POZOR! WizzAir ruší možnosť zobrať si veľkú príručnú batožinu v základnej cene!

WizzAir lietadlo

Nie je tomu tak dávno, čo Ryanair oznámil, že pasažierom ruší možnosť zobrať si veľkú príručnú batožinu 55x40x20cm v základnej cene a namiesto toho má každý možnosť zobrať si iba tašku s rozmermi 40x25x20cm. Ak chce batožiny viac, musí si priplatiť.

S rovnakou politikou dnes prichádza aj stredoeurópsky konkurent – WizzAir. Ruší sa možnosť zobrať si so sebou batožinu s rozmermi 55x40x23cm v základnej cene a namiesto toho si so sebou môžete zobrať iba menšiu tašku s rozmermi 40x30x20cm.

Iba pasažieri, ktorí si dokúpia „Wizz Priority“ si budú môcť so sebou zobrať doteraz bežnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm. 

Cena tejto služby začína na 5€ za jeden let, pričom okrem možnosti zobrať si so sebou väčší kufor s vyššie uvedenými rozmermi budete mať možnosť prioritného nástupu.

Okrem toho WizzAir zaraďuje do ponuky aj separátnu možnosť pridať si k letenku možnosť zobrať si väčšiu príručnú batožinu za poplatok, ktorý bude začínať na 7€.

Zmena začne platiť od 1.novembra, pričom pasažieri, ktorí si kúpili letenky 9.októbra a skôr budú mať automaticky v cene letenky aj väčšiu batožinu s rozmermi 55x40x23cm.

Celé vyhlásenie nájdete na tejto stránke.

batožina Wizzair po novom

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)