12 medzinárodných festivalov, ktoré stoja za letenku!

By: Christian Bowman - CC BY 2.0

Čo si takto naplánovať dovolenku spojenú s neuveriteľnou zábavou? Zúčastniť sa na medzinárodnej párty, na ktorú nikdy nezabudnete? Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa počas roka vo svete deje.

1. JANUÁR – CAPE MINSTREAL CARNIVAL ( Kapské mesto, Južná Afrika ) : Je to viac ako 100 rokov stará záležitosť. Táto hudobná pouličná paráda je jedným z najväčších karnevalov na svete. 2 januára sa každý rok tisíce ľudí vyzdobených v jasnom, slávnostnom oblečení, vyberie do ulíc, aby oslavovali. Hudba sa pohybuje v rôznych žánroch, od tradičných miestnych favoritov, cez pochodujúce orchestre až po moderné popové piesne.

By: tsn92 – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

2. FEBRUÁR – KARNEVAL ( Rio de Janeiro, Brazília ) : Karneval sa oslavuje po celom svete a zrejme by ste predpokladali, že Rio de Janeiro je široko ďaleko tým najväčším karnevalovým mestom. Hlavným lákadlom je Samba Parade s vysokou úrovňou, najlepšou školou samby, bohatými kostýmami a piesňami, vytvorenými len pre túto príležitosť. Oslava začína 5. februára a končí 9. februára. 

By: Nicolas de Camaret – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

3. MAREC – HOLI FESTIVAL ( India a v mestách po celom svete ) : Holi festival môže byť tou najviac farebnou a fotogenickou dovolenkou na svete. Je známy ako festival farieb. Staroveký hinduistický sviatok znamená víťazstvo dobra nad zlom. Slávnosti začínajú večerným táborákom a pokračujú až do rána, kedy sa všetko naplní žiarivým práškom, ktorý musíte hodiť na niekoho z prítomných. Najbližšie je Holi 23 marca. 

By: Pabak Sarkar – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

4. APRÍL – KING S DAY ( Amsterdam) : Keď má kráľ v Holandsku narodeniny, každý musí ísť na párty. Deň kráľov (alebo „Koninginnedag“) je známy pre niekoľko tradícií. Vrátane celoštátneho blšieho trhu a obrích vonkajších koncertov v Amsterdame. Len nezabudnite nosiť národnú farbu-oranžovú.Tohtoročný sviatok je 27. apríla.

By: Rok Hodej – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

5. MÁJ – LIGHTNING IN A BOTTLE ( Bradley, Kalifornia, USA ) : Tento festival je často prirovnávaný k Burning Man, ale prostredie je menšie a zelenšie. Začalo sa to ako súkromná narodeninová oslava, ale prerástla až do 4 dňovej oslavy jógy, umenia, hudby a ekologického myslenia. Termín je 21. až 25. máj.

By: sharlene stephens – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

6. JÚN – BONNAROO MUSIC AND ART FESTIVAL ( Manchester, Tennessee, USA ) : Kým Bonnaroo je najviac známe ako premiéra hudobného festivalu, jeho atrakcie zasahujú do mnohých umeleckých foriem. Divadelné predstavenie odohrané celé v sede, úplne nové nezávislé filmy a podobne. Desiatky neziskových organizácií sa tu schádzajú, aby učili ľudí o udržateľnosti. Tohtoročný ročník je 9. – 12. júna.

By: Jon Elbaz – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

7. JÚL – BORYEONG MUD FESTIVAL ( Boryeong, Južná Kórea ) : Počas väčšiny roka je Boryeong pokojným pobrežným mestom, známym pre svoje bohaté bahenné pláže, ktoré sa používajú na liečebné a kozmetické účely. Ale počas festivalu Mud, to je jeden hlučný večierok, ktorého sa ročne zúčastňujú milióny turistov. Potom ako sa vybláznite v blate, môžete relaxovať v jednej z mnohých kozmetických a masážnych kliník v meste. 

By: Hypnotica Studios Infinite – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

8. AUGUST – LA TOMATINA ( Bunol, Španielsko ) : Kto nikdy nesníval o obrovskej potravinovej bitke, ktorú nám v škole zakazovali? Každý rok, poslednú stredu v auguste sa malé španielske mesto Bunol stáva dejiskom potravinového boja s viac ako sto tonami prezretých paradajok. Tento rok sa koná 31. augusta. 

By: nedim chaabene – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

9. SEPTEMBER – THE GREAT RENO BALLOON RACE ( Reno, Nevada, USA ) : Len málo vecí je tak fascinujúcich ako kŕdeľ teplovzdušných balónov, ktoré sa skĺzajú po jasnej modrej oblohe. September je hlavným časom pre balónové festivaly po celých Spojených štátoch a The Great Reno patrí medzi tie najlepšie. Trojdňová akcia je pre verejnosť zdarma. Určite budete ako v detskom údive bez ohľadu na vek. Tento rok sa koná 11. až 13. septembra. 

By: Trevor Bexon – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

10. OKTÓBER – MASSKARA FESTIVAL ( Bacolod, Negros Occidental, Filipíny ) : Bacolod je prezývané ako „mesto úsmevov“, a Masskara ukazuje, prečo. Od začiatku 80. rokov sa z miesta utrpenia stalo miesto maškarného plesu a radosti. Najbližší ples sa koná 19. októbra.

By: Jundy Tiu – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

11. NOVEMBER – Yi Peng Lantern Festival ( Chiang Mai, Thajsko ) : Jediným pohľadom na nočnú oblohu plnú hviezd sa dostanete do nemého úžasu. Sviatok svetiel, nazvaný „Yi Peng“, je náboženský obrad, ktorý vzdáva poctu Buddhovi. Druhá časť festivalu je o týždeň neskôr a vychádza v ústrety turistom. Vždy je koncom novembra.

By: Jirka Matousek – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

12. ART BASEL ( Miami Beach, Florida, USA ) : Art Basel je jedným z najväčších umeleckých podujatí na svete. Už len vďaka tomu, že vždy predstavuje svetovú premiéru moderného a súčastného umenia na veľtrhu. Prichádzajú tisícky umelcov a fanúšikov, ktorí vás nabijú svojou energiou. Tento rok sa koná 3. až 6. decembra.

By: See-ming Lee – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

 

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.