Dovolenka pri mori za výhodné ceny

Príjemné letné dni môžete stráviť doma na chalupe, osviežiť sa v Liptovskej Mare, vytiahnuť zo skrine staré trekingové topánky a prebrázdiť zákutia našich veľhôr alebo to všetko skúsiť poňať úplne inak. Dovolenka pri mori sa niekedy vyslovene žiada. Slnko podporuje tvorbu vitamínu D a človek opálený je omnoho spokojnejší a vyrovnanejší. Láka vás horúce a hlavne dobrodružné čaro all inclusive dovolenky v Turecku alebo v Egypte? Ste zástancom last minute dovolenky a lacné letenky máte uložené v obľúbených záložkách? Možno vás však nadchýna a dávate prednosť skôr overenej klasike. Chorvátsko nie je len osvedčený hit slovenských dovolenkárov, ale ukrýva v sebe množstvo neprebádanej krásy. Tak ako exotika, tak aj Európa vie poskytnúť nádherné dovolenkové destinácie. Cestovné kancelárie v súčasnosti ponúkajú množstvo dovoleniek pri mori. Ak si však predtým chcete urobiť o vysnívanom zájazde vlastný obraz, prinášame vám niekoľko tipov.
zakhyntos ostrov v grécku
Dovolenka pri mori (Ostrov Zakhyntos)

Obľúbené destinácie na dovolenku pri mori

Turecko, krajina tisíc a jednej noci

Majestátne hotelové rezorty a najlepšie all inclusive služby nájdete práve v tejto rozprávkovej krajine. Najznámejšie dovolenkové destinácie Antalya, Alanya, Belek, Side a Kemer prinášajú turistom oku lahodiace nádherné pláže a slnkom zaliate pobrežia. Pomer ceny a kvality poskytovaných služieb je viac než adekvátny, preto je Turecko veľmi obľúbenou dovolenkovou voľbou. Môžete sa tešiť na typickú tureckú pohostinnosť, originálne miestne trhy a na svoje si prídu aj milovníci antických kultúrnych pamiatok. Dohovoríte sa hlavne anglicky a rusky a spomedzi arabských krajín je to v súčasnosti alternatíva číslo jedna.
pláž a rezort v Turecku
Rezort v Turecku

Bulharsko, tradičné pieskové pláže ocenené modrou vlajkou

Ak sa vydáte do Bulharska, určite si vyberiete zo širokej ponuky najznámejších destinácii Primorsko, Zlaté Piesky či Slnečné pobrežie. Perlou Bulharska sú Zlaté Piesky známe svojou štvorkilometrovou piesočnatou plážou, typickou pre vodné atrakcie a adrenalínové športy, vhodné nielen pre rodiny s deťmi, ale aj jednotlivcov. Primorsku sa pri kúpaní v Čiernom mori môžete kochať nádhernou scenériou pohoria Strandža, zvažujúceho sa priamo do mora. Toto letovisko je vhodné najmä ak vyhľadávate pokojnejšiu dovolenku. Naopak Slnečné pobrežie je známe svojimi klubmi a vychýrenými diskotékami, kde môžete stretnúť aj hviezdy súčasnej tanečnej scény. Nie nadarmo má táto oblasť prívlastok aj „malá Ibiza“.  
pláž zlaté piesky v Bulharsku
Bulharsko – Zlaté Piesky

Chorvátsko, naše slovenské more

Väčšina dovolenkárov si nevie vynachváliť dovolenku pri mori v Chorvátsku. Za čerstvým prímorským vzduchom nie je nutné cestovať letecky, ale pokojne do tejto krajiny zájdete autom, autobusom alebo vlakom. Vďaka tomu, že v Chorvátsku nájdete väčšinou kamenisté pláže, voda ostáva krištáľovo čistá a priezračná. Množstvo zátok a ostrovčekov prispieva k tomu, že voda sa vždy dobre zohreje. V takýchto prívetivých teplotách sa na chorvátskom pobreží vyšantia najmä deti.
chorvátsko a ľoďka na mori ostrov Brač
V Chorvátsku na ostrove Brač

Taliansko, pizza, pasta, víno a olivy

Pobytové zájazdy k moru v Taliansku sa dajú krásne nakombinovať s poznávacími zájazdmi do historických miest. Do severných regiónov sa ľahko dostanete autom či autobusom a do tých južnejších doletíte za nie viac ako hodinku a pol. Vychýrená talianska zmrzlina, káva, pizza a cestoviny chutia najlepšie priamo v domácom prostredí. Ak dávate prednosť menej preplneným dovolenkovým miestam, Taliansko je ideálne navštíviť začiatkom alebo koncom sezóny. Strediská sú vtedy k dispozícii len vám a počasie je stále veľmi príjemné a ústretové.
KRásna pláž na ostrove Sardínia v Taliansku
Ostrov Sardínia v Taliansku

Grécko, krajina plná čarovných ostrovov

Najkrajším miestom v Grécku je jednoznačne ostrov Santorini, preslávený svojimi bielymi domčekmi prikrytými modrými strechami. Pri západe slnka je táto scenéria priam unikátna a pohladí srdce nejedného romantika. Najväčším gréckym ostrovom je Kréta s množstvom historických pamiatok, ktorá ponúka viacero pláží a ruch tradičného gréckeho letoviska. Na Korfu vládne pokojnejšia atmosféra a ak túžite po oddychu – je to pravé miesto. Taktiež si tu na svoje, vďaka priateľskému prostrediu, prídu aj rodiny s deťmi. Najzaujímavejšiu ponuku pre turistov má grécky ostrov Rhodos. Okrem leňošenia na piesočnatej pláži môžete absolvovať množstvo výletov do okolia, a tým si spestriť pobyt. Odporúčame ho navštíviť v neskoršej sezóne, pretože je naozaj veľmi obľúbený a práve v tomto období je najlepšie prebrázdiť ho celý prenajatým autom.
ostrov Santorini na dovolenku
Santorini v Grécku
[/vc_column_text][vc_cta h2=“Pozrite si všetky aktuálne ponuky!“ add_button=“bottom“ btn_title=“Vybrať dovolenku!“ btn_color=“orange“ btn_size=“lg“ btn_link=“url:https%3A%2F%2Fwww.invia.sk%2F%3Faid%3D2968359||target:%20_blank|rel:nofollow“]Tak čo? Vybrali ste si kam k moru? Dlho neváhajte a vyberajte dovolenku ešte dnes! [/vc_cta][/vc_column][/vc_row]