Ako sa darilo bratislavskému letisku v roku 2016?(+INFOGRAFIKA)

letisko v Bratislave
Zdroj https://www.bts.aero/

Bratislavské letisko nepatrí k tým najväčším ani najúspešnejším aké tu v Európe máme. Ani v konkurencii Strednej Európy na tom nie sme najlepšie. No tešiť nás môže aspoň fakt, že sa situácia pomaly zlepšuje a počet ľudí, ktorí cestujú z Bratislavy sa pomaly zvyšuje. 

Zatiaľ čo v roku 2015 letisko Milana Rastislava Štefánika odbavilo 1 564 311, za rok 2016 to už bolo 1 756 808. Nárast cestujúcich bol teda 12,3%, čo je percentuálne ďaleko za priemerom európskych letísk, ktoré rástli v priemere o 5,2%. Letiská v európskej únii rástli priemerne o 6,3%. Stále je to však pomerne nízky počet ľudí, ktorý sa napríklad na pražskom letisku odbaví za mesiac, dva.

„Bratislavské letisko dosiahlo dva roky po sebe dvojciferný percentuálny nárast, pričom číslo mohlo byť ešte významne vyššie, pokiaľ by geopolitickú situáciu neskomplikovala všadeprítomná hrozba teroristického útoku, ktorá odradila značný počet ľudí od ciest za dovolenkou do tradičných destinácií. To bolo príčinou poklesu v dovolenkovej charterovej preprave. Teší ma však, že najväčší nárast cestujúcich na letisku BTS zaznamenala pravidelná letecká doprava (plus 24 % oproti roku 2015),  zhodnotil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík.

Klasicky najväčší podiel na množstve prepravených ľudí mala spoločnosť Ryanair, ktorá poskytla služby 1 161 868 ľuďom. Množstvo zaujímavých informácii nájdete v tejto infografike: 

Infografika letisko Bratislava

Najobľúbenejšou linkou bola tá z/do Londýna, ktorú využilo 234 313 ľudí. Nasledoval Dublin, Berlín a Miláno – všetko linky od spoločnosti Ryanair. Päticu uzatvára spoločnosť Pobeda so svojou linkou do Moskvy. 

Najsilnejším mesiacom bol júl, kedy sa prepravilo 257 814 pasažierov.

Zdroj infografiky: https://www.bts.aero/

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.