Boli sme v Bologni – a spravili sme pre vás rozhovor s miestnym. Čo odporúča?

Ahoj Filippo, na začiatok nám povedz niečo o sebe.

Ahoj Miro 🙂 Niečo o mne? Som mladý podnikateľ z Bologne, ktorý sa snaží nájsť si svoje miesto v tomto svete – ako mnoho iných. Narozdiel od mnohých iných sa však snažím dosahovať ciele s úprimnosťou a poctivosťou – spolu s mojím mladým tímom, ktorý zdieľa rovnaké hodnoty.

Pri našom výlete do Bologne sme boli u teba ubytovaní v jednom z apartmánov. Okrem spomenutého však prenajímaš aj ďalšie, však?

Áno presne tak, okrem apartmánu, v ktorom som vás ubytoval mám niekoľko ďalších apartmánov, ktoré prenajímam cez Airbnb a Booking. Všetky z nich majú vysoké hodnotenia.

Autorská poznámka: Apartmán v ktorom sme bývali

Spomínal si, že jeden z nich sa ocitol dokonca v amerických novinách New York post? Ako jeden z najkrajších v Bologne?

Presne tak. Nachádza sa na námestí Piazza Santo Stefano, podľa mňa na najkrajšom námestí v Bologni. Dokonca v tej istej budove, v ktorej býval v roku 1914 Maserati, zakladateľ dnes už známej automobilky.

Aký je kľúč k tomu, aby sa o apartmáne písalo aj v USA? Najímaš si na zariadenie apartmánu designérov?

Obvykle si najímam profesionálov keď mám v pláne dostať apartmán na najvyššie štandardy. A zrovna pri tomto architekt odviedol veľmi dobrú prácu.

Je ťažké v taliansku prenajímať apartmány? Mohol by som sa do toho prípadne pustiť aj ja keby chcem?

Vo všeobecnosti na ubytovanie turistov sú v Taliansku celkom striktné regulácie. Dnes už je to o niečo ľahšie ako v minulosti keď som začínal – hlavne sa viete dostať omnoho jednoduchšie k informáciám, ale stále je tu mnoho vecí, na ktoré treba myslieť. Viac menej aj keď máš len 2 či 3 apartmány, potrebuješ mať okolo seba tím ľudí, na ktorých sa môžeš spoľahnúť a s ktorými budeš spolupracovať.

apartmán v centre Bologne Okrem nás si už vo svojich apartmánoch mal niekoho zo Slovenska?

Áno, za rok sa v našich apartmánoch vystrieda takmer 5 000 ľudí, takže sme už v našich apartmánoch mali turistov takmer z celého sveta.

Sú nejaké rozdiely medzi Slovákmi a Talianmi? Aké si mal zatiaľ skúsenosti so Slovákmi?

Zo skúseností ktoré mám, Slováci sú veľmi milí, vždy si po sebe upracú, sú priateľskí a nemáme problém s tým, že by nerešpektovali isté pravidlá, ktoré v apartmínoch máme. Naopak Talianom sa celkom snažíme vyhnúť. V skutočnosti tvoria le niečo menej ako 10% všetkých klientov.

Bol si na Slovensku? Poznáš nejakých známych Slovákov?

Cestujem celkom dosť na motorke, ale na Slovensku som ešte nebol. Celkom sa tam však teším a možno sa tam vydám už na jednom z najbližších výletov. Známych osobnosti moc nepoznám, no v Londýne som mal spolubývajúceho zo Slovenka. Bol to celkom fajn chalan a veľmi rýchlo sme sa spriatelili. To je asi taká pre mňa najvýraznejšia postava zo Slovenska

A teraz nám povedz niečo o Bologni. Aké miesta, reštaurácie, kaviarne či iné atrakcie by mali ľudia v Bologni navštíviť. Ideálne také, o ktorých sa všade nepíše.

Dobre. Osobne milujem Bolognu a myslím, že každý kto sa sem vydá by tu mal stráviť minimálne 3 dni. Bologna je hlavným mestom regiónu Emilia Romagna. Túto oblasť často krát volajú aj “Motor Valley”(Lamborghini, Maserati, Ferrari, Ducati,..) ale aj “Food Valley” vďaka skvelému jedlu. Vyliezť na vežu Asinelli Tower je zážitok sám o sebe. Rovnako odporúčam prejsť sa po meste a spoznať jeho “7 tajomstiev”. Na raňajky si určite sadnite do Opera Cafe e Tulipani. Na pohár vína si skočte na námestie Piazza Santo Stedano a nakoniec večeru absolvujte nikde inde ako na známom Mercato di Mezzo.

Autorská poznámka – 7 tajomstiev Bologne:  The Fountain of Neptune, The 4 corners, The three arrows, A Little Venice in Bologna, Canabis protectio, Two Towers, Palazzo Poggi

Aké je tvoje obľúbené tradičné Boloňské jedlo, ktoré odporúčaš ostatným?

Milujem Boloňskú omáčku – môžem ju jesť hocikedy a s hocičím. Vyskúšajte ju v nejakej reštaurácii spolu s Tortellini a určite neoľutujete.

A čo o možnostiach nakupovania v Bologni?

Tých je v Bologni viac ako dosť. Veľa ich nájdete na Via Indipendenza či Galleria Cavour(skôr luxusnejšie), no odporúčam zájsť aj do rôznych vedľajších uličiek, kde v každej nájdete niekoľko malých obchodíkov – v ktorých si nakupovanie v Bologni užijete ešte o čosi viac.

A čo pri regióne Emilia-Romagna? Čo nám vieš odporučiť tu?

Stačí nasadnúť na vlak a ísť do miest ako Modena, Ferrara, Parme či Ravenna! Všetky spomenuté mestá vás očaria viac ako by ste si pred ich návštevou mysleli.

A nakoniec – máš nejaké posledné slová pre našich slovenských čitateľov?

Napísal by som iba: Ste tu vítaní! Ak sa rozhodnete navštíviť Bolognu, rád vás tu všetkých uvidím.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

1 komentár

Comments are closed.