TOP 6 destinácií pre svadbu v zahraničí

svadba v zahraničí

Plánujete svoju svadbu, no chceli by ste zažiť niečo netradičné? V tom prípade by ste sa mali poobzerať po svadobných destináciách v zahraničí. V súčasnosti sa stávajú čoraz viac populárne, pretože ich novomanželia môžu rovno spojiť so svadobnou cestou. Samozrejme, svadba v zahraničí hneď neznamená, že musíte vycestovať niekam k moru. Na výber máte neobmedzené množstvo miest, kam sa môžete so svojou láskou vybrať, záleží len od vašich preferencií. Či už vás ťahá šum morských vĺn, tichý princeznovský zámok na vidieku, či šialená svadba vo veľkomeste, určite si budete mať z čoho vybrať. My sme si pre vás pripravili zoznam ôsmich destinácií, ktoré ulahodili našim srdciam.

svadba na cypre#1 Cyprus

Možno sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať, no Cyprus je jednou z najpopulárnejších destinácií pre svadbu v zahraničí. Pláže, ktoré sa na tomto malom ostrove v severovýchodnej časti Stredozemného mora nachádzajú, sú ako z rozprávky a ich jemný piesok a priezračne modrá voda budú na vašich svadobných fotografiách vyzerať dokonale. Ak túžite po svadbe pri mori a ste milovníkmi gréckej kultúry, určite o tomto ostrovčeku pouvažujte. Okrem toho Cyprus môže mať pre vás aj istú symboliku, nakoľko je miestom zrodu bohyne lásky a krásy – Afrodity, ktorá povstala z morskej peny na mieste zvanom Petra tou Romiou nachádzajúcom sa na západnom pobreží. Legenda taktiež hovorí, že ak na mieste jej zrodu nájdete kamienok v tvare srdca, tak si lásku od svojho milovaného či milovanej poistite na celý život. Perfektnejšie miesto na spečatenie vášho vzťahu zrejme ani nemôže existovať.

hrad v Írsku#2 Írsko

Možno ste teraz ostali zaskočení, prečo sa táto destinácia objavila na našom zozname. Síce Írsko neponúka pláže a palmy, my si myslíme, že je skvelým výberom pre páry, ktoré veľmi netúžia po niekoľkohodinovom cestovaní lietadlom za exotikou. Druhou veľkou výhodou tohto miesta je, že s vami môžu vycestovať aj vaši najbližší, nakoľko to nie je finančne náročná destinácia a zároveň je možné do nej vycestovať len na pár dní. Medzi vhodné miesta pre svadobný obrad patria majestátne hrady a zámky, najpopulárnejší z nich je pravdepodobne hrad Dromoland, ktorý ponúka pre novomanželov apartmány pre svadobnú noc, ale aj zvýhodnené ceny izieb pre svadobných hostí. Už len stačí zbaliť cestovné kufre so svadobnými obrúčkami a vydať sa na cestu spoločným životom!

zebry v Južnej Afrike#3 Južná Afrika

Nie mnoho novomanželov môže povedať, že svoj svadobný deň strávili v očarujúcej prírode na safari. Prečo sa teda nevybrať do Južnej Afriky, kde si takýto nezvyčajný zážitok môžete vyskúšať? Ak túžite ochutnať divočinu, spať v kempoch, cez noc počúvať savanu, prípadne sa stretnúť zoči voči so slonmi, levmi, leopardami, byvolmi či nosorožcami, tak dlho neváhajte nad touto čarokrásnou destináciou. Južná Afrika patrí medzi najpopulárnejšie svadobné miesta, keďže sa jej darí mixovať tradičné s moderným, a tak si tu každý príde na svoje. Okrem dobrodružstva môžete okúsiť aj skvelé juhoafrické víno (Cabernet Sauvignon alebo Shiraz) či lahodné kozie syry, ryby, steaky z antilop a čerstvú zeleninu – to všetko môže byť na vašej svadobnej hostine!

jazero v Kanade#4 Kanada

Nie ste nadšencami teplého počasia? Ste väčšími fanúšikmi lyží než surfu? Potom by vám mohla učarovať práve Kanada. V tejto krajine nájdete nespočetne veľa romantických miest, kde by ste si so svojou milovanou polovičkou mohli povedať svoje „áno“. Svadba v Rocky Mountains (Skalnaté vrchy), ktoré sa nachádzajú pozdĺž východného úpätia horského pásma Kordillery, je zážitkom sama o sebe. Po svadobnom obrade môžete jemné čipkované šaty, manžetové gombíčky či vyleštené topánky vymeniť za otepľovačky, lyžiarsku obuv a prilby, a vydať sa za prvými dobrodružnými spomienkami, no tentokrát už ako manželia. Taktiež môžete s vašou láskou spečatiť vzťah pri Niagarských vodopádoch a svadobnú ceremóniu neskôr okoreniť letom ponad samotné vodopády. Pre milovníkov adrenalínu bude táto destinácia to pravé orechové.

Las Vegas v noci#5 Las Vegas

Svadba v Las Vegas určite nevyhovuje každému, no ak ste pár, ktorý má rád zábavu a chcete mať nevšednú a originálnu svadbu, tak vás toto mesto určite nesklame. Odkedy boli v Las Vegas zosobášení Elvis Presley s Priscillou Presley, tak sa toto miesto hriechu stalo aj mekkou zaľúbených párov, ktorí si nepotrpia na niekoľkomesačnom plánovaní, ale skôr preferujú svadobný obrad v rýchlosti. V jeden deň môžete odbaviť kúpu zásnubného prsteňa, požiadanie o ruku, svadobný obrad a aj svadobnú noc! Každoročne sa v Las Vegas zosobáši viac než 100 tisíc párov, medzi ktoré patria aj slávne celebrity ako Frank Sinatra a Mia Farrow, Angelina Jolie a Billy Bob Thornton či Jon Bon Jovi a Dorothea Hurley. Pokiaľ teda chcete zažiť niečo nezvyčajné a trochu sa chcete vyhrať so svojou fantáziou, v meste hriechu budete mať množstvo príležitostí.Bora Bora

#6 Bora Bora

Pláže s jemným pieskom, kokosové palmy a tyrkysovo modré more – ak sa vám teraz rozbúchalo srdce, tak ani nad tým nerozmýšľajte a zosobášte sa so svojou milovanou či milovaným na Bora Bora. Tento malý ostrovček, ktorý sa nachádza uprostred Tichého oceánu, je jednou z najvyhľadávanejších destinácií na svadbu. Ponúka čarokrásne prírodné scenérie, na ostrove nájdete korálové útesy, lagúnu a v hĺbke mora aj mnohé fascinujúce živočíchy ako barakudy, murény, korytnačky a žraloky. Pokiaľ sa teda chcete vyhnúť stresu, ktorý so svadbou tak povediac ide ruka v ruke, určite radšej zvoľte celý obrad aj s medovými týždňami na tomto ostrove, kde sa budete môcť unášať kľudom a romantikou.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?