NOVINKA! ISLAND sa najneskôr 15.júna otvára pre turistov!

Island krajina

Máme tu pre vás novinku, ktorá mnohých poteší! Island dnes na tlačovej konferencii oznámil, že najneskôr 15.júna sa hranice pre turistov opäť otvoria a budeme mať možnosť stráviť „letnú dovolenku“ aj v tejto každým rokom obľúbenejšej krajine.

Aktuálna situácia je taká, že nikto mimo Schengenu nemôže Island navštíviť a obyvatelia schengenského priestoru musia najskôr absolvovať 14-dennú karanténu.

Krajina by sa pre turistov mala otvoriť medzi 25.májom a 15.júna – podľa epidemiologickej situácie.

Pri plánovaní výletu nám však pribudli podmienky, ktoré sme tu minulú sezónu nemali. Vláda na Islande si totižto chce byť istá, že na ostrov nedonesieme nákazu. A teda budeme mať na výber z troch možností:

  • po vstupe absolvovať 14-dennú karanténu
  • spraviť si po prílete na letisko na Islande test na koronavírus
  • alebo sa preukázať negatívnym testom z krajiny pôvodu

V prípade testov sa ešte zvažuje, či tieto testy preplatí Island samotný alebo si to zaplatia turisti, ktorí budú chcieť na Island vstúpiť.

Rovnako tak budú turisti po vstupe do krajiny vyzvaní na nainštalovanie aplikácie Rakning C-19, ktorá má pomôcť v dohľadávaní nakazených v prípade, že sa Covid-19 na ostrove rozšíri.

Island je teda ďalšou krajinou, ktorá oznámilo otvorenie pre turistov na naschádzajúcu letnú sezónu. Podobné plány už oznámilo aj Grécko či Chorvátsko.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 13

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?