Najväčšia výletná loď na svete sa už plaví: má kapacitu podobnú ako menšie slovenské mesto!

V sobotu 27. januára 2024 vyplávala z prístavu v Miami najväčšia výletná loď na svete, Icon of the Seas. Loď, ktorá patrí spoločnosti Royal Caribbean, je dlhá 365 metrov a má 20 palúb. Počas svojej prvej plavby v Karibiku na ňu nastúpilo 7 600 cestujúcich a 2 350 členov posádky.

Icon of the Seas je vybavená najnovšími technológiami, vrátane systému pohonu na skvapalnený zemný plyn (LNG). LNG je oproti tradičným palivám, ako je nafta, ekologickejšie, pretože produkuje menej emisií.

Na palube lode sa nachádza množstvo atrakcií, vrátane siedmich bazénov, šiestich tobogánov, kolotoča, klziska a viac ako 40 stravovacích zariadení a barov. Na lodi vystupuje aj 50 hudobníkov a komikov vrátane 16-členného orchestra.

Plavidlo pokrstil v utorok 23. januára hviezdny argentínsky futbalista Lionel Messi, ktorý v súčasnosti hrá za tím Inter Miami.

Aj napriek ekologickejším pohonným systémom však niektorí ekológovia vyjadrujú obavy o vplyv Icon of the Seas na životné prostredie. Aj napriek nižším emisiám ide o obrovskú loď, ktorú bez pochýb zkonzumuje značné množstvo energie.

Spoločnosť Royal Caribbean tvrdí, že Icon of the Seas je jednou z najekologickejších výletných lodí na svete. Loď je vybavená systémom riadenia emisií, ktorý pomáha znižovať množstvo škodlivých plynov, ktoré vypúšťa do ovzdušia.

Zdroj: Interez

Zdroj fotky: Royal Caribbean

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?