Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili

By: Roman Boed - CC BY 2.0

 

Európa ukrýva v sebe mnohé poklady. Prinášame vám top európskych 5 miest, ktoré vás možno nikdy nenapadlo navštíviť. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Jose Luis Cernadas Iglesias – Kláštor Santa Maria de Monfero

1. TALLINN – ESTÓNSKO : Hlavné mesto Estónska, Tallinn, je bezpochyby jedno z najkrajších miest v Európe. Nielen že mesto je krásne, ale estónske dievčatá sú považované za štvrté najkrajšie ženy v Európe. Narozdiel od iných miest, tu je verejná doprava úplne zadarmo. Staré mesto je pod ochranou Unesca, ako svetové dedičstvo, ako jedno z najzachovalejších miest v Európe. Tým pádom sa stáva hostiteľom pre mnohé hudobné festivaly, trhy a rôznych udalostí. Tallinn je len nepatrný kúsok od Helsínk. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Paulius Malinovskis – Prístav v Tallinne

2. GOTHENBURG – ŠVÉDSKO : Nachádza sa na západnom pobreží Švédska. Gothenburg má veľký prístav, ktorý pozýva cestujúcich na more z miest, ako je Dánsko, Nórsko a iné. Gothenburg je bohatý na múzeá a kultúru, vďaka čomu je hostiteľom Medzinárodného filmového festivalu v Goteburgu, knižného veľtrhu a medzinárodného festivalu vedy. Je to pomerne nové mesto v porovnaní s európskou históriou. Bolo založené v 17.storočí a jeho najviac ikonickou pamiatkou je most cez rieku Gota. Je to krásne škandinávske mesto, ktoré poskytuje jednoduchú bránu do iných severných európskych miest. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Mikael Tigerström – Great Harbor Canal

3. ROTTERDAM – HOLANDSKO : Toto mesto je známe obchodné centrum Holandska a často je zatienený svojim severným bratrancom Amsterdamom. Rotterdam, ako najvyššie mesto v Holandsku a jedno z najväčších v Európe, nikdy neprestane udivovať ľudí, ktorí chcú zažiť ruch veľkomesta a byť zároveň na skok od Veľkej Británie. Je to však aj najzelenejšie mesto v Holandsku. Má výborné dopravné spojenie s najväčším prístavom v Európe. Má taktiež systém metra a železničných sietí spájajúce sa s Amsterdamom, Bruselom a inými krajinami. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Roman Boed – Most Erasmus

4. VIEDEŇ – RAKÚSKO : Viedeň je bohatá svojou históriou a to je to, čo má hlavné mesto cestovateľovi ponúknuť. Dunaj preteká centrom mesta. Viedeň je známa aj ako mesto hudby, pretože sú tam rodné domy hudobných virtuózov ako napríklad Mozart, Beethoven či Schubert. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Dominik Bartsch – Schönbrunn

5. LJUBLJANA – SLOVINSKO : Mať draka ako symbol mesta, vás zaujme ako prvé. Ljubljana dýcha oheň, ako jedno z najkrajších miest v Európe. Zasnežené hornaté pozadia, najsevernejšie mesto z bývalých juhoslovanských národov, vitríny farebných budov a architektúra typická pre strednú Európu. Ljubljana nemá žiadne svetovo preslávene atrakcie a žije tam len niečo cez 300 tisíc obyvateľov. Ljubljana má niečo pre každého, je ideálna pre cestovanie v skupinách, pretože nie každý bude súhlasiť so všetkým, všade a všetkým.  

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Nicolas Vollmer – Canaux de Ljubljana

Tak ktoré bude to vaše mesto, ktoré navštívite ?

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?