8 escape rooms, ktoré by ste v Bratislave mali navštíviť + 1 BONUS navyše

escape rooms v Bratislave

Nie vždy si musíte za úžasnými zážitkami zaletieť do inej krajiny. Aj tu na Slovensku máme množstvo skvelých miest a projektov, ktoré sa oplatí podporiť. Nás napríklad nejaký ten rok dozadu „očarili“ Escape rooms a vždy sme pri odchode z nich mali veľmi dobré pocity. Tak sme si povedali, že spravíme sériu článkov o Escape rooms na Slovensku a takto podporíme túto výbornú možnosť zábavy. Tak sme si povedali, že začneme Bratislavou, minulý mesiac sme si spravili niekoľkodňový výlet a vyskúšali mnohé bratislavské únikové hry. A že týchto pár dní stálo za to.

Čo sú escape rooms?

Tieto Escape rooms sa ešte len dostávajú do povedomia Slovákov. Vždy ide o ten istý princíp. Niekam sa dostanete a máte určitý časový limit – väčšinou hodinu, aby ste sa odtiaľ dostali. Riešite logické úlohy, hľadáte kódy od zámkov či kľúče, aby ste si odomkli niečo ďalšie. A posledným kľúčom, kódom či vyriešenou hádankou si otvoríte cestu von aj z miestnosti, z ktorej ste sa mali dostať.

V mojom okolí sa stretávam s rôznymi reakciami – hlavne keď o tom ľudia počujú prvý krát a spomeniem slovo „ujsť“. Vo väčšine prípadov nejde o nič strašidelné, ale naozaj iba o premýšľanie a hľadanie cesty von. 

Izba číslo 13

Únikové hry od „Izba číslo 13“ patria k tým najstarším aké by ste v Bratislave či na Slovensku hľadali. Aktuálne u nich nájdete 4 hry, na ktorých si máte možnosť vyskúšať svoje logické myslenie(pričom pri jednej si môžete zahrať aj 2 tímy proti sebe). My sme si vyskúšali najobľúbenejšiu hru Miesto činu a jednu z noviniek – miestnosť Chrám Lebiek

Miesto činu 

Ocitli ste sa na mieste činu a snažíte sa zistiť, čo sa na ňom stalo. Čoskoro však zistíte, že ste vstúpili do pasce a ak sa do konca časomiery odtiaľ nedostanete, ďalšia skupinka hráčov môže na mieste činu nájsť práve vás – ako obete. Miesto činu bolo úplne prvou hrou, ktorú sme si pri našom výlete za bratislavskými escape rooms zahrali. Ide čisto o logické uvažovanie – nič strašidelné sa tu diať nebude. Keby ste náhodou mali strach kvôli popisu vyššie. My sme si túto miestnosť užili, úlohy boli dobré a povedal by som, že táto miestnosť je vhodná úplne pre každého – aj ak ste pred tým príliš do escape rooms nechodili, aj ak sa chcete hlavne zabaviť a nechcete sa zapotiť pri každej jednej úlohe kým ju vyriešite.

Chrám lebiek

Táto ich novinka má na webe najvyššie hodnotenie obtiažnosti. Tak sme si povedali, že vyskúšame a uvidíme. A musím povedať, že skutočne bola asi najťažšia z tých, ktoré sme na našom výlete za Escape rooms zažili.Ak mám byť úprimný, tak takmer pol hodinku sme tam pobehovali kým sme sa poriadne rozhýbali (asi sme mali moc vysoké ego vypýtať si nápovedu 😀 ). Takže ak si chcete vyskúšať hru, pri ktorej budete musieť fakt premýšľať a zapotíte sa, poradil by som vám túto.

Asylum

Asylum. Ha. To je kapitola sama o sebe. Bola to jediná strašidelná escape room, ktorú sme si v Bratislave vyskúšali a musím povedať, že ide o úplne iný zážitok ako pri ostatných miestnostiach. Áno – riešite tu úlohy, snažíte sa nájsť kódy k zámkom a hľadáte kľúčiky, no to je až druhoradé. Tu je na prvom mieste atmosféra a tí, ktorí sa bojíte hororov sa budete báť aj tu. Ale zážitok je to parádny a aj naša kamarátka, ktorá tam bola s nami vo vnútri síce trpela, no po tom, čo sme túto únikovú hru prešli povedala že je rada, že tam šla a že má o zážitok navyše. Ale dajte si pozor. Traduje sa, že ak sa vám z miestnosti nepodarí uniknúť, z miestnosti vás už nepustia. My sme to našťastie stihli pár sekúnd pred uplynutím časového limitu. Snáď sa to podarí aj vám.

PaniQ Room

Da Vinciho Tajomstvá

Táto Escape room je v našom pomyselnom rebríčku veľmi vysoko. Na jednej strane nás celkom zaujala tématika Da Vinciho, ale hlavne prepracovanosť jednotlivých úloh bola na veľmi vysokej úrovni. Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že sa nám tá prepracovanosť javila aj najvyššia. Netreba si však mýliť prepracovanosť s vysokou obtiažnosťou. Úlohy boli dobré, intuitívne a dobre na seba naväzovali. Keď sme niečo našli, vedeli sme ako to použiť, kam ísť aby sme sa pohli opäť dopredu. Aj preto určite premýšľame o tom, že si skočíme zahrať aj ich druhú hru – Hannibalov Dotyk. Páčilo sa nám tu veľmi.

