Európa je plná úžasných zábavných parkov

Zábavné parky v Európe

Európa je plná úžasných zábavných parkov, kde si každý príde na svoje, od malých detí, ktoré zabavia bezpečné detské atrakcie až po dospelých, ktorí si užijú adrenalínové jazdy na horských dráhach. Vybrali sme pre vás 10 najlepších zábavných parkov v Európe, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.

1. Disneyland Paríž

By: David JafraCC BY 2.0

Zvaný tiež Euro Disney Resort je zábavný park v Marne-la-Vallée, novom meste asi 32 kilometrov od centra Paríža a je tiež najnavštevovanejším zábavným parkom ako vo Francúzsku tak aj v Európe. Rozlieha sa na 4.800 akroch (19 km2) a delí sa na dve časti – prvá je Disneyland Park, ktorý funguje od 12 Apríla roku 1992, práve tu nájdete legendárny Disneyho hrad, Disney mestečko a prebieha tu pochod postavičiek z Disney rozprávok. Druhou časťou je Disney Studio Park, ktorý bol otvorený v roku 2002, kde nájdete rozprávkové štúdia kde vám ukážu ako ktoré rozprávky vznikali, samozrejme nechýbajú adrenalínové jazdy horských dráh ako Rock'n'Roller coaster s gitarovým motívom či Tower of terror ktorá vám dopraje voľný pád.  Tento Park je druhým najnavštevovanejším zo všetkých Disney parkov s počtom návštevníkov za rok viac ako 16 miliónov. Okrem zábavy tu nájdete aj hotely, obchody či obchodíky so suvenírmi, reštaurácie a ďalšie možnosti rekreácie ako napr, golfový kurz. Je to druhý Disney park mimo Ameriky, prvý mimo Ameriky bol postavený v Tokiu.

2. Európa-Park

By: Jeremy ThompsonCC BY 2.0

Najväčší zábavný park v Nemecku a druhý najnavštevovanejší v Európe, hneď po Disneylande v Paríži. Park je domovom pre 12 horských dráh, najstaršou je Alpenexpress banský vláčik, ktorý prechádza diamantovou baňou a najnovšia je Arthur,  ktorá prechádza aj vnútrajškom, s pasážami v tme. Horské dráhy majú vysoké kapacity, za deň sa na nich vystrieda okolo 50.000 návštevníkov. Za rok 2013 park navštívilo vyše 4.9 milióna adrenalínuchtivých návštevníkov. Priestory parku sú tiež miestom konanie Euro Dance festivalu.

3. Efteling

By: inyuchoCC BY 2.0

Najväčší zábavný park v Holandsku bol otvorený v roku 1952 a je jedným z najstarších na svete. Pôvodne mal slúžiť len ako rozprávkový svet pre deti, no neskôr sa rozrástol a stal sa z neho zábavný park pre všetkých, malých aj veľkých. Veľký úspech má design horských dráh, priateľský personál ale aj okolité prostredie. Ponúka 363 atrakcií vrátane ruských kôl, horských dráh, vodných dráh, výhliadkovej veže či tobogánov a omnoho viac. Deti pobaví rozprávkový hrad, plavba loďou z tisíc a jednej noci no a tí väčší si užijú napríklad najväčšiu hojdačku v Európe. Park získal mnoho ocenení, napríklad Thea Classic Award a bol druhým parkom, ktorý túto cenu obdržal.

4. Gardaland

By: Spencer WrightCC BY 2.0

Super víkend strávený s deťmi či kamarátmi v zábavnom parku? čo tak rovno obehnúť aj nejakú tú pláž v slnečnom Taliansku? Park sa nachádza neďaleko Verony na juhozápadnom pobreží najväčšieho jazera v Taliansku Lago di Gardia. Je plný atrakcií pre každú vekovú kategóriu v počte 37, ďalej je tu 18 obchodov, tematické reštaurácie či oddychové miesta. Každoročne sa pracuje na dostavbe nových atrakcií, čím sa zvyšuje atraktívnosť celého parku.

5. Tivoli Gardens

By: Chad KainzCC BY 2.0

Slávne záhrady spojené so zábavným parkom v Kodani je povinnou jazdou každého návštevníka, mladého či starého. Nachádza sa len pár minút od mestskej haly, jednoducho sa tam dostanete aj vďaka blízkosti kodanskej hlavnej stanici, ktorá je parku “susedom“. Záhrady boli vytvorené v roku 1843 a stali sa národným pokladom a medzinárodnou atrakciou. Boli inšpiráciou či miestom pre nové nápady osobnostiam ako sú napr. Hans Christian Andersen či Walt Disney. V záhradách sa nájde naozaj niečo pre každého. Krásne prostredie s exotickou architektúrou, historickými stavbami a upravovanými záhonmi, ktoré každú noc osvietia tisícky farebných svetielok, ktoré im dodávajú magickú  rozprávkovú atmosféru.  Jazdy v zábavnom parku sú prispôsobené architektúre i záhradám. Niektoré sú nostalgické, iné vás vtiahnu do sveta adrenalínu 100kilometrovou rýchlosťou. Napríklad taký Vertigo vás povozí hlavou dolu vďaka čomu bol ohodnotený ako najlepšia dráha v roku 2014. Najstaršou dráhou je drevená dráha z roku 1914 a je jednou zo siedmych dráh na svete, kde každú jazdu absolvuje aj brzdár. Park je tvorený počas celého roka vrátane prázdnin, uskutočňujú sa tu aj koncerty, Napríklad 8 Júla tu vystúpili Tony Bennet s Lady Gaga, každý piatok rokové koncerty s miestnymi kapelami.

