8 najkrajších pláží Portugalska: Toto sú top miesta v blízkosti Porta, Lisabonu či Algarve

Najkrajšie pláže v Portugalsku
Najkrajšie pláže v Portugalsku.

Ešte ste neboli v Portugalsku na dovolenke a chceli by ste túto krajinu čoskoro navštíviť? No neviete, čo očakávať od miestnych pláží? Ktoré miesta zaradiť do svojho itinerára? Spravili sme vám prieskum. Toto je 8 najkrajších pláži Portugalska za rok 2023 pre lokality Porto, Lisabon, Algarve a Madeira. 

V okolí Porta

Láka vás na dovolenku toto farebné historické mesto? Okrem kvalitnej poznávačky sa portugalské Porto hrdí i nádhernými plážami. Toto je výber troch najkrajších.

Praia de Moledo, Minho

Ide o jednu z najznámejších pláží v Portugalsku. Turisti i miestni ju vyhľadávajú už od začiatku 19. storočia. Dôvod je prozaický – ponúka priam pohľadnicové scenérie. More je príjemne teplučké už od mája. V pešej vzdialenosti sa nachádza aj niekoľko reštaurácií a barov.

Praia de Moledo, Minho - pláž v Portugalsku
Praia de Moledo, Minho

Praia de Afife, Minho

Hľadáte na dovolenke v Portugalsku skôr pláž, kde uniknete od všetkého ruchu a užijete si chvíle pokoja? Potom Praia de Afife je miestom pre vás. Zavítajte na severné pobrežie Atlantiku. Nájdete ju pri osade Afife a dostane vás jemným bielym pieskom, tyrkysovou vodou a príjemným vstupom do nej. V blízkosti nájdete aj kemp.

praia de afife, Portugalsko
Praia de Afife, Portugalsko

Pláž v Apúlii

Ste radi v blízkosti mesta? Navštívte mestečko Apúlia, z ktorého sa prakticky odkiaľkoľvek viete dostať na pláž. Takú s mäkučkým pieskom, dlhú, miestami so skalnatými výbežkami na spestrenie. Voda je priezračná, mesto sa príkladne stará o zníženie znečistenia, nestretnete tu žiadnu väčšiu loď. Krásnu kulisu tvoria staré veterné mlyny, v ktorých sa dokonca môžete ubytovať

pláž v Apúlii, Portugalsko
Pláž v Apúlii

V okolí Lisabonu 

Máte tento rok namierené do hlavného mesta Portugalska charakteristického svojimi žltými električkami? Určite však radi prestriedate túlanie sa Lisabonom aj so slnením sa na nasledujúcich očarujúcich plážach.

Costa Nova, Ílhavo

Ide o jednu z najcharakteristickejších pláží Portugalska. Jej nezabudnuteľný vzhľad vám utkvie v pamäti pekne nadlho. Pobrežie je lemované pruhovanými domčekmi rôznych farieb, ktoré dodávajú miestu umeleckú atmosféru. Vyblázniť sa spoločne s deťmi môžete na pieskových dunách a o ďalšiu zábavu pre skupinky mladých, rodiny i starších je tu počas letných mesiacov postarané.

Costa Nova, Ílhavo, pláž v Portugalsku
pláž Costa Nova

Praia Grande do Guincho, Sintra-Cascais Natural Park

Táto pláž v Portugalsku ponúka panoramatický výhľad a skôr než na kúpanie sa hodí pre milovníkov vodných športov. Zavítajte na toto miesto a vychutnajte si pohľady na tmavomodrú vodu v kontraste so bielou, žltou, hnedou farbou piesku a útesov. Neoľutujete. Bude to zážitok na celý život.

Praia Grande do Guincho
Praia Grande do Guincho

Ribeira do Cavalo, Sesimbra

Lákajú vás odľahlejšie miesta? Ribeira do Cavalo je pláž mimo rušného sveta. Dostanete sa k nej v rámci malej túry po skalnatej ceste. Užite si túto pokojnú oblasť, nepreplnenú turistami, s plytkými a teplými vodami. Lisabon je vynikajúcim východzím bodom do tejto oblasti. No nezabudnite si so sebou vziať niečo pod zub, keďže ide o miesto mimo civilizácie.

Ribeira do Cavalo, Sesimbra, pláž v Portugalsku
Ribeira do Cavalo

V okolí Algarve

Vedeli ste, že toto miesto patrí k najslnečnejším v Európe? Dostane vás jeho divoká príroda skalné útvary, zátoky, nádherná hra kontrastov farieb… a najmä neskutočné pláže.

Praia da Marinha, Lagoa / Carvoeiro

Ak si pred dovolenkou pozeráte obrázky najkrajších portugalských pláží, pravdepodobne narazíte aj na fotografie Praia de Marinha. Očarí vás množstvo tónov modrej – od tyrkysovej až po tmavomodrú. Nádhernými prírodnými dekoráciami sú rôzne skalnaté a útesové útvary. Oblasť vďaka nim pôsobí divoko a nedotknuto. Takisto je prostredníctvom nich pláž rozdelená na menšie zátoky. 

Praia da Marinha, Lagoa, pláž v Portugalsku
Praia da Marinha

Praia da Rocha

Táto pláž pri meste Portimăo v regióne Algarve je považovaná za jednu z najkrajších portugalských plážípiesočnatá, široká a dlhá 2 kilometre, posiata skalnými útvarmi s červeným nádychom. Na Praia da Rocha máte postarané nielen o krásne výhľady a príjemný oddych, ale i športy a rušný nočný život.

Praia da Rocha v Portimao, Algarve
Praia da Rocha v Portimao, Algarve

Madeira

Madeiru prezývajú ostrovom večnej jari. Podnebie je tam teda po väčšinu roka veľmi príjemné, nečakajte žiadne veľké horúčavy. Turisti sem chodia najmä za vidinou kvalitných trekov. No bola by škoda si ich nespestriť aj nejakou tou kúpačkou 🙂

Praia do Porto do Seixal, Madeira

Počuli ste už o pláži s čiernym pieskom? Aj za takýmto vzácnym prírodným úkazom sa môžete vybrať na Madeiru. Poprechádzajte sa po piesku nezvyčajnej farby, osviežte sa vo vodách Atlantiku. Na jednom konci pláže objavíte malý vodopád a celé pobrežie je lemované stromami a skalami, ktoré tomuto miestu dodávajú atmosféru odľahlého kúta.

Praia do Porto do Seixal, Madeira
pláž Seixal

Máte aj vy tento rok vo výhľade dovolenku v Portugalsku? Veríme, že vás predchádzajúce miesta inšpirovali a budete mať vďaka nim jasnejšie, ktoré pláže zaradiť do svojho itinerára. Viac informácií o letenkách či ubytovaní nájdete na našom webe.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?