V Európe zlyhal dôležitý systém na riadenie letovej dopravy – tisíce letov bude značne meškať!

Spoločnosť Eurocontrol, ktorá sa stará o plynulé riadenia letovej dopravy v Európy oznámila, že dôležitý systém na riadenie letovej dopravy v Európe ETFMS dnes v utorok v poobedňajších hodinách zlyhal.

Informácie o lietadlách, ktoré sa dostali do systému pred 12:26 sa kompletne stratili. Chyba však bola identifikovaná, pracuje sa na jej opravení a všetky tieto informácie budú letecké spoločnosti nahlasovať znova.

Podľa vyjadrení kompetentných by sa dnes vo večerných hodinách mal problém vyriešiť a lietadlá by mali konečne začať znova lietať.

Očakáva sa, že meškanie bude mať asi 15 000 z 29 000 letov, ktoré v utorok v rámci Európy mali odlietať.

Napríklad pri letisku v Budapešti v dôsledku tejto poruchy obmedzili počet odletov za hodinu na 7.

Hovorca letiska v Budapešti Mihály Hardy taktiež poznamenal, že treba rátať s vážnym meškaním aj v prípade spojov prilietajúcich do maďarskej metropoly. Hovorca vyzval cestujúcich, aby si informácie o letoch vyžiadali u danej leteckej spoločnosti

Na záver treba poznamenať, že zlyhanie systému nijak neovplyvnilo bezpečnosť leteckej dopravy, iba spôsobilo výrazne meškania plánovaných letov.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.