10 geniálnych aplikácií pre cestovateľov

By: British Airways - CC BY 2.0

Chystáte sa na dovolenku? Premýšľate, čo zabaliť? Určite si „pribaľte“ aj niektorú z nasledujúcich aplikácií.

1. Wi-fi Hacker

Ako samotný názov napovedá, aplikácia vám po spustení vyhľadá všetky dostupné siete v okolí a s trochou šťastia ukáže aj ich heslá. Počet sietí značne ovplyvňuje rýchlosť aplikácie. Wi-fi Hacker bol vytvorený na kontrolu bezpečnosti vlastnej siete a jeho zneužitie sa tak trošku nezhoduje so zákonom. Takže účel svätí prostriedky, ale všetko na vlastný risk.

2. XE Currency
By: Moyan BrennCC BY 2.0

Ak prechádzate viacerými krajinami, táto aplikácia vám môže prísť vhod. XE Currency vám poskytne informácie o kurzoch všetkých svetových mien, ktoré sú pravidelne aktualizované. Ďalšou výhodou je, že už raz vyhľadané kurzy sa ukladajú do pamäte a môžete sa k nim kedykoľvek vrátiť aj v offline režime.

3. MapsWithMe

Bez máp to proste nejde. Výhodou tejto aplikácie je, že potom, čo si stiahnete mapy vami vybranej krajiny, poprípade mesta, môžete ich používať offline. Mapy je možné zväčšovať, zmenšovať, otáčať, robiť si v nich záložky a vyhľadávať. Vyhľadávanie je podporované automaticky navrhovanými termínmi.

4. TranslateGoogle

Ocitli ste sa v cudzine a nerozprávate miestnym jazykom? Nevadí, TranslateGoogle vám s tým pomôže. Stačí si stiahnúť jazyky, ktoré potrebujete a následne s nimi môžete pracovať offline. Na výber ich máte 90.

By: Alan LevineCC BY 2.0

Prevrat v aplikácii nastal potom, čo Google minulý rok odkúpil aplikáciu Word Lens. Vďaka nej si dnes môžete nasmerovať foťák vášho smartfónu na text a na obrazovke sa vám zjaví jeho preklad v angličtine. Táto funkcia podporuje až neuveriteľných 26 jazykov.

5. Ringcredible
By: eyeliamCC BY 2.0

Ste na opačnom konci sveta a chcete sa podeliť o svoje zážitky so známymi? V tom prípade si určite stiahnite aplikáciu Ringcredible. Po pripojení na wi-fi máte možnosť komunikovať s kýmkoľvek po celom svete len za pár centov.

Aplikácia vám ušetrí až 90% poplatkov, ktoré by ste inak „venovali“ svojmu operátorovi. A čo je na tom najlepšie? Osoba na druhej strane nemusí mať ani aplikáciu, ani pripojenie na internet :).

6. GasBuddy

Pokiaľ sa chystáte na dovolenku autom, tak sa vám GasBuddy bude celkom určite hodiť. Táto aplikácia pomáha vystopovať najlacnejší benzín vo vašom okolí, stačí zadať vase GPS súradnice alebo poštové smerovacie číslo. Aplikácia funguje na systéme odporúčaní od miestnych obyvateľov. Tí za poskytovanie a aktualizovanie cien pohonných hmôt získavajú odmeny ako napríklad tankovanie zadarmo.

7. WorldMate

Plánujete výlet? WorldMate je váša osobná asistentka v telefóne.

Aby ste sa vyhli neustálemu prehľadávaniu pošty a prepisovaniu si informácií o vašej ceste, stačí si preposlať všetky emaily s rezervačnými číslami ubytovania, letov, zážitkových aktiví atď. Aplikácia všetky tieto informácie zhromaždí a podľa nich vám vyhotoví personalizovaný itinerár. Ďalej vám pripraví kalendár akcií, bude vám pripomínať dôležité termíny alebo vás poinformuje o zmene vášho letu.

8. Wikitude
By: Marcin PolakCC BY 2.0

Táto aplikácia sa stane vašim osobným sprievodcom. Stačí si odfotiť svoje okolie a Wikitude vám poskytne informácie o vašej lokalite, miestnych reštauráciach, pamiatkach a zážitkových aktivitách. Mimo iné vám z miesta, kde sa nachádzate, zobrazí aj „tvíty“ a poskytne aktuálny zmenárensky kurz.

9. GeniusTravel

Ak svoj výlet organizujete v závislosti od svojho rozpočtu, táto aplikácia vám ušetrí čas aj peniaze :). Namiesto siahodlhého hľadania lacného ubytovania, požičovní áut a zážitkov si jednoducho vyberiete jednu z týchto kategórií a nastavíte si cenu od – do. A čo je super, rezervovať môžete priamo cez aplikáciu.

Ak máte záujem o lacné letenky, zadáte dátum a rozpočet a necháte sa prekvapiť ponúknutou destináciou. Túto funkciu mnohí poznajú už zo SkyScanneru, avšak GeniusTravel si pýta konkrétny dátum.

10. Hopper

Hopper je aplikácia ako stvorená pre lovcov lacných leteniek. Keďže sa ceny letov výrazne menia, prepovedať ich pohyb počas roka je pre bežného smrteľníka nemožné. Na to tu máte skvelý tým Letenkyzababku a aplikáciu Hopper.

Tá analyzuje miliardy letov denne a predpovedá zmeny ich cien. Aplikácia vás upozorní, kedy je najvhodnejších čas na kúpu leteniek a kedy s nimi radšej počkať. Taktiež si môžete nastaviť notifikácie, ktoré vás upozornia, kedy vaša vysnívaná letenka dosiahla svojho cenového minima a rovno môžete „búkovať“ :).

 

Máte tipy na nejaké iné aplikácie, ktoré vám uľahčujú cestovanie? Ak áno, podeľte sa o ne 🙂.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

1 komentár

  1. Vyzkoušel jsem doporučovanou aplikaci Hopper, odhad vývoje cen je sice zajímavá věc, otázka je jak se dá na to spolehnout. Jinak ale možnosti nastavení jsou minimální (pouze pevný datum odletu, pevný datum příletu). Dle mého podstatně dokonalejší aplikací je Skypicker, kde se dá nastavit rozsah dní odletu (návratu), počet dní strávených v destinaci, rozsah časů na přestup, maximální délka letu, pouze přímé lety, měna v které se zobrazují ceny atd.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno