5 najkrajších ostrovov sveta za rok 2015


Máte svojho favorita medzi ostrovmi? Ak áno tak ho možno vymeníte za jeden z nasledujúcich krásnych ostrovov. Na stránke tripadvisor sa každoročne koná ocenenie TOP destinácií, ostrovov a zaujímavých miest. Za rok 2015 boli tieto ocenenia udelené 10-tim ostrovom a my vám v našom magazíne priblížime prvých 5 najkrajších ostrovov.

Krása a rozmanitosť týchto ostrovov nepozná hraníc. Poďme sa teda spoločne dozvedieť viac o týchto 5-tich ostrovov a namotivovať sa na dovolenku na jednom z nich 🙂

1. miesto – Providenciales

providenciales ostrov - letenkyzababku

Karibská oblasť – v rebríčku najkrajších ostrovov sveta za rok 2015 vedie Providenciales. Nachádza sa niekoľko kilometrov severne od Haiti a je najľudnatejší spomedzi ostrovov Turks a Caicos. Krásna azúrová voda a kvalitné piesočnaté pláže je pre tento raj na zemi ešte slabý prívlastok. Nachádzajú sa tu korálové útesy takže potápanie alebo šnorchlovanie je tu ideálne. Nájdete tu špičkové strediská a hlavne často vyhľadávaný Grace záliv, kde je ideálne kúpanie či jazda na kajaku. Ak hľadáte raj na zemi a chcete sa „troška“ buchnúť po vrecku tak Providenciales vám dožičí nádhernú panorámu.

2. miesto – Maui

Maui havajsky ostrov - letenkyzababku
By: Patrick McNallyCC BY 2.0

Havaj – Maui je druhým najväčší z havajských ostrovov a určite sa nenechá zahanbiť. Ak ste viac milovníkom prírody ako plávania tak Maui má pre vás bohatú ponuku. Nachádza sa tu národný park Haleakalā, ktorý je známy svojím bambusovým pralesom alebo vodopádmi. Pláže sú tu ideálne na surfing a iné vodné športy. Jazda malebnou cestou do mestečka Hāna vás priam uchváti krásnym pohľadom a nezabudnuteľným zážitkom.

3. miesto – Roatan

Roatan ostrov - letenkyzababku
By: SNORKELINGDIVES.COMCC BY 2.0

Houndras – ostrov Roatan sa nachádza severne od Houndrasu len 45km. Dĺžka ostrova je niečo cez 60km a šírka zhruba 8km. Ak hľadáte adrenalínové dobrodružstvá tak tu budete určite na správnej adrese. Potápanie, lanová dráha, skoky do vody, surfing a mnoho viac nájdete na tomto krásnom ostrove. Čo tak jazda na koni po plážach alebo prehliadka botanických záhrad Carambola? Prečo nie? 🙂 Ostrov si treba pri návšteve vychutnať do poslednej bodky. Pre lepšie spoznanie ostrova si môžete rezervovať auto už od 30 Eur na deň. V reštauráciach si môžete objednať luxusné jedlo už od 15 Eur alebo vychutnať pivko pri západe slnka už od 60 centov. Ceny sú tu priaznivé. Tak neváhajte a určite jedného dňa príďte navštíviť bronzového zástupcu za najkrajší ostrov za rok 2015.

4. miesto – Santorín, Kyklady

Ostrov Santorín - letenkyzababku
By: J_amiCC BY 2.0

Grécko – čarokrásne grécke súostrovie v Egejskom mori. Tento ostrov je jedinečný a ihneď ho spoznáte vďaka farebným domčekom, ktoré sú postavené rovno do skalnatých útesov. Ostrov vznikol z pozostatkov sopečných kráterov a ponúka návštevníkom zaujímavú architektúru a neobyčajne krásnu krajinu plnú kontrastov. Ideálna návšteva ostrova je od jari do jesene. Vtedy to tu prekvitá turistickým ruchom. Dejiny  ostrova sa začali písať už 3000 rokov pred n. l. kedy tu bola založená kykladská civilizácia. Takže tu taktiež nájdete významné umelecké diela.

5. miesto – Koh Tao

Koh Tao ostrov - letenkyzababku
By: Guyon MoréeCC BY 2.0

Thajsko – ostrov Koh Tao nájdete v thajskom zálive v provincii Surat Thani. Ostrov priam prekvitá palmami a vysokým počtom korytnačiek, ktoré nájdete na brehoch. O nádherné piesočnaté pláže tu nie je núdza. V prípade ak vás láka potápanie ale nemáte skúsenosti, dajú sa tu zariadiť kurzy potápania. V októbri sa vám však na ostrov veľmi neoplatí ísť, začína obdobie dážďov, ktoré niekedy trvá niekoľko dní. Takže ak sa chcete vyblázniť s požičanou motorkou v lese, naučiť sa potápať, vyskúšať thajskú masáž a hlavne zažiť perfektnú dovolenku tak Koh Tao je to pravé orechové.

Aktuálne akciové letenky

6 až 10 miesto v ocenení najkrajších ostrovov 2015 obsadili:

6. miesto – Madeira, Madeirské súostrovie

7. miesto – Bali, Indonézia

8. miesto – Maurícius, Afrika

9. miesto – Bora Bora, Ostrovy Spoločnosti

10. miesto – Fernando de Noronha, Brazília

Pozrieť si bližšie hodnotenia a referencie ostrovov na stránke TripAdvisor.com >>

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?