Questum

Tajomstvo Nicola Teslu

Túto escape room sme si pridali na zoznam naplánovaných Escape rooms na poslednú chvíľku a môžeme povedať, že ak by sme jej mali dať nejaký prívlastok, asi by to bolo „originálna“. Nebolo to tu ani zďaleka iba o hľadaní kľúčov a kódov. Bolo to presne o tom, čo by ste čakali od Escape room s názvom „Tajomstvo Nicola Teslu“. Išlo o slávneho fyzika a v takomto duchu sa niesli mnohé úlohy tejto hry. Aj samotný interiér bol celkom prepracovaný a je vidieť, že si dali majitelia na tom záležať. Ak teda túžite po logickej escape room, kde však nájdete úplne iné úlohy ako inde, určite sa tu zastavte 🙂

Trapped

Vírus

Náš posledný deň sme začali v únikovej miestnosti „Vírus“. Do ovzdušia unikol nebezpečný patogén, na ktorý musíte nájsť do jednej hodiny protilátku. A že to nebude vôbec jednoduché. Ocitnete sa v laboratóriu s mŕtvolou na lôžku a budete robiť všetko preto aby ste unikli. Aj keď ide o pomerne novú miestnosť, tiež nás tu potešilo niekoľko veľmi originálnych úloh, ktoré sme inde nemali možnosť vidieť a ani len nás v prvom momente nenapadlo, že to môže fungovať tak ako to fungovalo. Navyše sa miestnosť nachádza v absolútnom centre mesta, tak ak budete prechádzať Bratislavou a budete mať čas zastaviť sa a zahrať si hru, určite si tú hodinku užijete.

BrainTeaslava

BrainTeaslava je dlhodobou jednotkou na portáli TripAdvisor medzi únikovými miestnosťami. Obe miestnosti, ktoré sme si boli vyskúšať boli ladené do slovenského motívu – v prvom prípade na „Štb-ákov“ a obdobie v ktorom sa vtedy žilo, v druhom prípade na slávnu slovenskú osobnosť Juraja Jánošika. Dovolíme si ešte upozorniť, že dve nižšie uvedené miestnosti sa nenachádzajú na tom istom mieste aj keď ide o rovnakého prevádzkovateľa. My sme to zistili až po tom, čo sme prešli prvú miestnosť, tak aby ste o tom vedeli(v emaili vám príde pekne aj adresa kam máte prísť, ale človek niekedy automaticky ráta, že je to na jednom mieste…tak radšej takto aby ste vedeli 🙂 )

V pazúroch Štb

Prvou z dvojice únikových miestností bola hra „V pazúroch Štb“. Po veľa ľuďoch sa po tom, čo sa dostali do tohto bytu zľahla zem a vašou úlohou bude, aby ste sa medzi týchto ľudí nedostali aj vy. Úlohy boli ladené do daného obdobia a opäť by som chcel vyzdvihnúť plynulosť, ktorá nie je všade rovnaká. Akonáhle sme niečo našli, vedeli sme kde to použiť, ako pokračovať a čo nasleduje. Celá tá hra nás viedla tak nejak sama a takých tých „zásekov“, kedy sme mali nejak dlhšie problém zistiť, že čo by sme mali urobiť ďalej bolo minimum. A ono to potom na celom tom pocite z hry veľmi pridá, keď nemusíte príliš volať o nápovedu.

Jánošíkov Poklad

V tejto hre bude vašou úlohou zachrániť Juraja Jánošíka. Vstúpite do magického domu a pokúsite sa nájsť bájny Jánošíkov poklad. Táto miestnosť je o niečo ťažšia ako „V Pazúroch Štb“. My sme sa tam trošku zasekli pri jednej úlohe, kde sme asi 15 minút iba kukali na….Nie nepoviem vám na čo 😀 Čo by ste to mali potom za zážitok z hry, keby viete kam sa pozerať. Určite však ide o jednu z tých ťažších miestností, ktoré sme hrali a ak chcete hru ladenú do slovenskej tématiky na o niečo náročnejšej úrovni ako je „V Pazúroch Štb“, choďte do tejto. 

BONUS: Zábavný park Team Up

Na tento zábavný park sme narazili iba náhodou no vydali sme sa ho vyskúšať. Mali mať totiž medzi svojimi miestnosťami aj Escape Room – okrem iných. A musíme povedať, že za túto skúsenosť sme fakt radi.

Nejde o klasickú Escape Room, ale o komplex miestností, kde máte určitý časový limit aby ste ju prešli. A nejde príliš o logické úlohy. Budete liezť po rôznych lezeckých stenách, gumách či sieťach z lana. Budete hrať minigolf a snažiť sa v časovom limite dať čo určitý počet jamiek. Budete sa vyhýbať laserom či strieľať na rôzne ciele na stene. A na konci vás čaká prekážková druhá ako absolútne finále, kde budete musieť skákať, uhýbať sa, držať rovnováhu a hlavne nespadnúť, aby ste prešli aj poslednú z dvadsiatich úloh, ktoré na vás čakajú.

My sme sa tu zdržali asi 3 hodiny a 20 minút a to sme si nedávali príliš prestávky a snažili sa miestnosti prechádzať jednu za druhou. Takže ak hľadáš možnosť ako sa zabaviť na celé doobedie či poobedie, my určite odporúčame. 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 7

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?