RYANAIR: „Namiesto akciových leteniek za 9£ či 5£ budú letenky zadarmo“

By: World Travel & Tourism Council - CC BY 2.0

Michael O’Leary, výkonný riaditeľ nám všetkým známej leteckej spoločnosti Ryanair, uviedol, že verí v to, že by sa mohli letenky írskej spoločnosti predávať v horizonte desiatich rokov zadarmo s tým, že by letiská zdieľali výnosy s leteckými spoločnosťami.

Konkrétne sa vyjadril takto: „Našou výzvou budúcnosti je znižovať ceny leteniek aj naďalej. Osobne mám víziu, že v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch budú letenky Ryanair-u zadarmo čo povedie k tomu, že lietadlá budú plné a my budeme zarábať peniaze zdieľaním výnosov s letiskami. Z výnosov od všetkých ľudí, ktorí sa budú presúvať cez letisko získaním podielu z nákupov a maloobchodných tržieb letiska. “

Írska spoločnosť očakáva tento rok 119 miliónov cestujúcich a rapídne zvyšuje počet svojich lietadiel s tým, že kapacita v roku 2024 by mala presahovať 200 miliónov cestujúcich. Rast O'Leary plánuje stavať na zákazníkoch, ktorí idú predovšetkým po cene leteniek, pričom sa chce zamerať napríklad na Air Berlin v Nemecku, Alitaliu v Taliansku či LOT Polish Airlines v Poľsku.

Dodal „Skutočne si myslím, že sa to stane. Nebude to možné na letisku Heathrow a týchto veľkých letiskách. Každopádne u väčšiny ostatných letísk, ktorých cieľom je vyšší traffic, tak tu ten proces pomaly začína – znižovaním letiskových poplatkov a ďalších sadzieb. Namiesto akciových leteniek za 9£ či 5£ budú letenky úplne zadarmo

Priemerná cena letenky bola za minulý rok 46€. Tento rok by to malo klesnúť o 10-15%. Asi štvrtinu príjmov spoločnosti momentálne tvoria doplnkové služby ako prenájom áut či servis priamo na palube.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno