POZOR! WizzAir ruší možnosť zobrať si veľkú príručnú batožinu v základnej cene!

WizzAir lietadlo

Nie je tomu tak dávno, čo Ryanair oznámil, že pasažierom ruší možnosť zobrať si veľkú príručnú batožinu 55x40x20cm v základnej cene a namiesto toho má každý možnosť zobrať si iba tašku s rozmermi 40x25x20cm. Ak chce batožiny viac, musí si priplatiť.

S rovnakou politikou dnes prichádza aj stredoeurópsky konkurent – WizzAir. Ruší sa možnosť zobrať si so sebou batožinu s rozmermi 55x40x23cm v základnej cene a namiesto toho si so sebou môžete zobrať iba menšiu tašku s rozmermi 40x30x20cm.

Iba pasažieri, ktorí si dokúpia „Wizz Priority“ si budú môcť so sebou zobrať doteraz bežnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm. 

Cena tejto služby začína na 5€ za jeden let, pričom okrem možnosti zobrať si so sebou väčší kufor s vyššie uvedenými rozmermi budete mať možnosť prioritného nástupu.

Okrem toho WizzAir zaraďuje do ponuky aj separátnu možnosť pridať si k letenku možnosť zobrať si väčšiu príručnú batožinu za poplatok, ktorý bude začínať na 7€.

Zmena začne platiť od 1.novembra, pričom pasažieri, ktorí si kúpili letenky 9.októbra a skôr budú mať automaticky v cene letenky aj väčšiu batožinu s rozmermi 55x40x23cm.

Celé vyhlásenie nájdete na tejto stránke.

batožina Wizzair po novom

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?