6. PortAventura

By: Joao MaximoCC BY 2.0

Kolosálny rezort v rozvinutej časti severného Španielska blízko Barcelony, priamo v srdci Costa Dorada. Jeho úlohou je vtiahnuť návštevníka do úplne nového sveta krásy a mágie. Je skutočne veľký, no okrem prestupovania z atrakcie na atrakciu vám ponúka krásnu scenériu okolitej prírody. Samotný park pozostáva zo šiestich rôznych “svetov“, v každom z nich na vás čakajú úžasné predstavenia plné farieb, fantázie, hudby či tanca a samozrejme najlepšie atrakcie v Španielsku pre každú vekovú skupinu. Zabezpečia vám zábavu na celý deň, dole z atrakcií vás dostane vôňa delikates v reštauráciách či ponuka originálnych suvenírov. Park ponúka víkendové či prázdninové zľavy, funguje celý rok, takže si ho môžete užiť skutočne kedykoľvek.

7. Liseberg

By: Rasmus ZwicksonCC BY 2.0

Liesberg sa nachádza v Gothenburgu vo Švédsku. Postavený na kopci uprostred mesta, no hneď ako prejdete bránami parku zabudnete na rušné mesto a úplne vás pohltí rozprávkový svet. Potešia vás aj zamestnanci, ktorí svojim priateľským postojom a večným úsmevom spríjemnia váš deň ešte o trochu viac. Je tu mix atrakcií pre deti aj dospelých, je tu strašidelný dom som živými hercami, horské dráhy ako S&S screamin swing (hojdačka kriku), veža AtmosFear, Schwarzkopf coaster a mnoho ďalších. Najznámejšou však je dráha Blader, prvá drevená horská dráha a je často považovaná a najlepšiu na svete.

8. Walibi

By: Alias 0591CC BY 2.0

Walibi v Belgicku je ideálny zábavný park pre rodiny s deťmi ale aj pre adrenálinových parťákov. Park ponúka atrakcie pre každú vekovú skupinu. Walibi má 16 atrakcií špeciálne pre deti s veľkým dôrazom na bezpečnosť. V dvoch zónach sa vaše deti zabavia ako nikdy.  Pre tých starších odvážnejších sú tu horské dráhy s  ako Vampír či Zlý vlk, rieka Radja kde sa možno trochu zamočíte, no určite to stojí za to. Akousi čerešničkou je pre park veža Dalton Teror, ktorá vám dopraje voľný pád z 80 metrovej výšky. Nechýba tu ani ruské koleso či klasické súťažné stánky kde môžete vyhrať rôzne suveníry s podobizňou klokana, maskota parku. Na obrázku môžete vidieť park počas Halloweenu.

9. Alton Towers

By: Jenny BrownCC BY 2.0

Bez pochyby spomedzi anglických zábavných parkov. Ponúka rodinné aktivity, mnoho horských dráh, vodné dráhy či iné atrakcie, to všetko zasadené v krásnom prostredí Staffordshire. V priestoroch parku sú dva hotely pre návštevníkov a tiež vodný park s bazénmi vonku aj vo vnútri. Park má bohatú históriu no stále sa zlepšuje a obohacuje o nové atrakcie. Park sa pýši atrakciami navrhnutými slávnou dvojkou Bolliger & Mabillard, Johnom Wardleym či Nemesisom a do budúcna majú sľúbené ďalšie inovácie najvyššej kvality a bezpečnosti.

10. LEGOLAND Windsor

By: Dave CatchpoleCC BY 2.0

Okrem bolestivého momentu, kedy nám mála kocka skočí pod nohu, každý miluje stavebnicu LEGO. Dokonca aj dnes, vo svete videohier či počítačov, deti vždy radi strávia chvíľku hrou s týmito malými kockami. LEGO patrí dodnes medzi najznámejšie značky spomedzi širokej ponuky detských stavebníc. Park sa nachádza v Anglickom Winsdore a je pre deti od 2 do 12 rokov. Zahŕňa viac ako 55 interaktívnych jázd, živých predstavení, workshopy s rôznymi technikami stavania, toto všetko v 150tich akroch tohto úžasného parku. Pre tých, ktorí by chceli park navštíviť viac dní za sebou, v ponuke je aj hotel, ktorého izby sú zariadené ako inak ako v LEGO štýle, s bufetom či reštauráciou a pri  tom nemusíte opustiť priestory parku.

 

Boli ste už aspoň v jednom spomínanom zábavnom parku? Dajte nám vedieť o vaších zážitkov na našej facebook fanpage ! 🙂

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno