Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili

By: Roman Boed - CC BY 2.0

 

Európa ukrýva v sebe mnohé poklady. Prinášame vám top európskych 5 miest, ktoré vás možno nikdy nenapadlo navštíviť. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Jose Luis Cernadas Iglesias – Kláštor Santa Maria de Monfero

1. TALLINN – ESTÓNSKO : Hlavné mesto Estónska, Tallinn, je bezpochyby jedno z najkrajších miest v Európe. Nielen že mesto je krásne, ale estónske dievčatá sú považované za štvrté najkrajšie ženy v Európe. Narozdiel od iných miest, tu je verejná doprava úplne zadarmo. Staré mesto je pod ochranou Unesca, ako svetové dedičstvo, ako jedno z najzachovalejších miest v Európe. Tým pádom sa stáva hostiteľom pre mnohé hudobné festivaly, trhy a rôznych udalostí. Tallinn je len nepatrný kúsok od Helsínk. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Paulius Malinovskis – Prístav v Tallinne

2. GOTHENBURG – ŠVÉDSKO : Nachádza sa na západnom pobreží Švédska. Gothenburg má veľký prístav, ktorý pozýva cestujúcich na more z miest, ako je Dánsko, Nórsko a iné. Gothenburg je bohatý na múzeá a kultúru, vďaka čomu je hostiteľom Medzinárodného filmového festivalu v Goteburgu, knižného veľtrhu a medzinárodného festivalu vedy. Je to pomerne nové mesto v porovnaní s európskou históriou. Bolo založené v 17.storočí a jeho najviac ikonickou pamiatkou je most cez rieku Gota. Je to krásne škandinávske mesto, ktoré poskytuje jednoduchú bránu do iných severných európskych miest. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Mikael Tigerström – Great Harbor Canal

3. ROTTERDAM – HOLANDSKO : Toto mesto je známe obchodné centrum Holandska a často je zatienený svojim severným bratrancom Amsterdamom. Rotterdam, ako najvyššie mesto v Holandsku a jedno z najväčších v Európe, nikdy neprestane udivovať ľudí, ktorí chcú zažiť ruch veľkomesta a byť zároveň na skok od Veľkej Británie. Je to však aj najzelenejšie mesto v Holandsku. Má výborné dopravné spojenie s najväčším prístavom v Európe. Má taktiež systém metra a železničných sietí spájajúce sa s Amsterdamom, Bruselom a inými krajinami. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Roman Boed – Most Erasmus

4. VIEDEŇ – RAKÚSKO : Viedeň je bohatá svojou históriou a to je to, čo má hlavné mesto cestovateľovi ponúknuť. Dunaj preteká centrom mesta. Viedeň je známa aj ako mesto hudby, pretože sú tam rodné domy hudobných virtuózov ako napríklad Mozart, Beethoven či Schubert. 

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Dominik Bartsch – Schönbrunn

5. LJUBLJANA – SLOVINSKO : Mať draka ako symbol mesta, vás zaujme ako prvé. Ljubljana dýcha oheň, ako jedno z najkrajších miest v Európe. Zasnežené hornaté pozadia, najsevernejšie mesto z bývalých juhoslovanských národov, vitríny farebných budov a architektúra typická pre strednú Európu. Ljubljana nemá žiadne svetovo preslávene atrakcie a žije tam len niečo cez 300 tisíc obyvateľov. Ljubljana má niečo pre každého, je ideálna pre cestovanie v skupinách, pretože nie každý bude súhlasiť so všetkým, všade a všetkým.  

Top 5 európskych miest, ktoré ste ešte nenavštívili
By: Nicolas Vollmer – Canaux de Ljubljana

Tak ktoré bude to vaše mesto, ktoré navštívite ?

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.