Dominanta Saského Švajčiarska. Skalný most Bastei

O Nemecku a jeho prírodných krásach sme v našom magazíne už čo – to popísali. No ani zďaleka sme nevyčerpali všetky prírodné úkazy, mestá či obdivuhodné miesta, ktoré táto krajina ponúka. Oblasť, ktorej je venovaný tento článok, sa nazýva Saské Švajčiarsko. Konkrétne sa však pozrieme na  jednu z jej najnavštevovanejších „atrakcií“. Poznáte skalný most Bastei?

Vo všeobecnosti je oblasť Saské Švajčiarsko veľmi dobre dostupná pre výlety či dovolenky. Nachádza sa len necelé dve hodiny po ceste z Prahy. Za turistikou sem každoročne zavíta množstvo návštevníkov z rôznych kútov sveta. Oblasť je veľmi dobre dostupná aj nám, Slovákom, leží totiž blízko českých hraníc s Nemeckom. Saské Švajčiarsko je v podstate národným parkom a nachádza sa v oblasti Labských pieskovcov. Pohorie je špecifické skalami, ktoré sa vyznačujú netradičnými a nezvyčajnými tvarmi. Na tomto mieste môžete vidieť, ako počas niekoľkých tisícok rokov rieka Labe spolu s ostatnými prírodnými živlami vytvorila zo skál vysoké komíny či „sochy“.

https://www.instagram.com/p/BZfUU7JgHFE/?tagged=saxonswitzerland

https://www.instagram.com/p/BZeLq60gN3w/?tagged=saxonswitzerland

Veľkým, pravdepodobne najväčším lákadlom v tejto očarujúcej oblasti je jedinečný most Bastei vedúci ponad rieku Labe. Jeho vznik sa datuje do roku 1824 a bol postavený za účelom, aby sa turisti mohli dostať na skaly nachádzajúce sa v blízkosti. O niečo neskôr podstúpil most rekonštrukciu do podoby, v akej je dnes. Stal sa akousi dominantou a symbolom Saského Švajčiarska. Most sa týči 194 metrov nad pravým brehom rieky Labe.

https://www.instagram.com/p/BZeSONwjCQm/?tagged=saxonswitzerland

https://www.instagram.com/p/BZbb_mqAoeb/?tagged=saxonswitzerland

Most ponúka neuveriteľný výhľad na široké okolie. Okrem toho, že z mosta uvidíte nádherné skalné útvary, pokochať sa budete môcť aj pohľadom na samotný Labský kaňon. Bastei je, pochopiteľne, veľmi obľúbenou destináciou aj pre fotografov, z ktorých mnohí prichádzajú na toto miesto hlavne zrána, aby si svoje portfólio rozšírili o neuveriteľne pekné fotografie východu Slnka. Most sa spája so skalou Neurathen, na ktorej môžete nájsť pozostatky hradu zo 14. storočia. V údolí Grünbachtal ktoré sa nachádza v blízkosti leží jazero Amselsee. Jazero je prístupné turistom, ktorí sa cezeň môžu preplaviť na loďkách.

https://www.instagram.com/p/BY8jLGiAhmA/?tagged=basteibridge

Okrem toho si na tomto mieste užijete dokonalý, priam až božský pokoj a zážitok vám ešte viac umocní príroda, ktorá je miestami až dych berúca. V oblasti Bastei sa nachádza aj prírodná rezervácia Naturschutzgebiet Bastei, ktorá sa rozprestiera na rozlohe približne 800 hektárov.

Oblasť má svoje čaro v každom ročnom období. Zaujímavým miestom v okolí je aj Kuroth Rathen, kde sa nachádza takzvaná „Terasa zvukov“ a „Svietiaca kaviareň“. Môžete tak pod holým nebom okúsiť zážitok v podobe súhry vody, hudby a farebného svetla v nádhernom prostredí Saského Švajčiarska.

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?