Spoločnosť Qantas spustí najdlhšiu linku na svete – let potrvá viac ako 17 hodín!

By: jason goulding - CC BY 2.0

O leteckej spoločnosti Qantas ste možno ešte ani nepočuli, no táto spoločnosť plánuje spustiť najdlhšiu priamu linku na svete. 

Qantas je najväčšia austrálska letecká spoločnosť a dokonca jedna z najlepších leteckých spoločností na svete. Tento rok sa umiestnila na 9. mieste a dlhodobo sa v TOP10 udržuje. 

Nová letecká linka bude spustená medzi mestami Perth a Londýn, ktoré sú od seba vzdialené 14 466 kilometrov. Let potrvá 17,5 hodiny, čo bude taktiež aj novým rekordom medzi aktuálnymi komerčnými priamymi leteckými linkami.

Spustenie linky sa očakáva na budúcu zimu, či jar roka 2018. Čaká sa predovšetkým na dodanie nových lietadiel Boeing 787 Dreamliner.

Svetový rekord aktuálne drží spoločnosť Emirates medzi mestami Dubaj a Auckland. Vzdialenosť 14 200 kilometrov prekonal Airbus A380 za 16,5 hodiny.

Qantas však môže uchmatnutie si tejto „trofeje“ skomplikovať spoločnosť Qatar Airways u ktorej sa hovorí o spustení priamej linky z Dauha do Auckland-u, ktorá je o niečo dlhšia. Spustiť sa mala už tento december no jej spustenie sa odložilo, stále je však v pláne spoločnosti.

Šepká sa taktiež o spustení linky Singapore Airlines zo Singapuru do New Yorku, ktorá je dlhá dokonca viac ako 15 300 kilometrov.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno