Ako môžete prispieť na pomoc Nepálu

By: McKay Savage - CC BY 2.0

Nedávne zemetrasenie v Nepále spôsobilo nemalé ujmy na životoch, majetku a infraštruktúre krajiny. Je to veľmi smutná udalosť pre Nepál ale i celý svet. Situácia v krajine je veľmi kritická. Na mnohých miestach nefunguje elektrika, telefónne spojenie, nie je tam dostatok vody alebo sú úplne odrezané od sveta. 

V krajine je nedostatok záchranárov, nemocnice sú preplnené a každá pomoc je teraz veľmi potrebná. Využívame týmto náš cestovateľský blog, aby sme informovali o možnosti pomoci a pripájame sa. Ak môžete pripojte sa k pomoci.

Ako môžete pomôcť zo Slovenska?

Na Slovensku už niekoľko neziskoviek vyhlásilo zbierku na pomoc Nepálu.

    1.Človek v ohrození 

 • Združenie Človek v ohrození vyhlásilo verejnú finančnú zbierku na pomoc obetiam zemetrasenia v Nepále.
 • Dobrovoľný finančný príspevok možno posielať na číslo účtuSK1711000000002621182213.
 • V správe pre príjemcu je potrebné uviesť SOS Nepál.
 • Vyzbierané finančné prostriedky použijú na najakútnejšiu pomoc obetiam.
 • Viac tu: http://www.clovekvohrozeni.sk/sk/

     2. Slovenská katolícka charita

 • „Slovenská katolícka charita a organizácie, ktoré združuje, sa rozhodli rýchlo zareagovať a poskytnúť finančný príspevok vo výške 3500 eur na okamžité záchranné práce po ničivom zemetrasení v Nepále,“ uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. Podľa jeho slov v najbližších dňoch zašlú finančné prostriedky na zabezpečenie dočasného ubytovania, pitnej vody či základných hygienických potrieb pre ľudí v postihnutých oblastiach.
 • Záujemcovia môžu peniaze do verejnej zbierky poslať na číslo účtu SK 93 1100 0000 0029 45463097, variabilný symbol 226.       
 • Viac tu: http://www.charita.sk/aktuality/skch-vyhlasila-verejnu-zbierku-na-pomoc-obetiam-zemetrasenia-v-nepale

    3. Zbierka na Nepál Doroty Nvotovej

 • Chytilo Vas za srdce co sa deje v Nepále? Boli ste tam a spoznali ste tam úžasných ľudí s ktorými ste zažili veľa hodnotného? Teraz možete pomoc aj vy nepálcom. Táto zbierka je neformálna, nestojí za ňou žiadna organizácia a peniaze budú použité výhradne na rodiny ktoré osobne poznám v nepále ja Dorota Nvotova. Rodiny šerpov, nosičov, aj vhdobnych ludi, ktorých deti uz roky podporujeme. Do nepálu mieri tým dobrovolníkov ( ku ktorému sa možete pridať ak viete po anglicky a boli ste už v kathmandu) ktory bude v terene pomáhať rodinám a peniaze minú len na najnevyhnutnejšie veci a ani cent na seba. Všetky fotky a správy o tom čo sa presne deje sa budú zobrazovať tu. Pokiaľ chcete pomocť prosím, sharujte a pošlite peniaze na číslo účtu: IBAN: SK 4483605207004201615392. Pre platby zo zahranicia:
  Swift code:BREXSKBXXXX
  account owner: Dorota nvotova
  Bank name: mBank
  Bank address: mBank, pribinova 10, Bratislava, 81109, slovakia

          Priebeh pomoci môžete sledovať na udalosti, vytvorenej k tejto potrebe.

 

Ďakujeme

Michal / Letenkyzababku.sk

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.