Májové letenky Praha-Maroko-Bratislava za 100€!

Maroko, ťava, púšť
 
Máme tu zaujímavý tip od čitateľa Pavola na letenky do Maroka cez Londýn s návštevou Milána.
 
termín: 10.05-19.05.2017
 
Letenky, samozrejme nie sú priame, Bratislava je s tými destináciami tam kde je, ale po chvíli sa dá nájsť zaujímavý výlet do marockého mesta Fez s prestupom v Londýne, resp. Miláne-Bergame.
 

Harmonogram:

10.05.2017
Praha-Londýn Stansted 
Londýn Stansted -Fes 
 
17.05.2017
Fez-Miláno Bergamo
 
19.05.2017
Miláno Bergamo-Bratislava
 
Letenky vyhľadajte na Ryanair.com
 
Všetky letenky zaobstaráme prostredníctvom írskeho Ryanairu, teda cena je pre všetkých, platí do vypredania miest alebo aktualizácie ceny a netreba si kupovať členstvo ako u iných nízkonákladoviek (WizzAir) na dosiahnutie takejto ceny. Rovnako Ryanair akceptuje až 2 ks príručnej batožiny, čo je v prípade 9-dňového výletu iba plus.
 
Letí sa z pražského letiska Václava Havla, zavčasu ráno o 6:40 s trvaním letu 60 minút. Následne na letisku Londýn Stansted, čo je sekundárne letisko pre Londýn, ktoré obľubujú hlavne nízkonákladové spoločnosti – čo nám je v tomto prípade jedno, lebo tu iba prestupujeme, máme tri hodiny na prestup, čo je akurát, pretože to je ideálna doba, ktorá vykompenzuje eventuálne meškanie, ktoré by na prvom rannom lete z Prahy nemalo nastať a na druhej strane, človek nestrávi pol dňa čakaním na letisku. O 10:45 je naplánovaný let do našej cieľovej destinácie – marockého mesta Fes.
 
Fes leží v centrálnej časti Maroka a je teda dobrým východiskovým bodom za spoznávaním toho, čo sa v Maroku oplatí vidieť – Marrakesh, Agadir, Rabat, Casablanca…
Na presun medzi týmito mestami je dobré použiť vlaky.
 
Cesta späť je dlhšia a letí sa s jedným prestupom cez severotalianske Bergamo, v tomto prípade máme na prestup namiesto 3 hodín, až 1 a pol dňa, a tento čas môžeme stráviť „aklimatizáciu“ v jednom z blizkych miest – Bergamo, Miláno alebo Verona. 
 
Ubytovanie:
 alebo môžete nájsť ubytovanie aj na mieste.
 
Tip na záver: 
Dá sa nájsť aj kratší prestup v Bergame s návratom s Ryanairom do Ostravy, Prahy alebo Budapešti, kam sú letenky dokonca lacnejšie.
 
Tip na záver 2:
Podobný harmonogram si môže vyskladať každý sám podľa svojich možností a potrieb, do Maroka sa lieta z európskych leteckých uzlov ako Eindhoven, Miláno Bergamo, Brusel Charleroi, Londýn Stansted aj Luton, kam sa dá v pohode dostať aj zo Slovenska a okolia 🙂

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?