Spoločnosť EasyJet sa zaviazala, že do roku 2030 začne lietať na elektrický pohon!

Globálne oteplovanie spôsobujú hlavne 3 faktory – spaľovanie fosílnych palív, odlesňovanie a živočíšna výroba. S prvým z uvedených problémov sa rozhodla bojovať britská aerolinka EasyJet a pre svojich pasažierov prichádza so silným záväzkom.

Do roku 2030 bude na kratších trasách lietať s lietadlami, ktoré budú poháňané elektrickou energiou z batérii.

Čo je skvelý posun, pretože práve krátke lety sú čo sa týka vypúšťania skleníkových plynov do atmosféry najmenej efektívne – keďže najviac paliva sa spáli práve pri štarte a pri pristávaní lietadla. 

A vyzerá to tak, že technológie konečne pokročili – pretože dlhodobo dôvodom, prečo lietadlá zaostávali v tomto pokroku oproti autám bola kapacita elektrických batérii, ktorá neposkytovala lietadlu potrebnú energiu.

Spoločnosť uviedla, že príkladom takejto linky, na ktorej by sa do roku 2030 mohlo lietať na elektrickom lietadle by mohla byť linka Amsterdam – Londýn spolu s ďalšími linkami do 500km.

Z Viedne lieta EasyJet najbližšie do Berlína – kam je to niečo cez 500km. Avšak ak by sa spoločnosť rozhodla pridať aj nejaké kratšie linky do nášho regiónu, elektrickým lietadlom by sa z Viedne mohlo lietať napríklad do Benátok, hlavného mesta Chorvátska či Slovinska, Transylvánie v Rumunsku či na linkách do Prahy či Košíc.

Ak teda budeme mať na výber letieť niekam EasyJet-om alebo inou leteckou spoločnosťou a ceny budú porovnateľné, my určite siahneme po EasyJet-e 🙂 Podobné kroky treba podporovať.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)