Ako môžete prispieť na pomoc Nepálu

By: McKay Savage - CC BY 2.0

Nedávne zemetrasenie v Nepále spôsobilo nemalé ujmy na životoch, majetku a infraštruktúre krajiny. Je to veľmi smutná udalosť pre Nepál ale i celý svet. Situácia v krajine je veľmi kritická. Na mnohých miestach nefunguje elektrika, telefónne spojenie, nie je tam dostatok vody alebo sú úplne odrezané od sveta. 

V krajine je nedostatok záchranárov, nemocnice sú preplnené a každá pomoc je teraz veľmi potrebná. Využívame týmto náš cestovateľský blog, aby sme informovali o možnosti pomoci a pripájame sa. Ak môžete pripojte sa k pomoci.

Ako môžete pomôcť zo Slovenska?

Na Slovensku už niekoľko neziskoviek vyhlásilo zbierku na pomoc Nepálu.

    1.Človek v ohrození 

 • Združenie Človek v ohrození vyhlásilo verejnú finančnú zbierku na pomoc obetiam zemetrasenia v Nepále.
 • Dobrovoľný finančný príspevok možno posielať na číslo účtuSK1711000000002621182213.
 • V správe pre príjemcu je potrebné uviesť SOS Nepál.
 • Vyzbierané finančné prostriedky použijú na najakútnejšiu pomoc obetiam.
 • Viac tu: http://www.clovekvohrozeni.sk/sk/

     2. Slovenská katolícka charita

 • „Slovenská katolícka charita a organizácie, ktoré združuje, sa rozhodli rýchlo zareagovať a poskytnúť finančný príspevok vo výške 3500 eur na okamžité záchranné práce po ničivom zemetrasení v Nepále,“ uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. Podľa jeho slov v najbližších dňoch zašlú finančné prostriedky na zabezpečenie dočasného ubytovania, pitnej vody či základných hygienických potrieb pre ľudí v postihnutých oblastiach.
 • Záujemcovia môžu peniaze do verejnej zbierky poslať na číslo účtu SK 93 1100 0000 0029 45463097, variabilný symbol 226.       
 • Viac tu: http://www.charita.sk/aktuality/skch-vyhlasila-verejnu-zbierku-na-pomoc-obetiam-zemetrasenia-v-nepale

    3. Zbierka na Nepál Doroty Nvotovej

 • Chytilo Vas za srdce co sa deje v Nepále? Boli ste tam a spoznali ste tam úžasných ľudí s ktorými ste zažili veľa hodnotného? Teraz možete pomoc aj vy nepálcom. Táto zbierka je neformálna, nestojí za ňou žiadna organizácia a peniaze budú použité výhradne na rodiny ktoré osobne poznám v nepále ja Dorota Nvotova. Rodiny šerpov, nosičov, aj vhdobnych ludi, ktorých deti uz roky podporujeme. Do nepálu mieri tým dobrovolníkov ( ku ktorému sa možete pridať ak viete po anglicky a boli ste už v kathmandu) ktory bude v terene pomáhať rodinám a peniaze minú len na najnevyhnutnejšie veci a ani cent na seba. Všetky fotky a správy o tom čo sa presne deje sa budú zobrazovať tu. Pokiaľ chcete pomocť prosím, sharujte a pošlite peniaze na číslo účtu: IBAN: SK 4483605207004201615392. Pre platby zo zahranicia:
  Swift code:BREXSKBXXXX
  account owner: Dorota nvotova
  Bank name: mBank
  Bank address: mBank, pribinova 10, Bratislava, 81109, slovakia

          Priebeh pomoci môžete sledovať na udalosti, vytvorenej k tejto potrebe.

 

Ďakujeme

Michal / Letenkyzababku.sk

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?