozaj veľa. Môžeš si prenajať loďku, kajak, čokoľvek  a plaviť sa od jednému jazeru k ďalšiemu. Spoznáš mesto z úplne inej perspektívy.  A večer si môžeš vychutnať drink na námestí v centre.

Nauč sa surfovať
Ak ti dobrodružstvo koluje  v žilách a nebojíš sa vody, porozmýšľaj nad surfovaním. Na začiatok si môžeš vybrať školu pre začiatočníkov niekde na pobreží oceána v Portugalsku, či Francúzsku. Možno ťa to chytí a ty budeš cestovať za vlnami čoraz ďalej a ďalej.

By: Pedro Ribeiro Simões - CC BY 2.0
By: Pedro Ribeiro SimõesCC BY 2.0

Spoznaj Balkán
Stredozemné more nie je len Francúzsko, Taliansko, či Grécko. Čo tak vyraziť do Bulharska, Slovinska, či Albánska? Tieto krajiny nebudú preplnené turistami, nebudú predražené a ukrývajú samé nádherné miesta. Ver mi.
Navštív  Oslo
Mesta severských krajín si zamiluješ. Vybrať si môžeš akékoľvek a po návšteve budeš chcieť vidieť ďalšie.  Oslo ponúka veľa zelene, street art a cestu trajektom na ostrovy v zálivoch v cene lístka mestskej hromadnej dopravy.

Uži si Barcelonu  
Bez debaty, Barcelona je jedno z najznámejších európskych miest. Dôvod je jednoduchý.  Ponúka kultúru, umenie, zábavu, ale aj oddych na pláži. Vraví sa, že je plná kontrastov a má vlastný rytmus. Vďaka mnohým aktivitám zadarmo je prístupná aj pre návštevníkov s nízkym rozpočtom.
 
Pochutnaj si v Taliansku
Hádam najznámejšia krajina, ktorá sa skloňuje s dobrým jedlom. Pizza, cestoviny, či zmrzlina. Bol by hriech neochutnať originál niekde na terase útulnej kaviarničky v úzkej romantickej uličke.

By: brando.n - CC BY 2.0
By: brando.nCC BY 2.0

Romantika vo Francúzsku

Určite ti teraz napadol Paríž. Ten je síce stále dobrým nápadom, ale čo tak navštíviť Provensalsko? Priateľskí domáci, malé dedinky a vôňa levandule. Hneď si to tu zamiluješ.

Zabehaj si v Baltskom mori
Nebaví ťa klasika, vylihovanie na pláži a kúpanie sa v mori? Vyber sa na výlet do Pobaltia. More tam majú plytké aj niekoľko kilometrov od pláže. Estónci sa smejú, že takto by zabehli až do Lotyšska. Stojí za návštevu nie?

Po stopách histórie v Bosne
Nedávno na tomto území bojovali, dnes láka táto krajina stále viac a viac turistov.  Má čaro, príbeh, autentickosť, unikátnu atmosféru.  Čím skôr pôjdeš, tým viac si túto krajinu vychutnáš. O pár rokov z nej možno bude iba ďalšia tutovka.

Odtrhni si pomaranč zo stromu
Stačí, že pôjdeš na vidiek do krajiny s teplejším podnebím, ako je to naše a zo stromu si vlastnoručne odtrhneš pomaranč. Ver mi, tá chuť čerstvého dozretého ovocia bude neporovnateľná. Ja som takto jedla svoj najlepší pomaranč v živote v Portugalsku.

Uviedla som len zopár príkladov. Ty si vymysli vlastný, no hlavne ho zrealizuj. J

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)