Kostarika: zelený klenot v srdci amerického svetadielu

Pláž Manzanillo v Puerto Viejo, Costa Rica
Pláž Manzanillo v Puerto Viejo, Costa Rica

Kostarika je štát v centrálnej Amerike, ktorý leží medzi Panamou a Nikaraguou. Jeho atraktivita pre turistov spočíva v členitom pobreží, ktoré otvára tak prístup ku Karibskému moru ako aj Tichému oceánu. Vnútrozemie zas vypĺňajú hory a množstvo národných parkov, čo dohromady vytvára skutočne lákavú destináciu. Krajinu si navyše z jedného pobrežia na druhé prejdete len za 3-4 hodiny, takže na pomerne malom území toho objavíte skutočne viac než dosť. Poďme sa teda pozrieť na to, ktoré miesta sú v Kostarike tie TOP.

  • Hlavné mesto: San José
  • Jazyk: španielčina
  • Mena: Kostarický colón (CRC)
  • Priemerné ceny na Kostarike nájdete na tejto stránke
  • Akciové letenky na Kostariku nájdete TU

 

NÁRODNÝ PARK POAS VOLCANO

Poas Volcano National Park je jednou z najnavštevovanejších atrakcií, a to aj vďaka jeho blízkosti s hlavným mestom San Jose a medzinárodným letiskom. Jeho hlavný kráter je jeden z najväčších na svete. Návšteva tejto aktívnej sopky je vhodná na jeden celý deň.

NÁRODNÝ PARK POAS VOLCANO
Národný park Poas Volcano, Kostarika

NÁRODNÝ PARK ARENAL VOLCANO

Národný park Arenal Volcano a jeho okolie je plné atrakcií, ktoré potešia každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo, relax alebo mix oboch, v tomto regióne nájdete celý rad hotelov a aktivít hodných pre vás. Arenal Volcano je sopka, ktorá je v súčasnej dobe v pokojnej fáze. Jej horúce plamene sú však tiež jedným z divov v tejto oblasti. Môžete si tu vychutnať rafting na divokej vode, výlety loďou, prechádzky a oveľa viac.

Národný park Arenal Volcano
Národný park Arenal Volcano, Kostarika

LA FORTUNA WATERFALL

Vodopád La Fortuna sa nachádza v krátkej vzdialenosti od hotelov a môžete sa tam dostať krátkou jazdou autom, túrou, alebo na koni. Trasa je však trochu náročnejšiatakže je lepšie, keď máte dobrú fyzickú kondíciu. Akonáhle sa dostanete k tomuto vodopádu, môžete si vychutnať osviežujúce kúpanie sa alebo jednoducho len relaxovať. Pohľad na túto modrú vodu vám dodá potrebnú energiu na cestu späť.

vodopád La Fortuna
Vodopád La Fortuna, Kostarika

CELESTE RIVER

Jedným z prírodných divov krajiny je bezpochyby rieka Celeste a možno ste už počuli o tom, že to je jedno z najznámejších miest v Kostarike. Jej vody sú neuveriteľnej svetlo modrej farby, ktorá vyzerá ako umelo zafarbená. Ak sa sem chcete dostať, rovnako budete potrebovať dobrú kondičku, pretože pôjdete cez dažďový prales. V rieke sa však nie je možné kúpať, ale aj napriek tomu je to veľmi efektívny jav a toto miesto by ste pri svoje dovolenke nemali vynechať.

rieka Celeste kostarika
Rieka Celeste, Kostarika

NÁRODNÝ PARK MANUEL ANTONIO

Tento národný park (jeden z mnohých) je jednou z najobľúbenejších destinácií v Kostarike. Kombinuje škálu voľne žijúcich živočíchov, bujnú vegetáciu a neuveriteľné pláže. Nájdete tu rovnako rôzne zájazdy, rafting na divokej vode, šnorchlovanie, lovenie rýb a mnoho ďalšieho.

leňochod
Leňochod
Manuel Antonio, kostarika
Pláž v Manuel Antonio, Kostarika

GUANACASTE BEACHES

Tieto Guanacaste pláže sú známe po celom svete. Mnoho slávnych ľudí si ročne volí túto destináciu za dovolenku a niektorí tu dokonca majú svoje vlastné letné domy. Úžasné počasie, čisté vody, ktoré sú ideálnym miestom pre surfovanie, potápanie, rybárčenie, kúpanie alebo len opaľovanie sa. Guanacaste je skrátka raj na zemi.

Carrillo beach, Costa Rica, Guanacaste
Pláž Carrillo, Guanacaste, Kostarika

TAMARINDO

Tamarindo je malebné mestečko s perfektným nočným životom a kultúrou surfovania. Väčšina ľudí sem chodieva práve kvôli dokonalým podmienkam na surfovanie a pohodovej atmosfére. Vitajte v raji surferov.

Playa Tamarindo, Guanacaste, kostarika
Pláž Tamarindo, Guanacaste, Kostarika

NÁRODNÝ PARK CORCOVADO

Národný park Corcovado je naozaj zvláštne miesto a preto si musíte byť istí, že chcete mať priamy kontakt s neporušenou prírodou a divokou zverou. Ponoríte sa tu do jedného z najúžasnejších lesov na svete.

NÁRODNÝ PARK TORTUGUERO

Tortuguero je jedinečný cieľ, ktorý sa považuje za amazonský prales Kostariky. Dostanete sa sem len loďou, takže zároveň budete mať aj úžasný výlet po krásnych vodných kanáloch. Uvidíte mnoho vodných vtákov, opíc, krokodílov a krásnu sviežu flóru. Za pozorovanie určite stojí hniezdenie korytnačiek.

PAPAGAYO PENINSULA

Tento polostrov je jedným z najlepších miest pre potápanie. Je to luxusný polostrov s množstvom 5-hviezdičkových hotelov ako je Four Seasons resort a Andaz Papagayo Resort. Nájdete tu aj najpopulárnejšie golfové ihriská v krajine. Ak chcete svoju rodinu hýčkať, rozhodne ju vezmite na Papagayo.

polostrov papagayo
Polostrov Papagayo, Kostarika

MONTEVERDE CLOUD FOREST

Monteverde je úžasný les, ktorý bol vymenovaný za jeden z najkrajších lesov na svete. Je ideálnym miestom pre milovníkov divokej prírody. Môžete tu vidieť množstvo krásnych vtákov z celého sveta. Okrem toho je to perfektné miesto pre dobrodružstvo a túry po lese vo vás zanechajú neopakovateľné spomienky.

prales monteverde
Prales Monteverde, Kostarika

PUERTO VIEJO BEACH

Táto pláž sa nachádza v provincii Limón v karibskej časti Kostariky. Na tento región má veľký vplyv Afro-Karibik, takže je tu úplne iná kultúra, kuchyňa a životný štýl, ako vo zvyšku krajiny. Pláže v tejto oblasti sú svetovo známe a ideálne pre surfovanie. Surfovanie je tu doslova kultúrou.

Tak čo poviete? Hotový raj na zemi, však?

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počítadlo: 18

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.