Májové letenky Praha-Maroko-Bratislava za 100€!

Maroko, ťava, púšť
 
Máme tu zaujímavý tip od čitateľa Pavola na letenky do Maroka cez Londýn s návštevou Milána.
 
termín: 10.05-19.05.2017
 
Letenky, samozrejme nie sú priame, Bratislava je s tými destináciami tam kde je, ale po chvíli sa dá nájsť zaujímavý výlet do marockého mesta Fez s prestupom v Londýne, resp. Miláne-Bergame.
 

Harmonogram:

10.05.2017
Praha-Londýn Stansted 
Londýn Stansted -Fes 
 
17.05.2017
Fez-Miláno Bergamo
 
19.05.2017
Miláno Bergamo-Bratislava
 
Letenky vyhľadajte na Ryanair.com
 
Všetky letenky zaobstaráme prostredníctvom írskeho Ryanairu, teda cena je pre všetkých, platí do vypredania miest alebo aktualizácie ceny a netreba si kupovať členstvo ako u iných nízkonákladoviek (WizzAir) na dosiahnutie takejto ceny. Rovnako Ryanair akceptuje až 2 ks príručnej batožiny, čo je v prípade 9-dňového výletu iba plus.
 
Letí sa z pražského letiska Václava Havla, zavčasu ráno o 6:40 s trvaním letu 60 minút. Následne na letisku Londýn Stansted, čo je sekundárne letisko pre Londýn, ktoré obľubujú hlavne nízkonákladové spoločnosti – čo nám je v tomto prípade jedno, lebo tu iba prestupujeme, máme tri hodiny na prestup, čo je akurát, pretože to je ideálna doba, ktorá vykompenzuje eventuálne meškanie, ktoré by na prvom rannom lete z Prahy nemalo nastať a na druhej strane, človek nestrávi pol dňa čakaním na letisku. O 10:45 je naplánovaný let do našej cieľovej destinácie – marockého mesta Fes.
 
Fes leží v centrálnej časti Maroka a je teda dobrým východiskovým bodom za spoznávaním toho, čo sa v Maroku oplatí vidieť – Marrakesh, Agadir, Rabat, Casablanca…
Na presun medzi týmito mestami je dobré použiť vlaky.
 
Cesta späť je dlhšia a letí sa s jedným prestupom cez severotalianske Bergamo, v tomto prípade máme na prestup namiesto 3 hodín, až 1 a pol dňa, a tento čas môžeme stráviť „aklimatizáciu“ v jednom z blizkych miest – Bergamo, Miláno alebo Verona. 
 
Ubytovanie:
 alebo môžete nájsť ubytovanie aj na mieste.
 
Tip na záver: 
Dá sa nájsť aj kratší prestup v Bergame s návratom s Ryanairom do Ostravy, Prahy alebo Budapešti, kam sú letenky dokonca lacnejšie.
 
Tip na záver 2:
Podobný harmonogram si môže vyskladať každý sám podľa svojich možností a potrieb, do Maroka sa lieta z európskych leteckých uzlov ako Eindhoven, Miláno Bergamo, Brusel Charleroi, Londýn Stansted aj Luton, kam sa dá v pohode dostať aj zo Slovenska a okolia 🙂

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

2 KOMENTÁRE

  1. Praha -Londýn a let trvajúci 60 minút? :)) No ak za tých 100€ pre mňa znovu rozlietajú Concorde tak idem do toho!! 😉

  2. Peter ale veď let trvá 2 hodiny a je to tam aj napísané na fotke 😉 .. ak narážaš na tie časy 6:40 a 7:40 tak nezabúdaj na hodinový časový posun 😉

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.