Videli ste už toto? 11 čudných miest z celého sveta

Ostrov Socotra Jemen
Zdroj: wikimedia.com

Nielen ukážkové a dokonalé miesta skrýva naša modrá planéta. Príroda je skutočne mocná, tak sa pozrite, aké zaujímavé miesta po sebe zanechala kade tade vo svete.

1. Spotted Lake, Kanada

Jazero v Osoyoos, ktoré vyzerá ako dierované nie je v zime ničím zaujímavé, pretože ho naplní voda. S prichádzajúcim letom a ubúdajúcou hladinou vody vznikajú miniatúrne “bazéniky”, ktoré sú zdiaľky trochu strašidelné.

Unique natural wonders are a treat #spottedlake #bigwhitelenses #canon #landscapephotography #osoyoos

A post shared by Darryn Epp (@darrynepp) on

2. Thor's Well, USA

Obrovská diera v oceáne, ktorá vznikla pri Cape Perpetua v americkom štáte Oregon je ukáz ako z inej planéty. Prichádzajúce vlny zaplnia dieru vodou a v závislosti od sily vĺn, voda potom vystrekne do výšky. Preto sa odporúča senzácie chtivým turistom dodržiavať bezpečnostný odstup, najmä počas zimných mesiacov a silných dažďov, kedy majú vlny obrovskú silu.

thor's well usa
By: Waqas MustafeezCC BY 2.0

3. Split Apple Rock, New Zealand

Takmer presne rozťaté jablko na dve polovice leží na severnom pobreží južného ostrova. Nikto presne nevie čo spôsobilo, že skala je rozdelená na dve rovnaké polovice, no predpokladá sa, že ide o dielo prírody. Samozrejme, že okolo miesta vznikli početné legendy a stalo sa turisticky veľmi atraktívne. Môžete si požičať kajak a pozrieť sa na skalu z blízka.

Split Apple Rock Nový Zéland
By: macronixCC BY 2.0

4. Pamukkale, Turecko

Ak ste už boli v Turecku, pravdepodobne vám bol minimálne raz ponúknutý výlet na Pamukkale. Travertínové jazerá sú zapísané v UNESCO a jednoznačne vedú rebríček najnavštevovanejších miest celého Turecka. Na prvý pohľad pripomínajú obrovskú snežnú lavínu, za čo môže voda s vysokým obsahom vápnika, ktorá zoxidovala do jasno bielej farby.

pamukkale turecko
By: Son of GrouchoCC BY 2.0

5. Jazero Hillier, Austrália

600 metrov dlhé slané jazero na západe Austrálie je predmetom výskumov už od začiatku 19. Storočia. Doposiaľ sa nikomu nepodarilo zdôvodniť ako vznikla jeho sýtoružová farba. Zaujímavé je, že sfarbenie si zachováva aj keď vodu z jazera odoberiete. Keďže ostrov, kde sa jazero nachádza, nemá vybudovanú žiadnu infraštruktúru, jediný pohľad na si turisti užijú z kokpitu helikoptéry.

6. Skalná formácia Manpupuner, Rusko

7 gigantických sôch stojí západne od pohoria Ural na chladnej Sibíri. Vedci tvrdia, že monolitické sochy boli vyformované vplyvom mrazu a vetra, no lokálne legendy majú svoj vlastný príbeh. Údajne šlo o sedem mužov, ktorí sa vybrali bojovať proti kmeňu Mansi. Pri ceste však boli zaklati šamanom a premenili sa na skaly, ktoré sa týčia do výšky až 40 metrov.

7. Mačací ostrov Tashirojima, Japonsko

Prepáčte všetci psíčkari, ale tento ostrov je určený výhradne mačky. Pýtate sa, komu takéto niečo napadlo? Nuž, na ostrove sa pestoval hodváb a keďže sa premnožili myši, ktoré lovia priadky morušové, jediné riešenie bolo nasadiť do boja mačky. Vtedy ešte domáci nepočítali s tým, že onedlho sa premnožia práve mačky. Aktuálne obýva ostrov asi 20 ľudí a 6x toľko mačiek!

猫、通る。 #猫島 #猫島 #cat#tashirojima

A post shared by Tamawe Alex (@tamawealex) on

8. Červená pláž Panjin, Čína

Je logické, že pri slove pláž vám automaticky napadne piesok. Ale červený? Panjin nie je tak celkom klasická pláž, no túto bažinu pokrýva morská riasa sueda. Tá je niekoľko týždňov v roku zelená a potom sa sfarbí do sýtočervenej farby. Územie je veľmi dôležitý ekosystém, kde žije 260 druhov vtákov a 400 druhov zvierat. Pre turistov je otvorená len časť, zvyšok je chránený.

Red colored marsh plants in #panjin #China #nature #beach #instatravel

A post shared by My Adventures List (@myadventureslist) on

9. Ostrov Socotra, Jemen

Vďaka suchému podnebiu a stromom Dragon's Blood Tree, ktoré sú skôr typické pre Afriku,  vyzerá Socotra ako zo sci-fi. Z ekologického pohľadu ide o veľmi doležité územie, kde sa nachádzajú rastliny a živočíchy, ktoré nenájdete nikde inde na svete.

10. The Great Blue Hole, Belize

Veľká modrá diera s priemerom 300 metrov a hĺbkou 124 metrov je obľúbeným miestom na potápanie. Vznikla počas doby ľadovej, kedy hladina oceánu bola nižšia. Vytvorila sa tu jaskyňa, ktorá sa preborila, zatopila ju morská voda a vznikla krasovitá jama. Takmer dokonalý kruhový tvar je vytvorený časťou pevniny, ktorá vystupuje k morskej hladine.

11. Pohorie Tianzi, Čína

Krásou pohoria sa inšpiroval aj režisér Jamen Camerom pri príprave filmu Avatar. Hory sú obklopené zeleňou, často zahalené v hmle, čo ešte viac podčiarkuje mysterióznu atmosféru. Do dediny Huangshi premáva lanovka, odtiaľ vedie niekoľko turistických trás, z ktorých si môžete pohorie poobzerať.

|| TIANZI MOUNTIANS – CHINA || How incredible is this? Have you ever been to China? ??

A post shared by Global Locations (@globalocations) on

S čím zvláštným ste sa stretli vy pri svojich cestách? 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?