Namiesto sedenia stáť? Taliansky výrobca predstavil nové sedačky, pri ktorých si pri lete postojíte.

Zdroj: Aviointeriors

Čítate dobre! Aj toto môže byť onedlho realitou. Záleží či sa niektorá letecká spoločnosť na podobnú zmenu sedadiel odhodlá alebo nie.

O čo ale ide? Taliansky výrobca Aviointeriors, ktorý už viac ako 40 rokov vyrába interiéry a sedačky do lietadiel prišiel s novým typom sedadiel, pri ktorých budete takmer stáť.

Na obrázku nám to pripomína napríklad konské sedlo či povedzme luxusnejšiu verziu sedadla na bicykel.

Zdroj: Aviointeriors

Tvorcovia však hovoria o mnohých výhodách tohto produktu – pre pasažierov možnosť vystrieť si nohy(my by sme to v tomto prípade nazvali skôr nutnosť 😀 ). To je skutočne postrach hlavne vyšších ľudí, ktorí sa pri dlhšom lete doslova trápia.

Ďalšou výhodou, ktorú autori uvádzajú je možnosť zmestiť do lietadla viac podobných sedadiel v porovnaní s tými dnešnými. Hovoria až o 20% vyššom množstve sedadiel, čo by samozrejme mohlo zvýšiť príjmy aerolinky či tlačiť ceny leteniek nadol.

A nakoniec by mali byť asi o polovicu ľahšie a vďaka nízkemu počtu komponentov by aj údržba mala byť jednoduchšia.

„SkyRider 2.0 zaručí zvýšenú vzpriamenú polohu cestujúceho, čo umožní inštaláciu s úsporou priestoru, zatiaľ čo sa zachováva adekvátny komfort,“ povedal hovorca spoločnosti

Prvá verzia tohto produktu vznikla už v roku 2010, no vtedy úspech nezaznamenala. Aviointeriors si však od aktuálnej vylepšenej verzie sľubuje omoho väčšie výsledky.

Zdroj: Aviointeriors

Airbus v roku 2003 a 2010 navrhoval sekcie v lietadle na státie aj samotnému európskemu gigant-u Ryanair. CEO Ryanair-u Michael O'Leary sa v tej dobe vyjadril, že o niečom podobnom uvažoval, no nakoniec to írska aerolinka zamietla. 

Uvidíme teda, či sa niektorá z leteckých spoločností na niečo podobné odhodlá.

A čo na to hovoríte vy? Zaplatili by ste si podobnú letenku, pri ktorej by ste cestovali na podobných sedadlách? Napríklad keby bola letenka výrazne lacnejšia?

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.